Najnowsze

Alarm pogodowy: burze nie ustają. Będzie grzmieć w nocy

Najnowsze

Burze nad Europą Środkową o godz. 21.30 (wyładowania oznaczone plusami)

Burze ani myślą wygasać wraz z nadejściem nocy. Po niemal całym dniu błysków i grzmotów nadal grzmi w wielu regionach - m.in. na Mazowszu, Podlasiu i Śląsku. Według prognoz burze nie ustaną ani w nocy, ani w czwartek.

Po godzinie 21 nadal było burzowo nad Mazowszem Komórki burzowe odnotowywano na lini Serock-Legionowo-Nowy Dwór Mazowiecki. - Mocno grzmi w okolicach Legionowa choć jeszcze nie pada - mówił synoptyk TVN Meteo Artur Chrzanowski.

Błyskało się także na Podlasiu, w okolicy Hajnówki i Białowieży.

Burzowe centrum i południe

Błyskawice nie zostawiły też w spokoju Ziemi Łódzkiej. Jak relacjonował Chrzanowski, burze odnotowywano w okolicach Brzezin, Kamieńska, Zgierza, Piotrkowa Trybunalskiego, Bełchatowa, Strykowa.

Burzowo było też na Śląsku (Lubliniec, Olesno, Namysłów, Wieluń, Kluczbork, Siewierz). - Najmocniej grzmi na Górnym Śląsku i Śląsku Opolskim. Lokalnie pada grad, m.in. koło Lublińca - mówił Chrzanowski.

Będzie grzmiało

Synoptycy przewidują, że burze nie ustaną. Przewidują je także w nocy - nad centralną, wschodnią i południową Polską.

Tak wyglądała burza, jaką poprzedniej nocy uchwycił Reporter 24:

Grzmieć będzie również w czwartek. W Polsce południowo-wschodniej spadnie nawet 30 l wody na mkw., możliwe również opady gradu.

CZYTAJ SZCZEGÓŁOWĄ PROGNOZĘ POGODY NA NOC I NA CZWARTEK

Burzowe popołudnie

Późnym popołudniem burze występowały na Podlasiu, Ziemi Łódzkiej, na Górnym Śląsku, Opolszczyźnie i na Dolnym Śląsku.

Wcześniej odnotowano je także w Małopolsce i na Podkarpaciu, a także na Kujawach. Intensywne zjawiska z opadami gradu odnotowano w części Dolnego Śląska - w rejonie Kotliny Kłodzkiej, Stronia Śląskiego, Międzygórza, Międzylesia.

Zaatakowały nad ranem

Burzowo było też rano. Jak mówił na antenie TVN24 Chrzanowski, Polska już od samego świtu znalazła się pod wpływem frontów burzowych. - Najbardziej ucierpiały rejony Polski zachodniej oraz Lubelszczyzny - podkreślił meteorolog. Burzom towarzyszyły bardzo intensywne opady deszczu.

Zobacz skutki porannych burz w różnych rejonach kraju

Legenda:

Blids.de: mapa prezentuje wyładowania atmosferyczne w czasie dwóch godzin. Każdy kolor odpowiada 15 minutom. Od najnowszych: czerwone - pomarańczowe - żółte - zielone - niebieskie - granatowe - fioletowe - różowe.

Burze nad Polską w godz. 19.30-21.30 (blids.de)

Autor: adsz,js/rs / Źródło: TVN Meteo

Pozostałe wiadomości