Najnowsze

7 stopni w skali Richtera. Ziemia zatrzęsła się w Peru

Najnowsze

Instytut obrony cywilnej w Peru

Trzęsieni ziemi o sile 7 st. w skali Richtera nawiedziło w środę wschodnie Peru. 19 osób zostało rannych. Wstrząsy wywołały osunięcia terenu w Contamana, stolicy prowincji Ukajali.

Wstrząs miał hipocentrum na głębokości 149 km i epicentrum na południu miasteczka Pucallpa, położonego 600 km na północny-wschód od Limy. Był tak silny, że odczuli go mieszkańcy stolicy, gdzie trzęsły się biurowce i nie działały linie telefoniczne.

Zaraz po trzęsieniu lokalne radio wydało ostrzeżenie w całym centralnym Peru. Studenci i pracownicy biura wybiegli z budynków i czekali na dalszy rozwój sytuacji. Było o tyle niebezpiecznie, że bardzo szybko nastapił wstrząs wtórny o sile 5.3 st.

Brak doniesień o ofiarach

- Dostaliśmy doniesieniea o dwóch rannych osobach, które ucierpiały na skutek spadających odłamków tynku. Także dwie szkoły w Ukajali są uszkodzone - mówi Guillermo Alvizuri, z instytutu obrony cywilnej. W czwartek rano nie było jeszcze informacji o ofiarach śmiertelnych, ani o skali zniszczeń. Wstrząsy były odczuwalne również w Brazylii i Ekwadorze.

Autor: mm/ms / Źródło: PAP/Reuters TV

Pozostałe wiadomości