Najnowsze

44 tysiące wyładowań i "najciemniejszy" dzień tego roku. Superkomórka nad Francją

Najnowsze


Nad północną Francją uformowała się superkomórka burzowa. Agencja meteorologiczna MeteoFrance poinformowała, że w sobotę odnotowano w całym kraju 44 tysiące uderzeń piorunów.

W sobotę nad północną Francją utworzyła się superkomórka burzowa. Agencja meteorologiczna MeteoFrance nazwała ten dzień "najciemniejszym" w tym roku. Poinformowała też na Twitterze, że odnotowano około 44 tysiące uderzeń piorunów.

Na nagraniach widać ścianę chmur burzowych przesuwających się nad miejscowością Rethel w departamencie Ardeny około godziny 20.55 w sobotę.

Ulewy i powodzie

W mieście Reims położonym na północnym wschodzie kraju padał ulewny deszcz. Taka gwałtowna aura spowodowała, że wystąpiły tam powodzie.

Krajowa agencja meteorologiczna podniosła alarmy w sobotę dla ponad 20 obszarów w północnej i wschodniej części kraju do godziny 16 w niedzielę.

Superkomórka burzowa to chmura, która charakteryzuje się wirującym prądem wstępującym powietrza. Burza, która wtedy powstaje, może być niezwykle groźna. Często towarzyszą jej ulewne opady, grad, czy porywisty wiatr.

Ostrzeżenia dla Francji na niedzielę (MeteoFrance)MeteoFrance

Autor: anw/dd / Źródło: Reuters

Pozostałe wiadomości