Najnowsze

3,5 godziny w kolejce do kolejki. Turyści tłumnie odwiedzają Tatry

Najnowsze

Słoneczne Tatry zachęcają do wędrówek

Słoneczna pogoda w ostatnich dniach zdecydowanie poprawiła warunki turystyczne w Tatrach. Jedynie w miejscach zacienionych szlaki nadal mogą być mokre i śliskie, a na odcinkach leśnych błotniste.

- W czwartek w Tatrach panuje spory ruch turystyczny - mówi Łukasz Janczy z informacji turystycznej Tatrzańskiego Parku Narodowego.

Aby wyjechać kolejką na Kasprowy Wierch, rano trzeba było odstać 3,5 godziny w kolejce w Kuźnicach. Wzmożony ruch samochodowy panuje w okolicach Łysej Polany, gdzie rozpoczyna się pieszy szlak do Morskiego Oka.

Kolarze blokują Tatry

W związku z wyścigiem kolarskim Tour de Pologne, w czwartek i piątek kierowcy będą mieli spore trudności, żeby dostać się na parking przed Morskim Okiem. W czwartek zamknięta będzie droga z Zakopanego w kierunku Morskiego Oka przez Cyrhlę, a w piątek droga z Bukowiny Tatrzańskiej w tym samym kierunku.

Uwaga na burze i niedźwiedzie Mimo, że teraz w Tatrach świeci słońce, to przypominamy - pogoda w górach może ulec gwałtownej zmianie. Pracownicy TPN radzą, aby w przypadku zbliżającej się burzy zejść ze szczytów i grani, opuścić otwarte przestrzenie i okolice cieków wodnych. Natomiast w przypadku spotkania niedźwiedzia należy wolno i spokojnie oddalić się.

A tak pogoda w najwyższych polskich górach prezentuje się w obiektywie Reportera 24:

Autor: mm/ms / Źródło: PAP, Kontakt Meteo

Pozostałe wiadomości