30 stopni i słońce. Pogoda w kurortach dopisze

kurorty
kurorty
kurorty

Jeśli wyjechaliście bądź wyjeżdżacie w najbliższym czasie na zagraniczne wakacje, bądźcie dyskretni. Inaczej na pewno spotkacie się z zazdrością wszystkich znajomych, którzy urlop spędzają w kraju. Na plażach świata, w przeciwieństwie do plaż polskiego Bałtyku, zapowiada się kolejny pogodny dzień.

Sobota na zagranicznych plażach będzie naprawdę przyjemna. Upał da się we znaki wszystkim tym, którzy zdecydowali się na wyjazd za granicę.

Im dalej od kontynentu, tym cieplej

Na Cyprze, w Nikozji, znów będzie upalnie. 33 st. C, bezchmurne niebo - takich warunków powinni spodziewać się wypoczywający tam Polacy. Z podobnymi warunkami pogodowymi spotkają się ci z nas, którzy wybrali Tunezję. Nieco cieplej w sobotę będzie w Egipcie. Sharm el Sheikh, Hurgada - to kurorty, w których słupek rtęci podskoczy do 35 st. C. Ponad 30 kresek na termometrze ujrzą także Polacy, którzy wyjechali do Grecji. W tureckim Istambule zachmurzenie będzie dość duże. Tego dnia najcieplej, po 31 st., będzie w Antalyi i w Izmirze.

Przyjemnie, choć nie upalnie

Na Wyspach Kanaryjskich również będzie gorąco, ale nie aż tak. Temperatura będzie wahała się od 28 do 29 st. W Hiszpanii temperatura będzie już nieco wyższa i wyniesie maksymalnie 31 st. w Walencji. Piękna pogoda nie ominie i Francji, gdzie najchłodniej (a mimo to aż 26 st.) będzie w Nicei.

We Włoszech załamania pogody powinni spodziewać się tylko wypoczywający w Wenecji. Tam zagrzmi. Nad resztą Italii niebo będzie niemalże bezchmurne. Na bułgarskim niebie pojawią się obłoki, ale na pewno nie będzie z nich padać. Temperatury utrzymają się na poziomie 27 st. C.

Turyści odwiedzający Chorwację nie będą cierpieć z powodu upałów. 25-26 st. - na takim poziomie utrzymają się tam sobotnie temperatury.

Autor: map//aq / Źródło: TVN Meteo

Pozostałe wiadomości