Najnowsze

Najnowsze

Wszystko wskazuje na to, że wulkan Etna na Sycylii przygotowuje się do wielkiej erupcji - uważają eksperci z włoskiego Instytutu Geofizyki i Wulkanologii. Do takiego wniosku specjaliści doszli w piątek obserwując wzmożoną aktywność wulkanu.

Niektórzy boją się nietoperzy. Ale znajdą się też tacy, którzy twierdzą, że są tak brzydkie, że aż piękne. Urokowi jednego z latających stworów, nie mógł oprzeć się Reporter 24, który przesłał nam zdjęcia jednego z nich z okolic Suwalszczyzny.

- Nie ma innego sportu tak związanego z pogodą jak szybowanie - twierdzi Sebastian Kawa, najlepszy polski szybownik i zdradza portalowi tvnmeteo.pl jak meteorologia wpływa na ten coraz bardziej popularny sport.

Nadchodzący weekend będzie wyjątkowo kapryśny. Nie wszystkim zaświeci słońce. W sobotę najładniejsza pogoda będzie w centrum kraju, w niedzielę każdy z nas może zmoknąć. Sprawdź z tvnmeteo.pl, gdzie wypoczniesz aktywnie, gdzie rozpalisz grilla, a gdzie będziesz musiał uzbroić się w ciepły sweter i parasol.

Według danych Starostwa Powiatowego w Sandomierzu (Świętokrzyskie) w wyniku wtorkowej ulewy w pięciu gminach powiatu zostało podtopionych ponad 500 domów, posesji i gospodarstw. W piątek strażacy nadal wypompowują wodę z rozlewisk.

Tydzień temu zaprezentowaliśmy Wam cztery zdjęcia burz wykonane przez Reporterów 24. Przez siedem dni głosowaliście w sondzie na najlepszą fotografię. Wyniki nas zaskoczyły: 6027 internautów oddało głos na zdjęcie nadesłane przez Kamilę, tym samym miażdżąc konkurencję. Na fotografii uwieczniła ona burzę, która przeszła 14 lipca na Puławami. Wśród głosujących w sondzie znaleźli się również ci, którzy widzieli pioruny uwiecznione przez zwyciężczynię na własne oczy.

Wojewódzkie Centrum Zarządzania Kryzysowego w Szczecinie wydało ostrzeżenie dla Pomorza Zachodniego przed intensywnym deszczem. Na metr kwadratowy miejscami może spaść do 40 litrów wody.

Naukowcy z Narodowego Uniwersytetu w Seulu sklonowali psa. Zwierzę tzw. drugiej generacji ma pomóc w opracowaniu leków dla ludzi chorych na Alzheimera i Parkinsona. Nie wiadomo jednak, jak koreańscy uczeni chcą to zrobić.

Burze z piorunami, szalejące w ciągu ostatnich dwóch dni w Estonii, pozbawiły prądu 13,8 tysiąca gospodarstw domowych. Wszystkie służby energetyczne kraju pracują nad usuwaniem skutków silnych wiatrów i wyładowań atmosferycznych.

77 osób zostało uznanych za martwe lub zaginione z powodu lawin błotnych i powodzi, wywołanych ulewnymi deszczami w Korei Południowej w tym tygodniu - podały w czwartek południowokoreańskie służby pożarowe. Poinformowały również, że nie są w stanie określić dokładnej liczby ofiar. Stolica kraju, Seul, wciąż jest sparaliżowana przez brak prądu.

Ponarzekać dobra rzecz – nie wszyscy, ale większość lubi. Za drogo, za tanio, za chłodno, za ciepło, nie tędy, ile można, dlaczego tak? Wyrzucić z siebie rozczarowania i będzie lepiej.

Polska znajdzie się w obszarze obniżonego ciśnienia, związanego z niżami idącymi znad Bałtyku i Bałkanów. Nad kraj płynąć będzie z zachodu dość chłodne powietrze polarno-morskie. Najgorsza i najchłodniejsza pogoda zapowiada się na północnym-zachodzie. Najładniej będzie w centrum i na wschodzie.

Piątkowa prognoza dla żeglarzy nie jest obiecująca. Najdogodniej popływacie na Mazurach, gdzie deszcz pokropi tylko od czasu do czasu, ale na Pomorzu i Wybrzeżu żeglować będzie trudno. Idealne warunki czekają na miłośników sportów wodnych tylko w Grecji.

Siedzibę NASA na Florydzie odwiedził nadzwyczajny gość: Elmo, jeden z mieszkańców Ulicy Sezamkowej. Jako specjalny wysłannik najsłynniejszej ulicy na świecie, odbył podróż promem kosmicznym, rozmawiał z eks-astronautą, zasiadał w centrum dowodzenia i sprawdzał zastosowania modeli matematycznych w praktyce.

Pomorze i Wybrzeże będą w piątek najchłodniejszymi miejscami w Polsce. Termometry wskażą ledwo 17 st. C. Dużo cieplejsza od powietrza będzie temperatura wody. Po piękne słońce i warunki do plażowania najlepiej wybrać się nad Morze Śródziemne.

- Dziwne zjawisko na niebie w Bieruniu. Czyżby to była trąba? - zastanawia się Reporter 24 Rafal_scierski, który zamieścił w serwisie Kontaktu 24 zdjęcie, zrobione w czwartkowe popołudnie. Jak tłumaczy Tomasz Wasilewski, prezenter TVN Meteo, zdjęcie internauty dokumentuje zaczątek małej, lokalnej trąby powietrznej. Nie jest to jednak w pełni rozwinięte zjawisko.

Po ostatnich opadach deszczu w dwóch małopolskich gminach obowiązuje pogotowie przeciwpowodziowe. W Sandomierzu i Tarnobrzegu trwa usuwanie skutków podtopień spowodowanych przez ulewy.

Pisząc czy mówiąc o deszczu musimy określić jego miarę. I tu niejednokrotnie odbiorcy informacji mają problem, nie rozumiejąc o co chodzi z tymi milimetrami i litrami.