26 stopni i słońce. Mamy lato!

Progoza pogody na wtorek, 12.07
Progoza pogody na wtorek, 12.07
Progoza pogody na wtorek, 12.07

We wtorek przywitaliśmy słońce. W całym kraju jest pogodnie, jedynie na krańcach wschodnich na niebie pojawiły się chmury, z których czasem spadnie deszcz. Temperatury podskoczyły do 26 kresek.

We wtorek jest o wiele bardziej pogodnie, a temperatura jest zdecydowanie mniej męcząca. Na wschodzie powoli znikają opady deszczu. W pozostałej Polsce zachmurzenie małe. Ciepło, od 22 st. C na północy do 26 st. C na południowym zachodzie. W rejonach podgórskich 21-24 kreski. Powieje zmienny wiatr.

W północnej Polsce bardzo ładnie i pogodnie. Na termometrach zachodniego wybrzeża od 20 st. C w Kołobrzegu do 25 st. C w Pile i Bydgoszczy.

Ciśnienie atmosferyczne wysokie także w Trójmieście. Tam w ciągu dnia na termometrach 23 st. C. W Białymstoku może przelotnie popadać przy 24 st. C.

Nad Mazowszem, a także nad Ziemią Łódzką w ciągu dnia należy spodziewać się świecącego słońca. Od 24 st. C w Łodzi, Radomiu, Warszawie i Białej Podlaskiej do 25 st. C we Włocławku. W Lublinie może przelotnie popadać deszcz.

Mieszkańcy południowego zachodu i Wielkopolski będą mogli cieszyć się słonecznym i ciepłym dniem. Od 23 st. C w Jeleniej Górze, 25 st. C w Poznaniu, we Wrocławiu i w Kłodzku.

W Małopolsce, na Śląsku, Rzeszowszczyźnie i Zamojszczyźnie we wtorek na termometrach pojawi się 25-26 st. C. Przelotnie może popadać w Rzeszowie i w Zamościu. Najchłodniej w Zakopanem, 22 st. C.

Ślisko na drogach wschodniej Polski

Warunki na drogach w ciągu dnia w Polsce centralnej, południowo zachodniej i północnej powinny być dobre. We wschodnich regionach może przelotnie popadać, ale tego deszczu nie powinno być dużo. Kierowcy powinni zachować jednak ostrożność. Po opadach, nawet niewielkich, nawierzchnia robić się będzie śliska.

Prognoza pogody dla kierowców na wtorek, 12.07
Prognoza pogody dla kierowców na wtorek, 12.07

Warszawskie klimaty

W nocy w Warszawie zachmurzy się i może popadać , a nawet zagrzmieć. Na termometrach pojawi się 15 kresek. We wtorek na niebie pojawią się gdzieniegdzie niewinne chmurki. W najcieplejszym momencie dnia, 24 st. C. Powieje słaby wiatr z północnego-zachodu. Ciśnienie w południe wyniesie 1005 hPa. Będzie się wahać.

Pogoda nie wpłynie na nasze samopoczucie

Wtorek to dzień, podczas którego spokojnie będzie można zapomnieć o burzach. Na niebie pojawi się więcej słońca, a na termometrach o wiele spokojniej. Nie zobaczymy 30 kresek, a 22-25 st. C.

Idealny wskaźnik wilgotności względnej, 50-60 proc. na północy Polski. W części południowej i południowo-wschodniej wskaźniki wilgotności względnej zdecydowanie wyższe.

Będziemy odczuwać gorąco na terenach południowej Polski i komfort na pozostałym jego obszarze. Pogoda raczej nie będzie wpływać na nasze samopoczucie. Prawie w całej Polsce biomet będzie neutralny. Jeśli biomet niekorzystny, to tylko na krańcach wschodnich.

Prognoza pogody dla meteopatów na wtorek, 12.07
Prognoza pogody dla meteopatów na wtorek, 12.07

Autor: usa//aq / Źródło: TVN Meteo

Pozostałe wiadomości