Najnowsze

Najnowsze

W ciągu najbliższych dwóch lat NASA chce wydać 1,6 miliarda dolarów na latające w przestrzeni kosmicznej taksówki. Brzmi nieco nieprawdopodobnie, ale to prawda. Teraz agencja będzie kompletowała systemy – wyrzutnie statków kosmicznych, operatorów naziemnych i powietrznych.

W przyszłym tygodniu Chińczycy rozpoczną przygotowywanie się do wystrzelenia modułu stacji kosmicznej, Tiangong 1 (Niebiański Pałac), który ma być próbą stworzenia stacji kosmicznej. Chiny zrobią w ten sposób krok zbliżający ich do dwóch światowych kosmicznych potęg – Rosji i Stanów Zjednoczonych.

Jesień kojarzy nam się z chłodem, wilgocią i opadającymi liśćmi z drzew. Powszechnie sądzi się, że to także pora roku przynosząca ulgę alergikom. Nic z tych rzeczy. Właśnie w tym okresie alergie się nasilają.

Leśnicy z warmińsko-mazurskiego uruchamiają kolejne wirtualne spacery po leśnych duktach i leśniczówkach bo zauważyli, że dzięki nim w realnym świecie mają coraz więcej zwiedzających. Internet pomaga też w wykrywaniu śmieciarzy i złodziei.

Nowa i wyremontowana stacja ratunkowa beskidzkiej grupy Górskiego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego jest już otwarta. Znajduje się na Markowych Szczawinach, w masywie Babiej Góry w Beskidach, zaraz przy lokalnym schronisku.

Dwa trzęsienia ziemi o sile, kolejno, 4,8 i 5,8 st. w skali Richtera miały miejsce w poniedziałek na południu Gwatemali w przeciągu półtorej godziny. Wiadomo, że zginęły co najmniej trzy osoby. Nie wiadomo ile zostało pogrzebanych pod ziemią.

W Elblągu rozbudowany zostanie port żeglarski z którego jachty wypływają na Zalew Wiślany. Powód? Zbliżające się wielkimi krokami Mistrzostwa Europy w Piłce Nożnej w 2012 roku. Koszt remontu to 8,5 mln zł, jednak ma się opłacić: kibice, którzy zjadą do Gdańska na rozgrywki sportowe, mają korzystać z atrakcji turystycznych proponowanych przez Elbląg.

We wtorek deszczowe chmury zawisną nad większością kraju. W niektórych miejscach, np. w Zakopanem, nie ma co liczyć na przejaśnienia.

Początek jesieni, z wyjątkiem Portugalii, Turcji i Cypru, jest zdecydowanie pochmurny w europejskich kurortach. We wtorek ciemne chmury przysłonią słońce w Polsce, Chorwacji, Bułgarii, Hiszpanii, Wyspach Kanaryjskich, Francji, we Włoszech i północnej Grecji.

We wtorek żeglujący po Bałtyku, Mazurach, u wybrzeży Chorwacji i Grecji północnej mogą zapomnieć o dobrej pogodzie. Nie będzie mocno wiało, do tego popada. Słoneczne będą tylko greckie wody na południu kraju.

W poniedziałek rano burze wystąpiły lokalnie na Podlasiu. Następnie front atmosferyczny przyniósł burze w pasie od Pomorza po Śląsk. Burze nie ominęły też Mazowsza. Około godziny 18 w Polsce grzmoty ustały. Zgodnie z przewidywaniami synoptyka TVN Meteo Artura Chrzanowskiego, powróciły na wschód. Następnym miejscem, w którym usłyszymy grzmoty będzie Podhale.

Stanisław Lem został patronem pierwszego polskiego satelity. Na imię dla drugiego internauci wybrali Heweliusza, który wygrał w ten sposób m.in. z Panem Twardowskim. - Pierwszy powstanie głównie jeszcze z zagranicznych komponentów, w drugim więcej będzie polskich części - na antenie TVN24 mówi Karol Wójcicki z Planetarium Niebo Kopernika.

NASA codziennie publikuje jedno, ale za to spektakularne zdjęcie. Tym razem jest to fotografia zrobiona z kosmosu. Widnieje na niej coś, czego z Ziemi nie jesteśmy w stanie zobaczyć - wschód słońca przebijającego się przez powłokę błękitnej poświaty.

Tatry, niezależnie od pory roku, cieszą się dużą popularnością. Jednak dopiero u progu jesieni nabierają szczególnego uroku. Kiedy w Tatry zawita jesień? Kiedy patrzymy na zdjęcia nadesłane przez Reporterkę 24 wcale nie mamy pewności, że nastąpi to prędko.

Od wtorku do soboty będziemy zarówno zmagać się z przelotnym deszczem, jak i cieszyć z dobrej pogody. Zagrożenie burzowe będzie niewielkie - może zagrzmieć jedynie we wtorek, w Bieszczadach. Wysokość temperatur maksymalnych utrzyma się na poziomie 15-23 st. Celsjusza.

Mieszkańcy Stanów Zjednoczonych nie potrafią sobie wyobrazić Halloween bez dyni z powycinanymi oczami i upiornym uśmiechem. Teraz cała zabawa stoi pod znakiem zapytania, albowiem na rynku dyniowym jest poważny kryzys. Tym razem winna jest pogoda.