Najnowsze

Najnowsze

Wesołe Stopy, pingwin, który w drodze na Antarktydę zgubił kurs i wylądował w Nowej Zelandii, wraca niedługo do domu. Przybrał już na wadze i jest gotowy na długą podróż. Można sprawdzić na żywo, co u niego słychać!

Nad Wyspami Brytyjskimi, Hiszpanią i Rosją zalegają niże. Pozostałą część kontynentu europejskiego obejmują układy wysokiego ciśnienia z centrami nad północną Skandynawią, Niemcami i Sardynią. Polska jest pod wpływem słabnącego niżu rosyjskiego.

Kolonie nad morzem, a podczas nich ekologiczne warsztaty. Dzieci w tym roku zebrały 373 tony aluminiowych puszek po napojach. Właśnie zakończyła się 12. edycja ekologicznej kampanii Fundacji Na Rzecz Odzysku Aluminiowych Puszek Po Napojach Recal "Czyste Plaże".

Ostatni miesiąc wakacji zacznie się deszczowo i pochmurnie. Jedynie na Wybrzeżu ma być sucho i słonecznie. I też tylko tam aura nie będzie miała wpływu na meteopatów. W pozostałych częściach kraju pogoda będzie po prostu nieciekawa.

Zalane ulice, piwnice, garaże, kłopoty na lotnisku Okęcie i odwołany mecz - tak wygląda Warszawa po gwałtownych opadach deszczu i burzy, jakie przeszły nad miastem w niedzielne popołudnie. Strażacy nie nadążają z odbieraniem zgłoszeń. Najtrudniejsza sytuacja panuje obecnie w podwarszawskich Markach.

Około 100 posesji w Biłgoraju zostało podtopionych po tym, jak woda po obfitych opadach deszczu przerwała wał zbiornika przeciwpożarowego. Strażacy po burzach i ulewach w woj. lubelskim interweniowali w niedzielę już ponad 70 razy.

Na Wybrzeżu wreszcie słonecznie, ale naszej nadmorskiej pogodzie będzie jeszcze wiele brakowało do sytuacji pogodowej w większości kurortów zagranicznych. Jednak w Portugalii, Hiszpanii i Włoszech pogoda będzie przypominała tą na Mazurach - deszczową.

Żeglujący po Bałtyku mogą spodziewać się 1 sierpnia dobrych warunków pogodowych. Na Mazurach będzie deszczowo i pochmurnie, a na Jeziorze Solińskim można spodziewać się burz. Pogoda w Chorwacji i Grecji będzie standardowo słoneczna.

W niedzielę po południu burze pojawiły się na Podlasiu, Mazowszu i Lubelszczyźnie. Synoptycy TVN Meteo informują, że aktywność burz jest już coraz mniejsza.

Śląskie, małopolskie, świętokrzyskie, podkarpackie, lubelskie - dla tych województw IMGW wydało ostrzeżenia hydrologiczne. Wody w tych regionach mają w ciągu najbliższych 24 godzin wezbrać powyżej stanów ostrzegawczych.

Tegoroczny lipiec, podczas którego słoneczne dni można było policzyć na palcach jednej ręki, dał się we znaki plażowiczom wypoczywającym nad Bałtykiem, ale dla miłośników grzybobrania okazał się wyjątkowo dorodny. Co rusz Reporterzy 24 przysyłają na Kontakt Meteo zdjęcia zebranych przez siebie okazów. Oto kilka z nich.

Położona na Sycylii Etna, jeden z najsłynniejszych wulkanów na świecie, obudziła się. W nocy z soboty na niedzielę wyrzucała z siebie mierzącą około 500 m fontannę lawy. Naukowcy ostrzegają przed możliwą erupcją.

Z dna rzeki Moskwa w stolicy Rosji wydobyto na powierzchnię wrak prywatnej łodzi wycieczkowej. W nocy z soboty na niedzielę łódź zderzyła się z barką płynącą po rzece i została wgnieciona w dno. W wypadku zginęło dziewięć osób, a siedem zostało uratowanych. Pasażerowie brali udział w przyjęciu urodzinowym.

Jeden z ogrodów zoologicznych położony we wschodnich Chinach używa klimatyzacji, by ulżyć zamieszkującym w nim pandom podczas upałów, podała w niedzielę Chińska Telewizja Centralna. Podczas, gdy spoceni goście spacerują po zoo, misie wylegują się na brzuchach w strumieniach chłodnego powietrza.

Praca w niedzielę ma w sobie coś nierzeczywistego. Poranna podróż przez prawie bezludne miasto – część mieszkańców śpi, część wyjechała i też śpi. Jest bliskie miejsce na parkingu. W budynku też można bez wysiłku policzyć pracowników.

Dwuipółletni szympans o imieniu Dodo został przeszkolony do karmienia tygrysiątek butelką. To opiekuńcze zwierzę mieszka w zoo w tajlandzkiej prowincji Samut Prakarn, około 40 km na południowy-wschód od Bangkoku.