Najnowsze

Najnowsze

Tyle ostatnio narzekamy na deszcz, że za dużo, że nas podtapia, że wiadrami wodę z piwnic wylewamy. A tu niedawno na antenie TVN24 Janina Ochojska mówiła o potwornej suszy w Somalii, głodzie i śmierci.

Utrzymująca się w lipcu susza spowodowała niedobory wody dla 4,28 mln Chińczyków. Wysokie temperatury oraz brak opadów w lipcu, spowodowały susze głównie w północnych i południowych rejonach kraju. Z kolei centralne i wschodnie rejony Chin zmagają się z powodzią. W ich wyniku zginęło 97 osób.

Dzięki dobrej pogodzie piwna branża u naszych zachodnich sąsiadów odbija się od dna. Ilość piwa produkowanego w Niemczech w przez ostatnie pół roku wzrosła o 1 procent i wynosi prawie 5 miliardów litrów. To pierwszy taki wynik od czterech lat.

Podczas gdy my narzekamy na kiepskie lato i z niecierpliwością czekamy na upały, mieszkańcy Stanów Zjednoczonych marzą o deszczu i niskich temperaturach. Słupki rtęci na Wschodnim Wybrzeżu sięgają 100 st. Farenheita. Reporter 24 przesyła nam film i zdjęcia znad Atlantyku, które oglądamy z zazdrością.

Wczoraj pierwszy raz od dawna w centralnej Polsce przez większą część dnia było słonecznie. Po deszczu i zapachu wilgoci wszechogarniającej, pierwszy raz od dawna, poczułam wczoraj zapach łąki, i to łąki rozgrzanej słońcem. A polskie łąki pachną cudnie!

Do 70 wzrosła liczba śmiertelnych ofiar burzy tropikalnej "Nock-ten" i tajfunu "Muifa", które szalały w zeszłym tygodniu nad północną częścią Filipin. Większość z tych osób utonęła podczas powodzi lub zginęła pod lawinami błotnymi. Tymczasem do kraju zbliża się kolejny front burzowy.

We wtorek na południowym wschodzie pojawi się front atmosferyczny. Na Zamojszczyźnie, Lubelszczyźnie, Podkarpaciu, w Małopolsce i Bieszczadach może popadać i zagrzmieć. Nie będą to jednak gwałtowne zjawiska atmosferyczne. W pozostałych regionach Polski wreszcie piękna pogoda. Wtorek będzie tam słoneczny i ciepły.

Mamy dobrą wiadomość dla wypoczywających zarówno w polskich i zagranicznych kurortach. We wtorek przywita nas słoneczna pogoda. Musimy się jednak przygotować na to, że w ciągu dnia na Mazurach niebo mogą przykryć chmury.

Słońce, wiatr i przyjemna temperatura - takie warunki czekają we wtorek na żeglarzy w całej Polsce. W końcu mazurskie i nadmorskie przystaną świecić pustkami, a na wodach zrobi się tłoczno.

Reporter 24 przez cały lipiec co godzinę zapisywał zdjęcie satelitarne z portalu sat24.com, pokazujące sytuację pogodową w Europie. Następnie użył 746 zdjęć do przygotowania imponującej animacji na której możemy zobaczyć wszystkie fronty przynoszące nam przez ostatni miesiąc deszcz i chłód.

Strażacy przez cały poniedziałek usuwali skutki nawałnicy, która przeszła nad Warszawą w niedzielę. Jak dotąd w samym mieście interweniowali już ponad 160 razy, ale jeszcze nie wszędzie zdołali dojechać. Łącznie w województwie mazowieckim odebrali ponad 700 zgłoszeń o podtopieniach. Stolica po burzy to zalane ulice, piwnice, garaże, kłopoty na lotnisku Okęcie i odwołany mecz. Ale najtrudniejsza sytuacja była w podwarszawskich Markach i Wołominie, gdzie zalało szpital i Archiwum Powiatowe.

Trzęsienie ziemi o sile 6,1 stopnia w skali Richtera nawiedziło wschodnią Japonię. Wstrząsy były odczuwalne w Tokio. Nie ma informacji na temat tego, czy coś zostało w związku z tym zniszczone.

W ciągu najbliższej doby pogodny wyż skandynawski umocni się i Polska znajdzie się pod jego wpływem. Jedynie na południowym-wschodzie przejściowo zaznaczy się zatoka niżowa z frontem chłodnym.

Pod koniec lipca na terenie Ameryki Łacińskiej miało miejsce niecodzienne zjawisko atmosferyczne: burza piaskowa. Zazwyczaj nie jest ona spotykana w tej części świata. Można było zobaczyć ją dzięki zdjęciom wykonanym z przez satelitę NASA.