Najnowsze

Najnowsze

Żaglówka i Bałtyk to w niedzielę nie najlepiej dobrana para. Zarówno nad Wybrzeżem, jak i nad otwartym morzem popada. Niebezpiecznie będzie za to nad jeziorami, gdzie spodziewać się należy wyładowań atmosferycznych. W Grecji i w Chorwacji dzień będzie sprzyjał pływającym.

W niedzielę pogoda nad Bałtykiem nie będzie sprzyjała plażowiczom. Żadnej z części naszego rodzimego Wybrzeża nie ominą przelotne deszcze. Nad jeziorami sytuacja nie będzie przedstawiała się lepiej, gdzieniegdzie zagrzmi. Nad europejskimi kurortami też pojawią się chmury.

Według brytyjskich naukowców, ludzie żyjący na wysokich szerokościach geograficznych mają większe oczy i większe mózgi, żeby lepiej sobie radzić z niedoborami światła podczas długich zim i pochmurnych dni. Naukowcy z Oksfordu podkreślają jednocześnie, że posiadanie większego mózgu wcale nie oznacza, że ktoś jest mądrzejszy.

Władze położonego w województwie świętokrzyskim Sandomierza zachęcają turystów do zwiedzania miasta, które od kilku dni zmaga się ze skutkami intensywnych opadów deszczu. W komunikacie zamieszczonym na stronie internetowej magistratu, zabytkom znajdującym się na Starym Mieście nic nie zagraża i można je bezpiecznie zwiedzać.

Niedziela większości z nas upłynie pod znakiem deszczu, dlatego spędzenie jej w domu przed telewizorem będzie w pełni usprawiedliwione. TVN Meteo zaprasza na dwa dokumenty, dzięki którym ostatni dzień lipca choć na chwilę zyska wakacyjny charakter. Przenieście się z nami nad nieokiełznane Morze Północne lub poznajcie dzieje pewnej łąki - od epoki lodowcowej po dziś.

- Stany alarmowe i ostrzegawcze zostały przekroczone w sobotę w zlewni górnego Wisłoka i Sanu na Podkarpaciu - poinformował Tadeusz Węgrzynowicz z Wojewódzkiego Centrum Zarządzania Kryzysowego w Rzeszowie.

Zabytkowe miasto Huayang w prowincji Shaanxi zostało odcięte od świata przez wodę. Po akcji ratunkowej, trwa obliczanie strat, jakie ponieśli mieszkańcy. Ulewa, która nawiedziła północno-zachodnie Chiny była silniejsza niż zazwyczaj. Nikt nie pamięta, kiedy ostatnio całe miasto zostało zalane. W jedną noc.

"Ile jeszcze szkód wyrządzą tegoroczne ulewy?" - pytają zdenerwowani mieszkańcy Podkarpacia, którzy zamieszczają w serwisie Kontaktu 24 zdjęcia pokazujące skutki wieczornych i porannych ulew.

Znów okazaliście się bacznymi obserwatorami przyrody. Tym razem w obiektywy Waszych aparatów "wpadły" przepiękne motyle. Oto barwni mieszkańcy pól i łąk na zdjęciach z Kontaktu Meteo.

Długotrwałe opady deszczu doprowadziły do zalania w woj. zachodniopomorskim. Strażacy najwięcej pracy mają teraz w Świnoujściu i Kamieniu Pomorskim. Większość dróg w regionie jest nieprzejezdna.

Zgodnie z przewidywaniami synoptyków TVN Meteo, dzisiaj możemy spodziewać się silnego deszczu w woj. podkarpackim i dolnośląskim. Przed intensywnymi opadami ostrzega IMGW.

Rosjanie zamieszkujący południowo-zachodnią część kraju od kilku dni zmagają się z falą ciepła. Temperatury sięgają tam nawet 40 st. C. Sytuacja ma się podobnie w centralnej Rosji, z tą różnicą, że tam wybuchają też pożary.

Sobota nie zapowiada się dobrze, szczególnie na zachodzie, Pomorzu i Wybrzeżu. Synoptycy zapowiadają tam ciągłe, ulewne deszcze. W pozostałych regionach pogoda będzie lepsza, czasami wyjdzie słońce, a deszcz pojawi się tylko przelotnie.

Pszczoły to jak wiadomo zwierzęta pracowite. Nie próżnowały i tego lata. Mimo kiepskiej pogody szybko uwinęły się ze zbiorem nektaru. Czeka je za to nagroda.