Najnowsze

Najnowsze

Pokrywa lodowa w Arktyce zmniejszyła się tego lata w sposób rekordowy. Utworzyła w ten sposób drogę dla żeglugi na Północnym Szlaku Handlowym. Rosja już liczy zyski z wykorzystania tego terenu.

Tegoroczny sierpień nie odbiegnie od normy. Temperatury będą takie, jak co roku. Niestety, nie można powiedzieć tego samego o jesieni. Prawdopodobnie będzie chłodniejsza od poprzednich, a w listopadzie czekają nas już mrozy.

Koniec kryzysu, brzydka pogoda i lato bez wulkanu, zamieszek i powodzi to recepta na sukces touroperatorów - informuje "Puls Biznesu". W lipcu biura podróży zanotowały rekordową ilość sprzedanych wycieczek zagranicznych. Polacy uciekli z kraju po słońce.

Gloria Coco, 72-letnia włoska aktorka, już za kilka miesięcy prawdopodobnie spełni swoje największe życiowe marzenie i poleci w kosmos. Stanie się tym samym najstarszą uczestniczącą w locie kosmicznym Europejką.

Tropikalna burza Emily przemieszcza się w pobliżu Karaibów z prędkością 85 km/h. W środę miała uderzyć w Republikę Dominikany i Haiti, ale nadejdzie dopiero w czwartek rano czasu lokalnego. Jest bowiem wolniejsza niż przewidywali synoptycy. Ewakuowano ponad półtora tysiąca mieszkańców.

Nietoperze z podrodziny wampirów polują dzięki podczerwieni. Używając receptorów znajdujących się na ich głowach, wyczuwają temperaturę ciała ofiary i ją namierzają - stwierdzili badacze z Uniwersytetu Kalifornijskiego.

W większości polskich kurortów będzie w czwartek słonecznie. Wyjątek stanowi Pomorze - tam mogą pojawić się przelotne burze. Chmury pojawią się także w Bułgarii i rejonie Morza Śródziemnego.

Zachodni Bałtyk będzie burzowy, a Chorwacja pochmurna. Mocniej powieje na greckich wodach, w Łebie i Ustce, a najlepszym miejscem do żeglowania na Mazurach będą Śniardwy - takich warunków pogodowych mogą się spodziewać żeglujący w czwartek.

Pewien gatunek południowoamerykańskiego delfina to jeden z dwóch znanych ssaków, który poluje na swoje ofiary dzięki temu, że potrafi wyczuć w wodzie ich impulsy elektryczne. Narządy odpowiedzialne za tę umiejętność znajdują się na dziobie - podają niemieccy naukowcy.

Trzęsienie ziemi o sile 5,2 st. w skali Richtera miało miejsce w środę u zachodniego wybrzeża Indonezji, podała amerykańska agencja naukowo-badawcza United States Geological Survey.

Prognoza pogody ma już 150 lat. Jej ojciec Robert FitzRoy stworzył ją, żeby uprzedzać ludzi o gwałtownych zjawiskach i zapobiegać katastrofom przede wszystkim na morzu.

W środę ekolodzy z WWF Polska zaalarmowali, że w rejonie Zalewu Szczecińskiego zaobserwowano duży zakwit sinic. Sanepid nie potwierdził tych informacji, podał natomiast, że bakterie są obecne na jeziorze Lipowo w Dębnie (woj. zachodniopomorskie).

Wakacje to idealna pora dla miłośników nurkowania. A pod wodą można znaleźć różne cuda. Przekonała się o tym grupa archeologów z USA, która odkryła fragment statku i pokaźnych rozmiarów kufer, kryjący prawdopodobnie skarby najeźdźcy Panamy, Henry'ego Morgana.

Stado żubrów w Puszczy Boreckiej liczy już 90 sztuk. To maksymalna liczba tych zwierząt, jaką może wykarmić puszcza. Zajmujący się stadem naukowcy zakładali, że taka liczebność stada zostanie osiągnięta w 2015 roku.

Podkarpacie ciągle sprząta po weekendowych silnych deszczach, a Lubelszczyzna i woj. kujawsko-pomorskie szykują się na przyjęcie fali wezbraniowej na Wiśle. Najbliższe dni będą sprzyjać porządkom, ale od poniedziałku musimy szykować się na kolejne ulewy.

Astronomowie wreszcie mają pewność, że cząsteczki tlenu występują w przestrzeni kosmicznej. Namierzył je w Mgławicy Oriona teleskop Herschel. Tlen cząsteczkowy, stanowiący około 20 proc. powietrza, którym oddychamy, do teraz umykał astronomom.

Nad Wyspami Brytyjskimi, Francją i Ukrainą zalegają niże. Pozostałą część kontynentu europejskiego obejmują układy wysokiego ciśnienia z centrami nad Skandynawią i Europą Centralną.

Serdecznie zapraszam na magazyn Dobre Klimaty. Tiry na tory- słyszeliście to hasło? Zapewne osoby przemierzające Austrię widziały duże trucki przewożone koleją. Czy to możliwe u nas?