Najnowsze

Najnowsze

Poranne oberwanie chmury przysporzyło mieszkańcom stolicy wiele problemów. Zalane ulice, podtopione przystanki, niedziałające sygnalizacje świetlne przyczyniły się do powstania gigantycznych korków. Jeśli dojechałeś dziś do pracy na czas, miałeś szczęście. Zdjęcia płynącej deszczem stolicy przesłali Reporterzy 24.

Cindy, to kolejna tropikalna burza, która w ostatnich dniach pojawiła się na Atlantyku. Kieruje się na północno-wschodnie, chłodne wody, gdzie prawdopodobnie ulegnie rozproszeniu. Satelita NASA uchwycił Cindy w jej szczytowej formie.

Polska jest pod wpływem niżu, którego centrum w nocy przemieściło się znad Lubelszczyzny przez Mazowsze nad Mazury. Tera znajduje się nad Warmią, a po południu przekroczy północną granicę kraju. Nad Polską zalegać będzie dość ciepłe powietrze polarno-morskie.

Trzęsienie ziemi o sile 6,0 w skali Richtera wystąpiło we wtorek w Zatoce Kalifornijskiej - poinformowała państwowa Służba Geologiczna Stanów Zjednoczonych. Na razie nie ma ofiar. Nie wydano też ostrzeżenia przed tsunami.

Dobre warunki żeglarskie zastaną miłośników sportów wodnych w Grecji, Chorwacji i na Bałtyku zachodnim. W Polsce lepiej zostać w porcie, szczególnie na Mazurach, gdzie synoptycy zapowiadają burze.

Kurorty w naszym kraju będą jutro skąpane w deszczu. Podobna pogoda będzie we Francji i we Włoszech. Najkorzystniejsza aura czeka na turystów w Turcji i na Cyprze. Tam termometry wskażą nawet 38 kresek.

W redakcji meteo powstała nowa nazwa miesiąca lipiec, a mianowicie "lipcopad". Rzeczywiście, cały czas jakieś deszczowe chmury przemieszczają się nad Polską, to z południa na północ, to z zachodu na wschód. I oddechu nie ma od deszczu, a każdy marzy już o stabilizacji pogody i niebie bezchmurnym ze słońcem, nie tak na chwilę, ale chociaż na tydzień.

26 lipca Białorusini rozpoczęli świętowanie dożynek. Kobiety ubrane w stroje ludowe wiążą kłosy, śpiewając tradycyjne pieśni. Z kolei pierwszy gospodarz we wsi podrzuca do góry wiązkę zboża i kwiatów polnych ku pomyślnym zbiorom.

We wtorek ruszył innowacyjny społecznościowy projekt naukowy. W ręce internautów na całym świecie trafiły tysiące starożytnych papirusów, dotychczas dostępnych niewielkiej grupie oksfordzkich badaczy antyku. To wydarzenie bez precedensu w historii nauki.

We wtorek wydano ostrzeżenia hydrologiczne dla dwóch województw: mazowieckiego i lubelskiego. Na Podkarpaciu obowiązuje pogotowie powodziowe. Poziom wody w Wisłoce może przekroczyć stany alarmowe, a na Wiśle ostrzegawcze.

Najbliższe noce poświęćcie obserwacji nieba. - Połączenie nowiu Księżyca i aktywności kilku ciekawych rojów meteorów powoduje, że koniec lipca jest doskonałym czasem do obserwacji tych efektownych zjawisk - zachęca dr hab. Arkadiusz Olech z Centrum Astronomicznego PAN w Warszawie.

Obfite opady śniegu zaskoczyły mieszkańców Republiki Południowej Afryki i spowodowały zamknięcie niektórych głównych dróg w kraju. Wprawdzie na tych terenach panuje teraz zima, ale w RPA śnieg padał zazwyczaj jedynie w wysokich partiach gór.

Zmierzający w kierunku Nowej Fundlandii lodowiec PII-A zmniejszył się w ostatnim czasie do 55 km kw., a jego odległość od brzegów wyspy zmalała do kilkudziesięciu kilometrów. Wierzchołek zagraża pływającym w pobliżu statkom. Zobaczcie, jak ruch lodowca wygląda z perspektywy satelitów NASA.

Biometeorologii ciąg dalszy. Obok promieniowania słonecznego i zachmurzenia, bardzo ważnym czynnikiem wpływającym na samopoczucie człowieka jest temperatura powietrza.

- Policjanci byli zmuszeni użyć gazu pieprzowego przeciwko rozwścieczonemu kangurowi, który zaatakował 94-letnią kobietę w przydomowym ogródku w Charleville w stanie Queensland - poinformowała australijska policja we wtorek.

Od wtorku we włoskiej Wenecji do najbardziej zatłoczonych tramwajów wodnych turyści i mieszkańcy będą wchodzić osobnymi wejściami. Eksperyment wprowadzono w związku z rekordowym napływem gości z całego świata.

Wtorek będzie pogodny, ale dość chłodny dla mieszkańców Polski zachodniej. W centrum i na wschodzie spodziewane są natomiast przelotne opady deszczu, a na krańcach wschodnich burze.

Komfortowe warunki żeglarskie będą we wtorek w Polsce zachodniej, na Bałtyku i w Grecji. Niestety burzowa aura nawiedzi Mazury. Tam łódkę lepiej zostawić w porcie, bo skutki pływania podczas wyładowań mogą być śmiertelne.

We wtorek padać będzie w większości europejskich kurortów nadmorskich. Wolne od deszczu będą tylko Cypr i Półwysep Iberyjski. W Polsce najlepsze warunki do wypoczynku szykują się na Pomorzu Zachodnim.