Najnowsze

Najnowsze

Zgodnie z przewidywaniami synoptyków TVN Meteo, dzisiaj możemy spodziewać się silnego deszczu w woj. podkarpackim i dolnośląskim. Przed intensywnymi opadami ostrzega IMGW.

Rosjanie zamieszkujący południowo-zachodnią część kraju od kilku dni zmagają się z falą ciepła. Temperatury sięgają tam nawet 40 st. C. Sytuacja ma się podobnie w centralnej Rosji, z tą różnicą, że tam wybuchają też pożary.

Sobota nie zapowiada się dobrze, szczególnie na zachodzie, Pomorzu i Wybrzeżu. Synoptycy zapowiadają tam ciągłe, ulewne deszcze. W pozostałych regionach pogoda będzie lepsza, czasami wyjdzie słońce, a deszcz pojawi się tylko przelotnie.

Pszczoły to jak wiadomo zwierzęta pracowite. Nie próżnowały i tego lata. Mimo kiepskiej pogody szybko uwinęły się ze zbiorem nektaru. Czeka je za to nagroda.

Wszystko wskazuje na to, że wulkan Etna na Sycylii przygotowuje się do wielkiej erupcji - uważają eksperci z włoskiego Instytutu Geofizyki i Wulkanologii. Do takiego wniosku specjaliści doszli w piątek obserwując wzmożoną aktywność wulkanu.

Niektórzy boją się nietoperzy. Ale znajdą się też tacy, którzy twierdzą, że są tak brzydkie, że aż piękne. Urokowi jednego z latających stworów, nie mógł oprzeć się Reporter 24, który przesłał nam zdjęcia jednego z nich z okolic Suwalszczyzny.

- Nie ma innego sportu tak związanego z pogodą jak szybowanie - twierdzi Sebastian Kawa, najlepszy polski szybownik i zdradza portalowi tvnmeteo.pl jak meteorologia wpływa na ten coraz bardziej popularny sport.

Nadchodzący weekend będzie wyjątkowo kapryśny. Nie wszystkim zaświeci słońce. W sobotę najładniejsza pogoda będzie w centrum kraju, w niedzielę każdy z nas może zmoknąć. Sprawdź z tvnmeteo.pl, gdzie wypoczniesz aktywnie, gdzie rozpalisz grilla, a gdzie będziesz musiał uzbroić się w ciepły sweter i parasol.

Według danych Starostwa Powiatowego w Sandomierzu (Świętokrzyskie) w wyniku wtorkowej ulewy w pięciu gminach powiatu zostało podtopionych ponad 500 domów, posesji i gospodarstw. W piątek strażacy nadal wypompowują wodę z rozlewisk.

Tydzień temu zaprezentowaliśmy Wam cztery zdjęcia burz wykonane przez Reporterów 24. Przez siedem dni głosowaliście w sondzie na najlepszą fotografię. Wyniki nas zaskoczyły: 6027 internautów oddało głos na zdjęcie nadesłane przez Kamilę, tym samym miażdżąc konkurencję. Na fotografii uwieczniła ona burzę, która przeszła 14 lipca na Puławami. Wśród głosujących w sondzie znaleźli się również ci, którzy widzieli pioruny uwiecznione przez zwyciężczynię na własne oczy.

Wojewódzkie Centrum Zarządzania Kryzysowego w Szczecinie wydało ostrzeżenie dla Pomorza Zachodniego przed intensywnym deszczem. Na metr kwadratowy miejscami może spaść do 40 litrów wody.

Naukowcy z Narodowego Uniwersytetu w Seulu sklonowali psa. Zwierzę tzw. drugiej generacji ma pomóc w opracowaniu leków dla ludzi chorych na Alzheimera i Parkinsona. Nie wiadomo jednak, jak koreańscy uczeni chcą to zrobić.

Burze z piorunami, szalejące w ciągu ostatnich dwóch dni w Estonii, pozbawiły prądu 13,8 tysiąca gospodarstw domowych. Wszystkie służby energetyczne kraju pracują nad usuwaniem skutków silnych wiatrów i wyładowań atmosferycznych.

77 osób zostało uznanych za martwe lub zaginione z powodu lawin błotnych i powodzi, wywołanych ulewnymi deszczami w Korei Południowej w tym tygodniu - podały w czwartek południowokoreańskie służby pożarowe. Poinformowały również, że nie są w stanie określić dokładnej liczby ofiar. Stolica kraju, Seul, wciąż jest sparaliżowana przez brak prądu.

Ponarzekać dobra rzecz – nie wszyscy, ale większość lubi. Za drogo, za tanio, za chłodno, za ciepło, nie tędy, ile można, dlaczego tak? Wyrzucić z siebie rozczarowania i będzie lepiej.