Najnowsze

Najnowsze

Leśnicy podjęli walkę o ocalenie drzewostanu w Puszczy Bydgoskiej. Tamtejsze sosny zostały zaatakowane przez żarłoczne larwy borecznika. Ogołocają one z igieł każdą napotkaną sosnę.

Kiedy u nas kończy się lato, w Ameryce Południowej kończy się zima. Latynosi w tym roku mają powody do narzekań, bo jest ona wyjątkowo długa. Śnieg i chłód wciąż zalegają górne partie gór, co doskonale uchwycił teleskop zamontowany na satelicie NASA.

Ubiegłą noc mieszkańcy Wrocławia i okolic zapamiętają na długo. Burze, które w środę szalały nad Niemcami, w nocy dotarły na Dolny Śląsk i przyniosły ze sobą gwałtowne wyładowania atmosferyczne. "Takiej nawałnicy nie było od kilku lat" - twierdzą zgodnie Reporterzy 24 z Wrocławia i jego okolic, a na dowód przesyłają wykonane przez siebie zdjęcia i filmy.

Setki połamanych drzew, zalane domy i piwnice, a także zablokowane drogi i szlaki kolejowe to skutki nagłych burz i ulew, które wystąpiły w nocy ze środy na czwartek na terenie całych Czech. Doszło do kilku wypadków. Nie ma ofiar w ludziach.

W środę z zachodu nadciągnęła nad Warszawę burza. Niebo nad stolicą w niektórych miejscach wyglądało wyjątkowo niesamowicie. Niezwykłe chmury i przejście burzowego frontu nad miastem i jego okolicami śledzili Reporterzy 24.

Co roku 24 sierpnia na plażę świętego Bartłomieja na północy Portugalii zjeżdżają tysiące pielgrzymów i gapiów. Odbywa się tam banho santo (święta kąpiel) dzieci.

W czwartek synoptycy na zachodzie i północy kraju spodziewają się opadów deszczu i burz, w czasie których mocniej powieje. Porywy wiatru mogą dochodzić do 90 km/h. W czasie burz lokalnie może spaść grad. Prognozowana wysokość opadów w czasie burz to nawet 30 litrów wody na metr kwadratowy. W pozostałych rejonach Polski zapowiada się słoneczna i bardzo letnia pogoda.

Chłodny front atmosferyczny przechodzi przez Niemcy. Meteorolodzy obserwują gwałtowne burze, którym towarzyszą opady deszczu i silnie wiejący wiatr. Już w nocy front dojdzie do Polski.

W czwartek warunki dla żeglarzy na wodach przybrzeżnych nie będą doskonałe. Deszcz, burza i słaby wiatr sprawią, że wielu morskich wilków pozostanie w porcie. Na Mazurach natomiast nie tylko powieje nieco mocniej, będzie również słonecznie. Jeśli więc jesteś na jeziorach i nie masz żaglówki, weź choćby ponton.

W ciągu najbliższej doby fronty atmosferyczne związane z niżem znad Morza Północnego będą psuły pogodę w północnej Polsce.

Fala upałów, która od tygodnia utrzymuje się we Włoszech, jest przyczyną zgonów starszych ludzi na całym półwyspie. 10 osób zmarło w Mediolanie. Temperatury w kraju przekraczają 35 st. C.

Nad Polską przechodzi front atmosferyczny, który wyjątkowo silnie uderza w miasta północnej Polski. Silne błyskawice, ulewny deszcz i porywisty wiatr przeszły w południe nad Gdańskiem. Relacje z mokrego Gdańska przesyłają nam Reporterzy 24.

Na około 110 tys. złotych wycenił straty właściciel stodoły, w którą podczas gwałtownej burzy uderzył piorun. Do tego pożaru doszło przed południem w miejscowości Przynotecko (woj. lubuskie, pow. strzelecko-drezdenecki). Zdjęcia z akcji strażaków zamieścił w serwisie Kontaktu 24 za pomocą mobilnej aplikacji marcinGW.