Najnowsze

Najnowsze

Jak szybko i gdzie płynie lód na Antarktydzie, a stopiony zasila oceany? Teraz dzięki naukowcom z NASA możemy odpowiedzieć na te pytania. Badacze opublikowali specjalną mapę, która po raz w pierwszy w historii ukazała pełne oblicze lodowego kontynentu.

W ciągu najbliższej doby wyż znad Sudetów przesunie się nad południowe Karpaty, ale Polska nadal pozostanie w jego zasięgu. Zacznie napływać ciepłe powietrze polarno-morskie (PPmc) z południowego zachodu.

W San Francisco pojawiły się lwy morskie, które z tajemniczych przyczyn opuściły wybrzeża tego miasta rok temu. Chociaż po powrocie jest ich mniej, wciąż są atrakcją turystyczną.

Włoscy archeolodzy odnaleźli w pobliżu Sycylii zatopiony skarb - monety z brązu z III wieku p.n.e. Odkrycia dokonano na dnie morza u wybrzeży włoskiej wyspy Pantelleria.

Co najmniej trzy ofiary śmiertelne, zalane ulice, dwa szpitale pozbawione prądu i zamknięte lotnisko - to efekt nawałnicy, która przeszła nad Pittsburghiem w USA.

Do 25 sierpnia słońce mocniej poświeci nad Polską - czasem lokalnie, czasem w całym kraju. Z wyjątkiem deszczowego poniedziałku przed nami kilka pogodnych dni. Na południu termometry pokażą powyżej 30 st. C.

W wielu miejscach Polski po przejściu burzy można było zobaczyć piękne zjawiska. Reporterzy 24 wysłali na Kontakt Meteo zdjęcia tego, co mieli okazję zobaczyć nad swoimi głowami. A były to m.in. tęcze i brzoskwiniowo-pomarańczowe chmury.

Silne nawałnice, które przeszły w piątek po południu nad Czechami, spowodowały znaczne zniszczenia w centrum, na południu i na północy kraju. Zerwane są dachy, połamane drzewa, zalane drogi. Doszło do kilku wypadków.

W wyniku gwałtownych burz na skutek nawałnic, które przeszły w piątek przez Polskę. W województwie mazowieckim zginął 30-latek uderzony przez spadający konar drzewa. W Wielkopolsce zmarł chłopiec, który trafiony piorunem spadł z dachu. W całej Polsce strażacy otrzymali ponad 350 zgłoszeń do powalonych drzew, uszkodzonych samochodów i dachów oraz zalanych piwnic.

Zapowiadane przez nas, już od poniedziałku, silne opady i burze sprawdziły się w 100 procentach. Mieliśmy ulewy (Olsztyn 32 mm), silne porywy wiatru (Mława 90 km/h), lokalnie zaś gradobicia.

W piątek przez terytorium Polski przeszły dwa fronty atmosferyczne. Towarzyszyły im deszcze i burze, które chwilami były bardzo groźne. Zobacz, godzina po godzinie, nad które miejsca nadciągnęły.

Zgodnie z zapowiedziami synoptyków TVN Meteo, w sobotę rano burzowy front opuścił teren naszego kraju. Przyniósł ze sobą gwałtowne burze, które przeszły przez prawie cały kraj.

Zgodnie z zapowiedziami synoptyków TVN Meteo, burzowy front atmosferyczny wszedł w piątek nad ranem od zachodu do Polski. Burze nad naszym krajem wygasły niemal całkowicie o godzinie 21, jednak do tej godziny miejscami były bardzo gwałtowne.

Na Bałtyku spodziewamy się w sobotę wyjątkowo silnych wiatrów - dojść może nawet do sztormu. Nad jeziorami powieje nieco lżej, ale wciąż mocno.

W czwartek gwałtowne burze przetoczyły się przez Wyspy Brytyjskie. Towarzyszące im ulewne deszcze spowodowały sporo szkód - doprowadziły na przykład do zamknięcia plaż w hrabstwie Dorset.

W sobotę temperatura powietrza i temperatura wody nad polskim morzem nie będą się od siebie znacząco różnić. Obie będą oscylować wokół 20 st. C. W okolicach Zatoki Gdańskiej i na wschód od niej popada.