Najnowsze

Najnowsze

Na polskim wybrzeżu będzie we wtorek naprawdę ładnie, choć nie upalnie. Zagrzmi i popada wyłącznie w Trójmieście. Dużo bardziej zróżnicowana pogoda czeka na wypoczywających nad jeziorami. Tradycyjnie już, iście wakacyjną aurą cieszyć się będą turyści spędzający wakacje na zagranicznych plażach.

Potężny front burzowy przechodzi przez Polskę południowo-wschodnią. Na jego trasie są Reporterzy 24 i relacjonują burze, które front ze sobą przyniósł.

Francuscy turyści odwracają się od swoich ulubionych do niedawna krajów - Egiptu i Tunezji. Wystraszyła ich tzw. arabska wiosna, czyli rewolucje, do których doszło w ostatnich miesiącach w Afryce Północnej.

Na jeziorze Narie znajdującym się nieopodal Morąga w województwie warmińsko-mazurskim trwają poszukiwania dwojga młodych ludzi. Turyści w niedzielę wybrali się na wycieczkę po akwenie łodzią wiosłową wypożyczoną z przystani ośrodka wypoczynkowego w Kretowinach. W akcję zaangażowania jest straż pożarna i policja.

Nad Polskę właśnie nadciągają kolejne przynoszące ze sobą burze fronty atmosferyczne. Kierownik Wojewódzkiego Centrum Zarządzania Kryzysowego w Szczecinie, Wojciech Gola, radzi, jak najlepiej się przed nimi uchronić.

Czy wiesz, że słonie komunikują się ze sobą poprzez infradźwięki, niesłyszalne dla człowieka a słyszalne dla słoni znajdujących się wiele kilometrów dalej? Czy wiesz że samce pająków muszą grać jak na harfie na sieci samicy pająka, by uniknąć zjedzenia? Dotąd dźwięki wydawane przez zwierzęta były pomijane jako niezrozumiałe. Po raz pierwszy w historii filmów dokumentalnych dotyczących życia zwierząt, język zwierząt został ujawniony.

Po czwartkowych nawałnicach, jakie przeszły nad powiatem opoczyńskim, prądu pozbawionych jest nadal ok. 140 odbiorców z tego regionu. Uszkodzonych jest ponad 440 budynków, z czego 204 mieszkalnych. Z kolei wszystkie, zniszczone przez burze, sieci średniego napięcia w województwie mazowieckim są już naprawione. Bez prądu pozostaje jednak wciąż część poszkodowanych w powiecie przysuskim.

Dwie młode pantery śnieżne, urodzone w warszawskim zoo 7 maja, wyszły w poniedziałek na swój pierwszy oficjalny spacer. Od dziś każdy może je zobaczyć. Kiedy się urodziły, ważyły 500 g., teraz mają już 4 kg i wielką ochotę na zabawę. A to nie jedyne noworodki w warszawskim zoo - 1 lipca urodził się mrówkojad.

Porwane domy i zniszczone drogi. Potężne zwrotnikowe opady deszczu spowodowały w ciągu zaledwie dwóch dni powódź w stanie Oaxaca na południu Meksyku. Przed wodą ucieka 40 tysięcy ludzi.

Strażacy mają już kontrolę nad pożarem, który wybuchł w niedzielę w zachodniej części Jerozolimy - trwa jego dogaszanie. Wcześniej w nocy ewakuowano instytut Yad Vashem, a policja nakazała zamieszkującym okolice ognia zamknięcie okien, by nie wdychali niebezpiecznego dla zdrowia dymu.

Dwie osoby zostały ranne w wypadku awionetki w Jastarni. Do zdarzenia doszło tuż przed godziną 7 rano, w okolicy miejscowego lotniska. Maszyna turystyczna AERO AT-3, na pokładzie której znajdowały się dwie osoby, stanęła w płomieniach. O zdarzeniu poinformował nas @Michał, który przesłał do redakcji Kontaktu 24 zdjęcia.

Ponieważ często narzekamy na pogodę - a to z zimno, a to za ciepło, a to za sucho, a to za mokro - natura postanowiła każdemu dać szansę na ponarzekanie lub na zadowolenie.

Otwarciem wystawy prac Luisa Martineza del Rio, artysty pochodzącego z Madrytu, rozpoczęła się w poniedziałek Hiszpańska Fiesta w Toruniu. Festiwal potrwa do soboty. Podczas jego trwania zaplanowano cykl imprez, które maja na celu przybliżyć Polakom kulturę półwyspu iberyjskiego.

W poniedziałek w wielu miejscach kraju będzie burzowo. Wraz z chłodnym frontem z zachodu nadejdzie ochłodzenie i deszcz. Gwałtowne opady i burze będą przesuwać się z zachodu na wschód Polski.

Wstrząs sejsmiczny o sile 4,6 w skali Richtera zanotowano w niedzielę wieczorem w regionach Lombardia, Wenecja Euganejska i Emilia-Romania na północy Włoch - podali sejsmolodzy. Wstrząs był wyraźnie odczuwalny na dużym obszarze. Brak doniesień o stratach.

Jutro w morze i na jezioro wypuszczać się nie warto, a ci, którzy już tam są, powinni zachować szczególną ostrożność. Z powodu deszczy i burz polskie wody będą wyjątkowo niespokojne. Żeglujący u wybrzeży południowej Chorwacji i całej Grecji mogą liczyć na słońce i mocniejszy wiatr.

Na początku tygodnia w Polsce czekają nas deszcze i burze. W pozostałych kurortach Europy szykuje się natomiast piękny dzień. Tak, jak w większości pozostałych miejsc wypoczynkowych na świecie. W izraelskim Ejlacie będzie 41 st. C.