Najnowsze

Najnowsze

Informacja o społecznościowych stacjach pogodowych spotkała się z niebywałym odzewem. Bardzo dziękujemy za Wasze maile. Zachęcamy do zapoznania się z warunkami dotyczącymi wyboru lokalizacji i instalacji sprzętu.

W środę wieczorem nad Polskę nadciągnie niezwykle dynamiczny niż znad Niemiec, który przyniesie ze sobą niebezpieczne burze i intensywne opady deszczu. Mieszkańcy całego kraju, a w szczególności Polski wschodniej i południowo-wschodniej, przez najbliższą dobę powinni zachować ostrożność. Burzom mogą towarzyszyć podtopienia.

Na co dzień mieszka na Antarktydzie. Ale się zgubił. I tak oto, po raz pierwszy od 1967 roku na nowozelandzkiej plaży Peka Peka spotkano pingwina cesarskiego.

Prawie 3 gigawaty zainstalowanej mocy mają istniejące w Polsce odnawialne źródła energii elektrycznej - poinformowała Agnieszka Głośniewska z Urzędu Regulacji Energetyki. W Polsce jest ponad 1,5 tys. takich instalacji. Nasz kraj wciąż ok. 90 proc. energii otrzymuje z węgla.

Beatriz, to już drugi w tym sezonie huragan, który uformował się niedaleko wybrzeży Meksyku. Miejscowe władze ostrzegają przed jego dzisiejszym atakiem.

Montaż turbiny (wirnika) elektrowni wiatrowej w chińskiej prowincji Hebei. Firma Baoding jest jednym z trzech największych przedsiębiorstw energetyki wiatrowej w Chinach i światowym liderem w rozwoju alternatywnych programów pozyskiwania energii.

Tysiące wyznawców druidyzmu co roku w Stonehenge świętują nadejście lata. Tak było i tym razem: - Witamy słońce i patrzymy na nie, jak na istotę boską. Ziemia zaś jest naszą matką - deklamował w uniesieniu król Artur Pendragon, głowa druidzkiej wspólnoty.

Sporo chmur, sporo przelotnych opadów deszczu, a na południowym zachodzie burze - prognozują na wtorek meteorolodzy TVN Meteo. Internauci piszą wprawdzie, że na razie za ich oknami słońce, ale przezornie dodają: "Biorę ze sobą parasol. Ma padać".

Australijczycy na pewno na długo zapamiętają nazwę chilijskiego wulkanu Puyehue-Cordon Caulle, którego erupcja znów spowodowała zawieszenie części lotów zarówno w Australii, jak i w Nowej Zelandii.

Wschodnią część Chin wciąż nęka największa od 56 lat powódź. Do tej pory ucierpiało ponad pięć milionów ludzi. W powodzi od początku czerwca zginęło 175 osób, a 86 zostało rannych. Straty materialne szacuje się na setki milionów dolarów.

Równo o godz. 19:16 Słońce wejdzie w znak Raka i rozpoczniemy astronomiczne lato. Kiedy wybrać się na wakacyjny urlop, radzi synoptyk TVN Meteo, Arleta Unton-Pyziołek.

Pierwsze dni maja zaskoczyły nas opadami śniegu. Wydawać by się więc mogło, że nie był to ciepły miesiąc. Jednak naukowcy NOAA (National Oceanic and Atmospheric Administration) dowiedli, że był to dziesiąty najcieplejszy maj w historii pomiarów.

W Australii odkryto kości dinozaura, należącego do tajemniczej rodziny spinozaurów. Były to rybożerne olbrzymy, których skamieniałości rozsiane są po wszystkich kontynentach - poinformował Discovery News.

Godz. 3:34. W drodze na dworzec na termometrze w samochodzie 9 st. Brr! czerwiec, a tu tak zimno. Nawet stojący na dworcu w Skierniewicach spiżowy Wokulski skulony z zimna.

Bociany kochają Polskę jak żaden inny kraj na świecie. Co roku przylatuje do nas jedna czwarta wszystkich żyjących przedstawicieli tego gatunku. Zdjęcie bocianiej rodziny na tle ciemnego, burzowego nieba, zrobił Reporter 24, Arkadiusz Dziarmaga.

Wtorek to doskonały dzień dla początkujących żeglarzy. Umiarkowane wiatry wiejące nad większością wód w kraju pozwolą oswoić się im z obecnością na pokładzie. Szukające wrażeń wilki morskie nie znajdą ich na polskich wodach.

Poniedziałek przywitał nas deszczem i niską temperaturą. W wielu regionach Polski zagrzmiało. Nie zabrakło też opadów gradu. Sprawcą pogodowego zamieszania jest zachodnie powietrze polarno-morskie.

We wtorek poza granicami kraju będzie naprawdę słonecznie i bardzo gorąco. Zmagania z upałem czekają zwłaszcza tych Polaków, którzy zdecydowali się spędzić urlop w Turcji, Egipcie, Izraelu, Indiach czy na Cyprze. Tam termometry pokażą ponad 35 st. C.

Nie każdy z nas może pozwolić sobie na długie wakacje. Ale nie oznacza to, że nie możemy aktywnie spędzać czasu. Reporter 24, Tatanka pokazuje, że nawet jeden dzień spędzony nad jeziorem może zapewnić nam dużo rozrywki i piękne widoki. Na Kontakt 24 przesyła zdjęcia z jednego dnia spędzonego nad jeziorem Solińskim. Zainspirowani?