Najnowsze

Najnowsze

Jedzenie truskawek poprawia zdolności antyoksydacyjne krwi - wykazały najnowsze badania włoskich i hiszpańskich naukowców. Oznacza to, że jedzenie tych owoców może nas ustrzec przed wieloma groźnymi chorobami m.in. nowotworami.

Jutro dla wielu rozpoczyna się długi weekend i wakacje szkolne. To idealny czas na pierwsze letnie wycieczki. Ostrzegamy przed gwałtownymi wyładowaniami atmosferycznymi na Słowacji, w Austrii i na Węgrzech.

Okrągłą, wielobarwną tęczę, okalającą cień samolotu, zobaczyli lecący nad regionem Ningxia w północno-zachodnich Chinach lotnicy.

Amerykańskie władze przygotowują się do ostrej kampanii antynikotynowej. W przyszłym roku na paczkach papierosów pojawi się zestaw drastycznych obrazków przedstawiających konsekwencje palenia. Będą wśród nich m.in. rysunek chorego dziecka w inkubatorze i zdjęcie zwłok.

W życiu trzeba szukać tego, co pomyślne i co wprawia w dobry nastrój. Proszę się nie przejmować niekorzystnym biometem i burzami. Biomet niedługo się zmieni ( prędzej czy później), a opady o tej porze roku są potrzebne. Rolnicy i leśnicy w Zachodniopomorskiem i w Wielkopolsce wyglądają deszczu.

Beatriz nie jest już huraganem. Wiatr zdecydowanie osłabł i aktualnie można ją określić mianem burzy tropikalnej. Żywioł nie zagraża już popularnym ośrodkom turystycznym i portom rybackim na zachodnim wybrzeżu Meksyku.

Dwóch mężczyzn jadąc przez Nebraskę trafiło na gwałtowną burzę. Postanowili zaryzykować i nagrać z bliska trąbę powietrzną. Znaleźli się o krok od tornada.

Najkrótsza i najjaśniejsza noc w roku. W całym kraju Polacy świętowali Noc Kupały. Szczególnie efektownie robili to poznaniacy - nad mostem Rocha poszybowały w górę tysiące papierowych lampionów.

Nad Wyspami Brytyjskimi, Skandynawią i Rosją zalegają układy niżowe. Pozostałą część kontynentu europejskiego obejmują układy wysokiego ciśnienia z centrami nad Azorami i Bałkanami.

Trzęsienie ziemi o sile 3,2 stopnia w skali Richtera nawiedziło w nocy z wtorku na środę okolice austriackiego miasta Innsbruck - poinformowały lokalne służby geologiczne.

W środę meteorolodzy ponownie prognozują opady deszczu w wielu częściach Polski. Na lepszą pogodę liczyć mogą mieszkańcy centrum i wschodu. Pozostali powinni uzbroić się w parasole.

Zmienna aura może być uciążliwa, ale dostarcza nam też pięknych widoków. Deszcze i następujące po nich przejaśnienia w wielu miejscach kraju sprawiły, że na niebie mogliśmy zobaczyć tęcze. Poprawiające nastrój zjawisko uchwycili w obiektywach Reporterzy 24.

Warunki pogodowe panujące aktualnie w kurortach europejskich i światowych są znakomite. Słońce i wysokie, zbliżone do wtorkowych temperatury, znów będą sprzyjały Polakom przebywających na zagranicznych wakacjach.

We wtorek o godzinie 19:16 Słońce wstąpiło w znak Raka, rozpoczynając tym samym astronomiczne lato.

Poszukujące pożywienia żubry opuszczają teren Puszczy Knyszyńskiej i pasą się na polach rzepaku, narażając na straty miejscowych rolników. Regionalna Dyrekcja Ochrony Środowiska w Białymstoku postanowiła wdrożyć program mający na celu poprawienie sytuacji mieszkańców uprawiających ziemię, a także zapobiegnięcie śmierci głodowej zwierząt.