Najnowsze

Najnowsze

Sobota na polskich wodach, za sprawą wszechobecnego deszczu, będzie wyjątkowo nieprzychylna tym, którzy zdecydowali się na relaks na łódce. Dobre wieści mamy tylko dla pływających po wodach Grecji i Chorwacji. Tam warunki będą wprost stworzone do uprawiania sportów wodnych.

Polacy spędzający wakacje w najpopularniejszych kurortach Europy i świata nie powinni rozstawać się z butelką wody, kremami z filtrem przeciwsłonecznym i nakryciem głowy. O ich dobry nastrój jesteśmy spokojni, bo w sobotę warunki pogodowe będą wprost stworzone do błogiego lenienia się pod palmami.

Ile lat potrzeba, żeby polubić jakieś miejsce, miasto, region? I co musi się stać, żeby tak pozytywnie myśleć o miejscach, które tak do niedawna były nam obce?

Pierwszą w tym roku falę upałów zapowiadają meteorolodzy w Hiszpanii. Prognozy na najbliższy weekend dla Madrytu mówią aż o 39 stopniach Celsjusza. - W Polsce już od poniedziałku też możemy się spodziewać gwałtownego wzrostu temperatury - zapowiada meteorolog TVN Meteo Wojciech Raczyński.

Rysuje lakier, tłucze blachę samochodów, zdarzyło się nawet, że zbił szybę. Mieszkańcy Powalic, niewielkiej wsi w woj. zachodniopomorskim, od pewnego czasu zmagają się z nietypowym wandalem. Jest nim dojrzały bocian, który ku rozpaczy miejscowych, z upodobaniem skacze po samochodach.

W rejonie ujścia Wisły na bałtyckim wybrzeżu urodziła się foka pospolita. Matka i młode znajdują się na piaszczystej łasze. Niezwykłe narodziny zaobserwowali pracownicy organizacji ochrony środowiska WWF.

Samce wkładają wiele wysiłku by przypodobać się samicy i pozostawić swoje geny światu. Jednak najsilniejsze osobniki nie zawsze mają potomstwo. Okazuje się, że jeśli zwierzę jest w stanie wytrwać wystarczająco długo by przekazać swój genotyp, wygrywa w ewolucyjnej grze.

Dwa wstrząsy o sile 7,2 stopnia w skali Richtera zarejestrowano na północnym Pacyfiku, około 170 km na wschód od wyspy Atka, należącej do amerykańskiego stanu Alaska. Trzęsienie ziemi nastąpiło w piątek o godzinie 6:09 czasu polskiego.

Jedna z mieszkanek zasypanego przez pył z Puyehue miasteczka, postanowiła wytwarzać cegły z pozostałości wulkanicznych. Dzięki nim chce odbudować zniszczone domy. Jej sąsiedzi szybko podchwycili inicjatywę. Produkcja trwa.

Nad Skandynawią i Rosją zalegają układy niżowe. Pozostałą część kontynentu europejskiego obejmują układy wysokiego ciśnienia z centrami nad Azorami, Zatoką Biskajską i Morzem Czarnym.

Duńska Minister Środowiska oraz europejski komisarz ds. środowiska na jeden dzień stali się pszczelarzami. Własnoręcznie opróżniali gniazda pszczół. I może dla niektórych nie byłoby w tym fakcie nic zaskakującego, gdyby nie to, że ule stały na dachu pięciopiętrowego budynku w centrum Kopenhagi.

Pod hasłem "odkryj kosmos i zmień świat" trwa na hiszpańskich wyspach Teneryfa i La Palma wielki festiwal astronomiczno-muzyczny "Starmus", poświęcony 50. rocznicy lotu w kosmos pierwszego człowieka Jurija Gagarina.

Jutro w najbardziej popularnych europejskich i światowych kurortach należy spodziewać się ładnej i wręcz gorącej pogody. Jeśli ktoś właśnie pakuje swoją walizkę na wyjazd, powinien koniecznie wypakować sweter - będzie niepotrzebny.

Żeglarze, którzy wybierają się w rejs jutro powinni koniecznie uważać. Na większości atrakcyjnych polskich akwenów będzie pochmurnie i burzowo. Mogą wystąpić przelotne opady deszczu. Od 17 st. C w Ustce i Kołobrzegu do 21 st. C na Jeziorze Solińskim. Wiatr będzie wiał z zachodu.