Najnowsze

Najnowsze

Rosję, Ukrainę, Bałkany i Półwysep Apeniński obejmują wyże. Nad pozostałą częścią Europy zalegają układy niżowe. Przez Polskę z zachodu na wschód przemieszcza się zatoka niżowa z frontem chłodnym.

Tajfun Muifa jeszcze w piątek mocno okładał falami południowe wybrzeża japońskiej Okinawy. Od kilku dni jednak chińskie władze ostrzegają przed nim mieszkańców. Wiatr w porywach będzie osiągał prędkość 150-182 km/h.

Brytyjczycy rzadko już liczą barany, żeby zasnąć. Wolą słuchać, jak pada deszcz lub nagrań z odgłosami dżungli, ryku lwa i małpich wrzasków. Takie są wyniki najnowszego sondażu na temat tego, co ułatwia ludziom zasypianie.

W sobotę nad Polskę napłynie wilgotne powietrze i żadnego mieszkańca naszego kraju nie ominie deszcz. Co więcej, nad naszymi głowami będzie się przemieszczać front atmosferyczny, który przyniesie ze sobą złe samopoczucie.

Sobotnia pogoda nie rozpieści żeglarzy w Polsce. Na Mazurach burze są gwarantowane, dlatego lepiej zostać w porcie. Słońce i dobre wiatry gwarantuje za to Grecja.

NASA wystrzeliła w piątek sondę kosmiczną Juno, która po kilkuletnim locie ma dotrzeć w lipcu 2016 roku do Jowisza. Na największej planecie Układu Słonecznego ma przeprowadzić kompleksowe badania.

Chmury na niebie turyści zobaczą w sobotę w całej Europie, jednak w Polsce nie pozwolą one przebić się słońcu. Pomorze i Wybrzeże będą mokre, a Mazury burzowe. Najładniejsza pogoda czeka na turystów w Turcji, gdzie wody nagrzeją się do 30 st. C.

Jeszcze dobrze nie nacieszyliśmy się letnią pogodą, a tu już końca dobiegło lato solarne. 5 sierpnia na północnej półkuli właśnie minął kwartał z największą ilością światła słonecznego.

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał nowe ostrzeżenie hydrologiczne, tym razem dla województwa pomorskiego. Nadmiar wody, który spadł podczas ubiegłotygodniowych deszczów, spłynął już Wisłą do Bałtyku.

Ponad dwie godziny leśnicy z Nadleśnictwa Wipsowo ratowali najstarszy cis na Warmii i Mazurach. 300-letnie drzewo przewróciło się pod koniec lipca, podczas nawałnicy, która spowodowała znaczne straty w olsztyńskich lasach.

Amerykańska Narodowa Służba Oceaniczna i Meteorologiczna (NOAA) ostrzega, że w tym sezonie huraganów będzie więcej niż zazwyczaj. Badacze prognozują, że ich liczba zwiększy się ze standardowych ośmiu do dziesięciu.

Uczestnicy XVII Przystanku Woodstock w Kostrzynie nad Odrą pierwsze koncerty mają już za sobą. Organizowane od lat wydarzenie gromadzi coraz więcej fanów. Powód? Swoboda, dobra muzyka i... błoto.

Początek sierpnia, zgodnie z zapowiedziami synoptyków TVN Meteo był słoneczny. Można było to zaobserwować także w Tatrach. Wspaniałe widoki na nasze góry uwiecznił na swoim filmie Reporter 24.

Pogoda jest głównym czynnikiem, który tego lata przyczynił się do rekordowej liczby zmarłych na terenie Parku Narodowego Yosemite - oznajmiła we wtorek jego rzeczniczka Kari Cobb. Yosemite uchodzi za najbardziej niebezpieczny park narodowy na świecie.

Nazywa się Kilauea i wybucha najczęściej na świecie. Wulkan ten znajduje się na Hawajach i nie pluł lawą od marca.

Zaczęły się dwa duże, polskie festiwale - 17. już Przystanek Woodstock, a także kolejna edycja OFF Festivalu w Katowicach. Jaka będzie pogoda do końca obu imprez? Niestety, nie mamy dobrych wieści.

"Region bogatej w ropę delty Nigru cierpi z powodu katastrofy ekologicznej spowodowanej zanieczyszczeniem wód gruntowych, wyniszczeniem roślin i wyciekiem ropy do gleby. Usuwanie szkód może zająć nawet 30 lat" - ujawnia raport ONZ sfinansowany przez koncern Shell na prośbę nigeryjskiego rządu.

Brązowe, łyse plamy na zdjęciu zrobionym przez satelitę NASA to nie plaża czy pagórki - to polany powstałe po wycięciu lasów deszczowych. Fotografia uwidacznia skalę zniszczeń, o których alarmuje się od lat.