Najnowsze

Najnowsze

Chińczycy potrafią wykorzystać swój potencjał. Ciężka praca przynosi im większe zarobki, a te przekładają się na unowocześnienie domowego sprzętu. Z kolei zużyte AGD masowo trafia do punktów recyklingu, które rosną na potęgę.

Piękno polskich lasów z pewnością najlepiej dostrzegają ci, którzy mają z nim na co dzień do czynienia. Dowodem są wyniki konkursu fotograficznego "Lasy w obiektywie leśników". Spośród 4700 fotografii wybrano te najlepsze.

Zaniedbana rodzina, przyjaciele, zdrowie, brak czasu, zmęczenie i stres to niektóre symptomy pracoholizmu, czyli uzależnienia od pracy. W Japonii ukuto nawet termin karoshi, czyli śmierć z przepracowania. 12 sierpnia przypada dzień pracoholików.

Wstawanie wraz ze wschodem słońca nie należy do najprzyjemniejszych, zwłaszcza dla nocnych marków. Są jednak tacy, jak Reporterzy 24, dla których pobudka o poranku jest okazją do twórczej pracy i obserwacji codziennych, dla śpiochów nieznanych zjawisk pogodowych.

Za nami jedna z najchłodniejszych nocy tych wakacji. - Będzie skandalicznie zimno - ostrzegał w środę Tomasz Wasilewski, synoptyk TVN Meteo. I miał całkowitą rację.

Po zimnej nocy w czwartek pogoda na południu kraju znacząco się poprawi, ale na północy wciąż daleko jej będzie do wakacyjnej. W wielu miejscach szykuje się pochmurny, deszczowy i zimny dzień.

Badaczom z Uniwersytetu Stanowego w Oregonie (OSU) pod koniec lipca udało się odkryć wybuch podwodnego wulkanu Axial Seamount. Choć erupcja miała miejsce w kwietniu, odkrycie uważane jest za wielki sukces. To dowód na to, że przewidywania naukowców co do daty erupcji podwodnego wulkany sprawdziły się. Pierwszy raz w historii.

Wody Bałtyku w czwartek nie będą sprzyjały żeglarzom. W pozostałych regionach Polski nie będzie lepiej. Deszcz, chłód, niespecjalnie silne wiatry zapanują nad większością polskich akwenów.

Przejmujący chłód potęgowany wiatrem i nieprzestający padać deszcz - oto, co w czwartek czeka polskich turystów wypoczywających zarówno nad morzem, jak i nad jeziorami. Na plażach świata różnie. Przebywający w Bułgarii będą mieli powody do narzekania, a ci, którzy wybrali Tunezję - do zadowolenia.

Upały, z którymi zmagali się Amerykanie przede wszystkim z centralnych i wschodnich części kraju, sprawiły, że ubiegły miesiąc uznano za czwarty najcieplejszy lipiec w historii USA - podaje NOAA. Na termometrach średnio 37,7 st. C.

Pod hasłem "Rzućmy światło na żywioły" we wtorek w Toruniu rozpoczął się Międzynarodowy Festiwal Światła Skyway. Motywem pokazów m.in. na murach miastach i ścianach znanych budynków są ziemia, ogień, woda i powietrze.

Susze, upały na południu Stanów, powodzie i tornada na równinach, a na Atlantyku najbardziej ruchliwa część huraganowego sezonu. To sprawia, że na amerykańskim rynku pojawia się coraz więcej firm w "biznesie" meteorologicznym.

Dzisiaj na plaży w Niechorzu nie znalazł się śmiałek, który wskoczyłby do wody. Na Bałtyku panuje sztorm. Zamiast pełnych plaż wczasowiczów, na Kontakt Meteo otrzymujemy zdjęcia morskiej burzy.

Chmury, deszcz, a nawet burze - tak w kilku słowach można opisać nadchodzący weekend. Mimo przebłysków słońca, pogoda nie dopisze ani plażowiczom, ani miłośnikom górskich wycieczek.

Większość dzieci uwielbia jeść wszystko, co słodkie, kolorowe, rozreklamowane i niezdrowe. Zwłaszcza, kiedy jest popularne i dobrze zareklamowane. Organizacja CFBAI wypowiedziała wojnę amerykańskim reklamom tzw. śmieciowego jedzenia, które mają na dzieci o wiele większy wpływ niż na dorosłych.