Najnowsze

Najnowsze

Piątek przywita słońcem mieszkańców południowo-wschodniej i centralnej Polski. Będzie ciepło, na termometrach zobaczymy powyżej 20 kresek, a w Małopolsce słupki rtęci podskoczą do 27. Niestety północ i zachód nadal będą pochmurne i deszczowe.

Piątek dla wilków morskich żeglujących po zachodnich wodach przybrzeżnych zapowiada się chłodny, deszczowy i całkiem wietrzny, do 6 st. Beauforta. Po raz kolejny najlepsze warunki na Cykladach, tam mocno powieje.

Strażacy nadal walczą z płonącymi lasami w centrum Portugalii. Ogień pojawił się w Santo Amaro de Tavares w regionie Viseu. Naukowcy zapowiadają jednak, że opracowany przez nich projekt nie pozwoli na dalsze katastrofy.

Podczas, gdy hiszpańscy meteorolodzy wprowadzają ostrzegają przed uciążliwymi upałami, w Polsce piątek minie pod znakiem deszczu i brzydkiej pogody. Jedynie turyści wypoczywający w południowo-wschodniej części kraju będą mieli okazję wystawić twarz do słońca.

Ponad 500 mieszkańców i turystów przebywających w nadmorskim kurorcie Punta Paloma na południu Hiszpanii, niedaleko Kadyksu, zostało odciętych od świata. W środę olbrzymia wędrująca na zachód wydma zasypała jedyną drogę prowadzącą do tej miejscowości.

Wschody słońca nigdy nie są takie same. Czasami udaje się na niebie zobaczyć niebywałe zjawiska. Szczęście miał jeden z Reporterów 24, któremu udało się sfotografować zielono-żółty wschód słońca.

Postęp cywilizacyjne, ciągłe życie w biegu wywołują u ludzi napięcie i stres - stwierdzili leśnicy i zlecili przeprowadzenie sondażu, dzięki któremu stwierdzono co nas najbardziej stresuje i jaki jest na to najlepszy lek. Lekarstwo na chorobę XXI wieku okazało się proste: wystarczy wybrać się do lasu.

O szczęściu do pogody w najbliższych dniach będą mogli mówić mieszkańcy południowej i wschodniej Polski. Słońce zagości tam na dobre, a układy ciśnienia sprawią, że słupki rtęci w niedzielę pokażą nawet 30 st. C.

Dobra pogoda na południu kraju będzie sprzyjać w czwartek pieszym wędrówkom, a na szczytach dostaniemy rekompensatę za włożony trud - widoczność będzie doskonała.

Chińczycy potrafią wykorzystać swój potencjał. Ciężka praca przynosi im większe zarobki, a te przekładają się na unowocześnienie domowego sprzętu. Z kolei zużyte AGD masowo trafia do punktów recyklingu, które rosną na potęgę.

Piękno polskich lasów z pewnością najlepiej dostrzegają ci, którzy mają z nim na co dzień do czynienia. Dowodem są wyniki konkursu fotograficznego "Lasy w obiektywie leśników". Spośród 4700 fotografii wybrano te najlepsze.

Zaniedbana rodzina, przyjaciele, zdrowie, brak czasu, zmęczenie i stres to niektóre symptomy pracoholizmu, czyli uzależnienia od pracy. W Japonii ukuto nawet termin karoshi, czyli śmierć z przepracowania. 12 sierpnia przypada dzień pracoholików.

Wstawanie wraz ze wschodem słońca nie należy do najprzyjemniejszych, zwłaszcza dla nocnych marków. Są jednak tacy, jak Reporterzy 24, dla których pobudka o poranku jest okazją do twórczej pracy i obserwacji codziennych, dla śpiochów nieznanych zjawisk pogodowych.

Za nami jedna z najchłodniejszych nocy tych wakacji. - Będzie skandalicznie zimno - ostrzegał w środę Tomasz Wasilewski, synoptyk TVN Meteo. I miał całkowitą rację.

Po zimnej nocy w czwartek pogoda na południu kraju znacząco się poprawi, ale na północy wciąż daleko jej będzie do wakacyjnej. W wielu miejscach szykuje się pochmurny, deszczowy i zimny dzień.

Badaczom z Uniwersytetu Stanowego w Oregonie (OSU) pod koniec lipca udało się odkryć wybuch podwodnego wulkanu Axial Seamount. Choć erupcja miała miejsce w kwietniu, odkrycie uważane jest za wielki sukces. To dowód na to, że przewidywania naukowców co do daty erupcji podwodnego wulkany sprawdziły się. Pierwszy raz w historii.