Najnowsze

Najnowsze

Fragment Oceanu Atlantyckiego stał się niewidoczny z kosmosu. Przykryła go gruba warstwa pyłu znad Sahary, pochodzącego z charakterystycznej dla tego miejsca na ziemi, burzy piaskowej.

13 sierpnia był pechowy dla mieszkańców Filipin. W nocy z piątku na sobotę nad wyspami przeszła burza. Jak dotąd władze donoszą o jednej ofierze śmiertelnej, jednak ostrzegają, że może ich być więcej. Nadal trwa szacowanie strat.

Jedzenie gorzkiej czekolady chroni skórę przed promieniowaniem ultrafioletowym - uważają badacze z kanadyjskiego uniwersytetu Laval. Jak podały kanadyjskie media, wkrótce zaczną się testy, które mają potwierdzić tę tezę.

Polskie Wybrzeże o poranku spowite było mgłą. Plażowicze na termometrach zobaczyli tylko 16 kresek. Na szczęście z godziny na godzinę pogoda będzie się poprawiać. Tomasz Wasilewski, prezenter TVN Meteo, na bieżąco relacjonuje stan wakacyjnej aury nad polskim morzem.

Silny wiatr towarzyszący burzy, przewrócił scenę, pod którą bawiły się tłumy miłośników country. Cztery osoby zginęły, a około 40 zostało rannych. Władze poinformowały, że ofiar może być więcej - część rannych jest w ciężkim stanie. Do zdarzenia doszło w Indianapolis w USA.

Pogoda w długi weekend w wielu miejscach Polski jest wyjątkowo niewakacyjna. Burze, ulewy, grad, a nawet trąby powietrzne dokumentują Reporterzy 24.

Długi weekend w wielu rejonach Polski rozpoczął się od intensywnych nawałnic i ulew. W niektórych miejscach pojawiły się nawet trąby powietrzne. Reporterzy 24 nadsyłają i zamieszczają materiały z "kaprysami" pogody.

W nocy z soboty na niedzielę obserwowaliśmy wyjątkową pełnię Księżyca. Satelita znalazł się dokładnie na przeciwko Słońca już o 20:57, a jego bardzo jasna, okrągła tarcza była widoczna całą noc. Reporterowi 24 udało się sfotografować nie tylko niezwykłą pełnię, ale też samolot na jej tle.

Nad polskim morzem pogoda zróżnicowana. Synoptycy zapowiadają i burze, i przejaśnienia. Wiatr nie będzie szczególnie łaskawy dla żeglarzy. Nad większością polskich akwenów jego siła nie przekroczy 3 st. Beauforta.

Przed plażowiczami, przynajmniej tymi wypoczywającymi na zachodzie Wybrzeża, bardzo pogodny i ciepły dzień. Na wschód od Ustki, a także nad jeziorami, nie będzie już tak ładnie - tam synoptycy zapowiadają burze i deszcz, choć niewykluczone są przejaśnienia. Dużo lepiej przedstawia się sytuacja na plażach świata.

Nie da się ukryć, że sobotnie warunki pogodowe sprzyjały Reporterom 24. Użytkownicy Kontaktu Meteo mieli co fotografować - nad Polską przeszły burze. Niedziela, na szczęście, będzie bardziej pogodna. Synoptycy zapowiadają wyładowania atmosferyczne tylko na północnym-zachodzie i w okolicach Zamościa.

Sierpniowe niebo dostarcza nam moc atrakcji. Za nami pierwsza noc, podczas której miejsce miało maksimum roju Perseidów. I choć pogoda nie dopisała, niektórym udało się zobaczyć, a nawet zrobić zdjęcie meteorom.

Susza, z którą zmagają się w tym roku Afrykańczycy, zbiera śmiertelne żniwo. W kenijskim regionie Turkana z wycieńczenia i głodu zmarło w ostatnim czasie 14 osób. Niedożywienie dzieci sięga poziomu 37 proc.

Prawa natury są brutalne. "Żeby przeżyć, trzeba..." - napisał Reporter 24 janusz771 w opisie swoich zdjęć, na których widać zaskrońca połykającego dużo grubszą od niego ropuchę.

TVN Meteo prezentuje kolejne znakomite filmy dokumentalne. Już w niedzielę będziecie mogli zobaczyć dwie produkcje o życiu u granic: "Zagrożone gatunki: słonie:" oraz "Malediwy: raj przed katastrofą".

Embrion małego plezjozaura odnaleziony w szczątkach matki. Amerykańscy paleontolodzy znaleźli dowód na to, że morskie giganty żyjące w mezozoiku wydawały na świat żywe potomstwo. Do tej pory uważano, że jak większość ich pobratymców, plezjozaury wykluwały się z jaj.

Najlepsi surferzy świata zjechali w piątek do Peru, by wziąć udział w zawodach Billabong Pico Alto 2011. Są to mistrzostwa, którym towarzyszą gigantyczne, 10-metrowe fale u wybrzeża Limy.

Część osób, w tym ja, uwielbia burze. Niesamowite i prawie monumentalne zjawisko – zwłaszcza w nocy. Te błyskawice malujące niebo w wielobarwne obrazy, deszcz to muzyka - ileż tam harmonii a zarazem dynamiki, wiatr – twórca niesamowitego baletu przyrody.