Najnowsze

Najnowsze

W poniedziałek południe Polski nawiedziły burze o sporym natężeniu, którym towarzyszyły gradobicia. Nawałnice szczególnie mocno uderzyły w Podhale. Zobaczcie zdjęcia, które przesłała Reporterka 24 @Agata.

To będzie wyjątkowo spokojny wtorek. Dla żeglarzy chwilami zbyt spokojny. Zarówno na Wybrzeżu, jak i nad jeziorami siła wiatru z trudem sięgnie 4 st. Beauforta. Wody sąsiadujące z kilkoma greckimi wyspami okażą się za to żeglarskim rajem.

Nad polskim Wybrzeżem we wtorek bardzo słonecznie, ale nie upalnie, dlatego ten dzień warto na plaży spędzić aktywnie. Podobnie nad jeziorami - choć warunki do opalania nie będą najlepsze, nie ma co zostawać w domu.

Od wtorku do niedzieli krakowianie będą mogli za darmo zwiedzać niektóre atrakcje Sopotu. I wzajemnie - mieszkańcy Sopotu - zabytki i muzea Krakowa. Taką promocję przygotowały władze obu miast. Obejmie ona dziesięć pierwszych osób, które danego dnia odwiedzą poszczególne obiekty.

Jak się nie ma co się lubi to... I tu , jak zwykle są dwa, a nawet trzy wyjścia: można polubić co się ma, dalej można tego nie mieć albo można to zdobyć.

Największe od 40 lat opady śniegu sparaliżowały Nową Zelandię, a zwłaszcza stolicę kraju, Wellington. Meteorolodzy ostrzegają, że atak zimy potrwa przynajmniej do końca tego tygodnia.

Dawno temu w odległym zakątku Wszechświata powstał... kosmiczny wykrzyknik. To wynik połączenia dwóch młodych galaktyk. Na zdjęciu uchwycił je teleskop Hubble'a.

Jak w poniedziałek, tak w ciągu tygodnia. Antycypacja na podstawie mądrości ludowej oznaczałaby dla wielu osób labę przez siedem dni.

Odnaleziono trzyosobową rodzinę - małżeństwo z trzyletnim dzieckiem, której poszukiwała policja. Nikomu z nich nic się nie stało.

Niemal bezchmurne niebo pozwoliło uchwycić z kosmosu rzeczywisty obraz Islandii. Mimo swojej nazwy, latem wyspa staje się całkowicie zielona, co nie oznacza, że temperatury zachęcają do spędzanie tam wakacji.

W poniedziałek nad Polskę północno-zachodnią i zachodnią nadciągnie polarno-morskie powietrze, które będzie odpowiadało za przelotne opady deszczu i wyładowania atmosferyczne. Za to na wschodzie szykuje się naprawdę pogodny początek tygodnia.

Na żagle bardzo dobrze będzie wybrać się w poniedziałek w okolice Międzyzdrojów. Szczęściarzami będą się mogli nazwać także ci, którzy znajdą się na wschodnich i środkowych wodach pełnego morza. Przy brzegu Chorwacji raczej na początku tygodnia nie popływamy.

Plażowicze po zachodniej części Wybrzeża powinni być ostrożni. Tam lokalnie spadnie deszcz. Podobnie sytuacja będzie się przedstawiała w okolicach Zatoki Gdańskiej i na wschód od niej, choć tam istnieje również wysokie prawdopodobieństwo wystąpienia burz. Nad jeziorami zazwyczaj pochmurno, gdzieniegdzie deszczowo. W kurortach Europy i świata poopalamy się za to w pełnym słońcu.

Zgodnie z zapowiedziami synoptyków, burze uaktywniły się w niedzielę w godzinach popołudniowych na wschodzie kraju. Od południa grzmiało na Mazurach, Mazowszu, Suwalszczyźnie i Podlasiu. Dopiero pod wieczór burze zaczęły wygasać.

Jak dotąd nie mieliśmy zbyt wielu okazji, żeby móc beztrosko wylegiwać się nad polskim morzem - wakacyjna pogoda nam nie dopisała. Odwrotna sytuacja panuje na plażach świata, gdzie nie ma miejsca na rozłożenie ręcznika. We Włoszech, Hiszpanii i Chinach miejsce na piaszczystym brzegu to skarb.

Druga połowa sierpnia okaże się ciepła, chwilami nawet upalna. Możemy liczyć na to, że na termometrach zobaczymy jeszcze w te wakacje 31 st. Celsjusza. Jednak nie nastawiajmy się na upały. Temperatury mogą też spaść. Nawet do 18 stopni.