Najnowsze

Najnowsze

Bałtyk w środę okaże się o wiele bardziej przyjazny plażowiczom niż żeglarzom. Słaby wiatr przyczyni się do tego, że trudno będzie skorzystać z doskonałej pogody na żaglówce.

Środa nad Bałtykiem to będzie dzień wprost stworzony do plażowania. Wysokie temperatury i bezchmurne niebo przypomną nam, że trwają wakacje. Tylko wieczorem może zachmurzyć się i lekko pokropić po zachodniej części polskiego Wybrzeża.

Ponad 40 tys. osób odwiedziło polskie Tatry w minioną niedzielę. - To nowy dzienny rekord frekwencji - powiedział we wtorek na konferencji prasowej dyrektor Tatrzańskiego Parku Narodowego, Paweł Skawiński. Tylko do Morskiego Oka w tym dniu doszło aż 13 tys. turystów.

W Kraju Kwitnącej Wiśni pełnia lata - termometry w Tokio wskazywały w poniedziałek aż 34 st. C. Mieszkający w stolicy Japończycy wykorzystali dobrą pogodę jak tylko mogli najlepiej i tłumnie odwiedzili pewien park rozrywki.

W ciągu najbliższej doby wyż znad Bawarii przesunie się nad Karpaty i cała Polska znajdzie się w jego zasięgu, jedynie w środę późnym popołudniem na krańcach zachodnich zaznaczy się wpływ zatoki niskiego ciśnienia z frontem atmosferycznym.

Jeden pilot nie żyje, a drugi został ranny w wyniku zderzenia dwóch szybowców w okolicy miejscowości Łęka Wielka niedaleko Gostynia. Do wypadku doszło w czasie X Szybowcowych Mistrzostw Polski w Lesznie (woj. wielkopolskie). Maszyny zderzyły się w czasie lotu. Informację o wypadku dostaliśmy na Kontakt 24.

Połamane drzewa, zalane domy, drogi i linie kolejowe to efekt gwałtownych burz i towarzyszących im ulew, które w nocy z poniedziałku na wtorek wystąpiły na wschodzie Czech.

Przy wschodnim brzegu tarczy Słońca pojawiła się duża grupa plam słonecznych. Nasza gwiazda znów zwiększyła swoją aktywność i możemy się spodziewać kolejnych wybuchów na jej powierzchni. Ich skutki to przerwy w dostawie prądu, problemy w odbiorze telewizji czy korzystaniu z telefonów komórkowych.

Od wczesnych godzin rannych grzmiało w Polsce południowo-wschodniej. Przed godziną 7 burze przeszły w okolicach Rzeszowa i w pasie od Ostrowca Świętokrzyskiego po Lublin. Po 8 grzmoty słychać było już tylko na krańcach południowo-wschodnich, a przed południem całkiem ucichły.

Od dawna wiadomo, że kontakt ze zwierzętami dobrze wpływa na samopoczucie i zdrowie. W Polsce znamy dogoterapię i hipoterapię, w Tajlandii niepełnosprawne dzieci uczestniczą w sesjach terapeutycznych ze słoniem.

Nadzwyczaj chłodny front atmosferyczny przyniósł w poniedziałek gwałtowne opady śniegu we wschodniej części Republiki Południowej Afryki. Młodsi mieszkańcy kraju są zachwyceni, dorośli borykają się z problemami komunikacyjnymi.

Europę Południowo-Zachodnią, Północno-Wschodnią i częściowo Centralną obejmują wyże. Pozostałą część kontynentu europejskiego zalegają układy niżowe. Na wschodzie Polski znajduje się zatoka niżowa z frontem chłodnym i przesuwa się w kierunku Białorusi.

Trwa wielkie sprzątanie Nowego Jorku. Po trwających kilkadziesiąt godzin intensywnych ulewach, niektóre dzielnice miasta zostały zalane. Poziom wody w domach dochodził nawet do 1,5 metra, a autostrady zamieniły się w potoki. Efekty tak gwałtownych burz uwiecznili w materiałach Reporterzy 24.

- Po godzinie 15 dwie osoby zostały w poniedziałek porażone piorunem na szlaku w Dolinie Kondratowej w Tatrach - poinformował ratownik dyżurny Tatrzańskiego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego Andrzej Mikler.

W niedzielę, po kanadyjskiej stronie wodospadu Niagara, utopiła się 19-letnia studentka z Japonii. Miejscowym służbom nie udało się odnaleźć jej ciała. Zamiast niego, w poniedziałek, znaleziono zwłoki niezidentyfikowanego mężczyzny.

We wtorek pogoda nareszcie sprosta naszym oczekiwaniom. Będzie ciepło i słonecznie, a jeśli pojawią się deszcze i burze, nie ma się czego bać, ponieważ okażą się przelotne i słabe.