Najnowsze

Najnowsze

"Bloon" to nazwa pierwszego balonu, który będzie oferować komercyjne loty w wyższe partie atmosfery. Balon ma być ekologiczną alternatywą dla samolotów oferujących te same atrakcje. Barcelońska firma Zero2infinity zapewnia, że "pozaziemska" podróż będzie dostępna dla każdego, kto zapłaci 110 tys. euro.

17 sierpnia - data jak wiele innych. Dla jednych ważna, dla drugich nieistotna. A jednak wielce symboliczna, bo uważana za dzień narodzin polskiego Internetu.

W niedzielne popołudnie w Galleywood w Essex rój os zaatakował dwie osoby. Starsza kobieta nie żyje.

Przy portugalskich plażach w ciągu roku notuje się średnio 35 osunięć skał. Ofiary zazwyczaj świadomie wkraczają na oznakowane i zagrożone podnóże klifu.

Ulewne deszcze nawiedzające w tym roku okolicę rzeki Missouri spowodowały wysyp ogromnej ilości robactwa. Jest ich tak dużo, że przypominają mgły lub mini tornada, kiedy zbierają się nad żerowiskiem.

Brytyjski turysta, który spędzał miesiąc miodowy nurkując na Seszelach, zmarł we wtorek w wyniku obrażeń spowodowanych przez atak rekina - podały lokalne władze. Tragedia rozegrała się na oczach żony turysty, która była w tym czasie na plaży.

Właściciele wysp na Adriatyku wyzbywają się swoich włości, bo nie mają z czego żyć. Jeśli chcemy ulżyć ich doli, a tym samym stać się posiadaczami swojej prywatnej wyspy musimy uzbroić się w dużo gotówki i cierpliwość. Chorwacki rząd niechętnie pozwala na sprzedaż swojego dziedzictwa, a na zakup mają chrapkę także koronowane głowy.

Najbliższy weekend zacznie się gromami z nieba, ulewami i wiatrem, który może zrywać dachy z domów. Za gwałtowne pogorszenie pogody odpowie front atmosferyczny, który idzie do nas z północy. Przyniesie ochłodzenie i opady deszczu w sobotę. Niedziela będzie już słoneczna.

Dream jumping to miejski sport ekstremalny. W stolicy Korei Południowej, Seulu, stał się częścią kampanii promocyjnej. Miał obwieścić wejście na rynek azjatycki austriackiego producenta energii.

Wyciek ropy naftowej na Morzu Północnym jest największym u wybrzeży Wlk. Brytanii od dekady. Do wody przedostało się już 216 ton ropy. Niebezpieczna plama podąża w kierunku Szkocji, ale jest nadzieja, że rozproszą ją fale.

Monogamiczne pary tworzone przez ptaki tej samej płci są sobie tak samo wierne i oddane jak pary, w których partnerami są ptaki płci przeciwnej. Wyniki badań, potwierdzających tę tezę pojawiły się w piśmie "Behavioural Ecology and Sociobiology".

Po spokojnej środzie, kolejny dyżur będę miał w piątek – ten nie zapowiada się dobrze. Od kilku dni wyraźnie widać w prognozach na 19 sierpnia front atmosferyczny.

Pogoda wreszcie zaczęła się wpisywać kalendarz. Prognoza 16-dniowa wygląda nieźle, do Polski ma dopływać ciepło i nie będzie zbyt wiele deszczu.

Plac zabaw w Piszu (woj. warmińsko-mazurskie) odwiedził niecodzienny gość. W środku dnia pojawił się na nim bociek, który z zainteresowaniem przyglądał się zjeżdżalniom i huśtawkom. Zdjęcia wizytującego plac zabaw ptaka przesłał na Kontakt Meteo @mari.

Niecodzienną przygodę przeżyła internautka @Magda, która wraz z mężem wracała autem z długiego weekendu. Nagle, w czasie jazdy, na szybie samochodu pojawił się wąż. Wizyta jak się później okazało zaskrońca, została udokumentowana, a film i zdjęcia @Magda zamieściła w serwisie Kontaktu 24.