Najnowsze

Najnowsze

Samolot należący do zespołu akrobacji lotniczej Red Arrows brytyjskich sił powietrznych RAF rozbił się w sobotę podczas pokazów lotniczych w południowej Anglii. Pilot zginął na miejscu - poinformowała policja.

Ostatni dzień tygodnia zapowiada się bardzo korzystnie. Zapomnimy o silnym wietrze, deszczu i burzach. W całym kraju czeka nas pogodna i wyjątkowo słoneczna niedziela.

Temperatury w południowych prowincjach Chin nadal bezlitośnie szybują w górę. Kraj nawiedziła, kolejna już w tym roku, fala upałów.

Szwajcarzy próbują pobić rekord świata. Tysiące pomarańczowych dmuchanych łódek wypłynęło w tym celu na rzekę Aare. Morze to być największy rafting w historii.

Wielu naukowców na całym świecie głowi się nad alternatywą dla paliw będących pochodną ropy naftowej. Starają się opracowywać coraz to nowe technologie ich pozyskiwania. Na dość szokujący pomysł wpadli badacze z Uniwersytetu w Luizjanie, którzy chcą na paliwo przerobić... aligatory.

20 sierpnia to jeszcze nie koniec lata. Nadchodzące dni dopiero pozwolą nam zachłysnąć się ciepłem, ale zdjęcia pól ogołoconych ze zboża mówią same za siebie. Zobacz polskie żniwa w obiektywie Reportera 24.

Idealna niedzielna aura pozwoli śmiało rozwinąć żagle w Polsce i kurortach europejskich. Pogodą nie zawiodą się też miłośnicy kite i wind surfingu. W niedzielę wszyscy powinni wyruszyć nad wodę.

Jeśli w lecie liczycie przede wszystkim na opaleniznę, to mamy dobre wieści. W niedzielę zarówno w Polsce, jak i we Włoszech możemy liczyć na dużo słońca. Różnicę stanowić będzie kilkanaście stopni Celsjusza.

U wybrzeży wyspy Olandia na dnie Morza Bałtyckiego szwedzcy płetwonurkowie odkryli wrak słynnego okrętu Mars. Należał on do floty króla Szwecji Eryka XIV Wazy. Był to największy statek wojenny, jaki w XVI wieku pływał po Bałtyku.

Co roku tysiące turystów odwiedzają ciepłe kraje, które oferują im piękne plaże oraz bogactwo fauny i flory pod i nad wodą. Jeśli rządni zarobku przedsiębiorcy się nie opamiętają, rajskie tereny mogą jednak przestać istnieć.

Jak szybko i gdzie płynie lód na Antarktydzie, a stopiony zasila oceany? Teraz dzięki naukowcom z NASA możemy odpowiedzieć na te pytania. Badacze opublikowali specjalną mapę, która po raz w pierwszy w historii ukazała pełne oblicze lodowego kontynentu.

W ciągu najbliższej doby wyż znad Sudetów przesunie się nad południowe Karpaty, ale Polska nadal pozostanie w jego zasięgu. Zacznie napływać ciepłe powietrze polarno-morskie (PPmc) z południowego zachodu.

W San Francisco pojawiły się lwy morskie, które z tajemniczych przyczyn opuściły wybrzeża tego miasta rok temu. Chociaż po powrocie jest ich mniej, wciąż są atrakcją turystyczną.

Włoscy archeolodzy odnaleźli w pobliżu Sycylii zatopiony skarb - monety z brązu z III wieku p.n.e. Odkrycia dokonano na dnie morza u wybrzeży włoskiej wyspy Pantelleria.

Co najmniej trzy ofiary śmiertelne, zalane ulice, dwa szpitale pozbawione prądu i zamknięte lotnisko - to efekt nawałnicy, która przeszła nad Pittsburghiem w USA.

Do 25 sierpnia słońce mocniej poświeci nad Polską - czasem lokalnie, czasem w całym kraju. Z wyjątkiem deszczowego poniedziałku przed nami kilka pogodnych dni. Na południu termometry pokażą powyżej 30 st. C.

W wielu miejscach Polski po przejściu burzy można było zobaczyć piękne zjawiska. Reporterzy 24 wysłali na Kontakt Meteo zdjęcia tego, co mieli okazję zobaczyć nad swoimi głowami. A były to m.in. tęcze i brzoskwiniowo-pomarańczowe chmury.