Najnowsze

Najnowsze

Historię góry lodowej o nazwie PII-A śledzimy, od kiedy wpłynęła na kanadyjskie wody przybrzeżne. Do tej pory płynęła jako jedna wielka bryła o powierzchni 55 km kw. W poniedziałek rozpadła się na dwie mniejsze części i w takiej postaci płynie u wybrzeży Nowej Fundlandii.

Huragan Irene będzie w najbliższych dniach przybierać na sile i pod koniec tygodnia powinien osiągnąć południowo-wschodnie wybrzeża USA - podało amerykańskie Narodowe Centrum ds. Huraganów (NHC). Żywioł może dotrzeć nawet do Nowego Jorku.

57 tys. pasażerów przewiozła już w tym roku wąskotorowa Bieszczadzka Kolejka Leśna. Do końca sezonu chętnych może być nawet 20 tys. więcej. Byłby to rekordowy wynik, przyczynia się do niego zła pogoda.

Koniec wakacji, koniec z bikini... A historia tego kawałka materiału, jaki wkładają na siebie kobiety w sezonie plażowym, jest moim zdaniem bardzo ciekawa.

Sierpień wyjątkowo sprzyja górskim wędrówkom. Miłośnicy wspinaczek, jeśli zdecydowali się na urlop w drugiej połowie miesiąca, mogą liczyć na dobrą pogodę i tym samym wspaniałe fotograficzne pamiątki ze szlaku. Udane zdjęcia polskich Tatr dostaliśmy od Reportera 24.

W poniedziałek nad Polską przechodził front atmosferyczny, który przyniósł gradobicia i nawałnice. Największe straty poniosło województwo mazowieckie i lubelskie. Reporterzy 24 przesłali nam zdjęcia zniszczeń, jakich dokonały wczorajsze wichury, burze i ulewne deszcze.

W poniedziałek w Polsce lokalnie grzmi. Rano burze wraz z frontem atmosferycznym przechodziły z północy na wschód. Po południu burze pojawiły się na Mazowszu i na Śląsku. Reporterzy 24 na bieżąco śledzą burze i utrwalają go na fotografiach.

W poniedziałek burze zbudziły mieszkańców północno-zachodniej części kraju. Po kilku godzinach, przesunęły się na wschód i opuściły Polskę. W tym samym czasie zaczęło grzmieć na Mazowszu i na Śląsku. Burze pojawiły się też na Lubelszczyźnie. Dopiero wieczorem opuściły kraj.

W Polsce pochmurnie na morzu i jeziorach, ale za to ciepło. Temperatury osiągną 25 st. C. Natomiast żeglujących po Grecji i Chorwacji czeka słoneczne i przejrzyste niebo.

W ciągu najbliższej doby zatoka niżowa z frontem chłodnym przesunie się na wschód, nad Litwę i Białoruś, a w ślad za nią nad Polską rozbuduje się wyż.

- Pierwsze oznaki zbliżającej się jesieni - choć trwają jeszcze wakacje - daje się już zauważyć w rejonie Babiej Góry w Beskidach. Przyrodnik z Babiogórskiego Parku Narodowego Maciej Mażul zaobserwował, że kwitnie już typowo jesienna roślinność. Z Polski odlatują też bociany.

W nocy będziemy mieli szansę na obserwacją najbardziej odległej planety Układu Słonecznego, Neptuna. Ciało niebieskie właśnie zakończyło swoją pierwszą podróż dookoła Słońca od czasów jego odkrycia w 1846 roku i w poniedziałek dokładnie o 23:26 znajdzie się w opozycji wobec niego. Będzie więc jasno świeciło jego odbitym światłem.

Choć prognoza długoterminowa nie zapowiada jeszcze końca lata, bociany nie dają zamydlić sobie oczu i już szykują się do odlotu. Ptaki dobrze wiedzą, kiedy czas ruszać w drogę w poszukiwaniu komfortowych warunków termicznych. Stado bocianów gotowych do odlotu sfotografował Reporter 24.

Naukowcy odkryli metodę, dzięki której z dwudniowym wyprzedzeniem można przewidzieć pojawienie się plam słonecznych na Słońcu. Dzięki temu także na Ziemi z wyprzedzeniem będziemy w stanie ustrzec się przed negatywnym wpływem wybuchów wewnątrz gwiazdy.

Kwitnący ocean niczym dzieło abstrakcjonisty. Zdjęcie wykonane przez satelitę programu MODIS prezentuje bajeczny fitoplantkon w Morzu Barentsa. Sierpień to idealny czas do tworzenia takich obrazów.

Północną Rosję, Europę Centralną, Półwysep Apeniński i Wyspy Brytyjskie obejmują wyże. Pozostałą część kontynentu europejskiego zalegają układy niżowe. Przez Polskę z zachodu na wschód przemieszcza się zatoka niżowa z frontem chłodnym.