Najnowsze

Najnowsze

Pogoda będzie sprzyjać w sobotę żeglarzom na Mazurach. Za to chmury zbiorą się nad polskim morzem, a także akwenami Grecji i Chorwacji. W kilku portach będzie też deszczowo, ale wszędzie temperatury będą wysokie.

Potężny front atmosferyczny, niosący burze, opady deszczu i gradu, przesuwa się nad Europą Zachodnią. Według prognoz synoptyków, w sobotę wcześnie rano ma dotrzeć do Polski. Wieczorem może przynieść silne burze w centrum kraju.

Prezydent Barack Obama zaapelował do Amerykanów, by ostrzeżenia przed huraganem Irene, który w sobotę ma uderzyć we wschodnie wybrzeże Stanów Zjednoczonych potraktowali poważnie i by słuchali wezwań służb do ewakuacji. - Wydaje się, że będzie to niezwykle niebezpieczny i kosztowny huragan - stwierdził prezydent USA. Jak dotąd lokalne władze zarządziły ewakuację 10 tysięcy mieszkańców Wybrzeża Stanów Zjednoczonych.

Rzadko spotykany upał nawiedził w piątek Bielsko-Białą. O godzinie 13:48 termometry wskazywały 35,3 stopni C w cieniu - podał bielski magistrat. Bielski rekord wynosi 35,8 stopni C. W nasłonecznionych miejscach temperatura przekroczyła 50 stopni C.

W ciągu najbliższej doby zatoka niżowa z frontem chłodnym przemieści się znad Niemiec nad zachodnie dzielnice Polski. W sobotę wieczorem dojdzie do centrum kraju, przynosząc silne burze, ulewy i gradobicia.

Od początku lata przesyłacie nam na Kontakt Meteo wspaniałe zdjęcia z wakacji. Okazuje się, że Reporterzy 24 wypoczywali w tym sezonie praktycznie wszędzie. Dostaliśmy fotografie nie tylko z różnych zakątków Polski, ale też z Egiptu, Portugalii, a nawet Norwegii. Teraz Wy wybierzcie najlepsze z nich.

W ciągu najbliższych dwóch lat Japonia zamierza o połowę zmniejszyć poziom promieniowania na terenach, skażonych na skutek awarii w elektrowni atomowej Fukushima I.

Potężny huragan Irene zbliża się niebezpiecznie do wschodniego wybrzeża Stanów Zjednoczonych. Na jego trasie mogą znaleźć się tereny zamieszkałe przez Amerykanów. Według prognoz uderzenie nastąpi jutro.

Władze Serbii, Czarnogóry, Chorwacji, Macedonii, Bośni i Hercegowinie oraz Albanii ostrzegły w czwartek przed falą upałów, która przechodzi przez południowy wschód Europy. Obecne temperatury w regionie są o około 10 stopni wyższe od średniej dla tej pory roku i przekraczają 40 st. C.

Piątkowy poranek przywitał mieszkańców Trójmiasta gęstą mgłą. Widzialność na drogach została znacznie ograniczona.

Europę Wschodnią, Bałkany i Półwysep Apeniński obejmują wyże. Nad pozostałą częścią kontynentu europejskiego zalegają układy niżowe.

Uszkodzone budynki, samochody, ogrody - to wynik opadów gradu na zachodniej Ukrainie. Gradowe kule miały średnicę nawet 5 centymetrów.

Po czwartkowej burzy w Warszawie powstało głębokie na 60 cm rozlewisko na Trasie Toruńskiej. Trasa została zamknięta i tworzą się gigantyczne korki. Policja i straż pożarna informuje o wielu zgłoszeniach podtopień.

17 dni. 40 ofiar, setki tysięcy ewakuowanych, 6,5 miliona domów bez prądu, zniszczone budynki, zwalone drzewa, powodzie, silne wiatry, wzmożone opady deszczu, ponad 20 miliardów dolarów strat w samych USA. Irene narodziła się u wybrzeży Afryki, gwałtownie przetoczyła wzdłuż wybrzeży Ameryki Północnej, ostatkiem sił natarła na Europę i rozpierzchła dopiero na jej wschodnich krańcach.

W nocy z czwartku na piątek nad Warszawą rozpętała się gwałtowna burza. Niebo rozświetliły błyskawice, a towarzyszyły im rozdzierające grzmoty. Festiwal trwał przez ponad godzinę. Zobacz zdjęcia burzowego nieba wykonane przez Reporterów 24.

W piątek mieszkańcy całego kraju muszą przygotowani na bardzo wysokie temperatury. Słupki rtęci w najcieplejszych momentach dnia nigdzie nie pokażą mniej niż 27 st. C, a w Krakowie i Katowicach sięgnąć mogą nawet 34.

Tak ciepło w tym roku jeszcze nie było. Jeśli sprawdzą się prognozy synoptyków, w temperatura maksymalna w Polsce sięgnąć może 34 st. C!