Najnowsze

Najnowsze

Spośród 9 państw regionu Szwecja i Niemcy to kraje, które najlepiej dbają o Morze Bałtyckie, najmniej o morze troszczy się Rosja, wynika z raportu organizacji ekologicznej WWF ogłoszonego w środę w Sztokholmie. Polska wraz z Litwą są na szóstym miejscu.

Na niebie nad Polską w godzinach popołudniowych "zaroiło się" od chmur kłębiastych Cumulus mediocris. Są średnio wypiętrzone, stanowią stadium pośrednie pomiędzy Cumulus humilis a Cumulus congestus.

Chmury potrafią ułożyć się w najdziwniejsze wzory. Nie potrzeba abstrakcyjnego myślenia, by bez trudu dostrzec żyrafę, wieloryba czy ślimaka mknącego nad naszymi głowami. Reporterzy 24 uchwycili chmury o zwierzęcych kształtach i przesłali na Kontakt Meteo.

Wysokie temperatury, duża wilgotność - lekkoatleci uważają, że pogoda w koreańskim Daegu podczas mistrzostw świata jest zabójcza. Prognozy nie są sprzyjające, ale to właśnie w trudnych warunkach padały najlepsze wyniki w historii.

W NASA trwają ostatnie przygotowania do wylotu na Księżyc. 8 września z Florydy wystartują bliźniacze statki kosmiczne Gravity Recovery and Interior Laboratory (GRAIL). Ich misja potrwa 9 miesięcy.

Międzynarodowa Stacja Kosmiczna już w listopadzie może opustoszeć. Aktualna 6-osobowa załoga musi za trzy miesiące powrócić na Ziemię, a Sojuz, który ma wysłać kolejnych ludzi w kosmos, prawdopodobnie jest uszkodzony.

Po tym, jak huragan Irene opuścił spustoszoną Amerykę, pojawiły się problemy ze sfinansowaniem pomocy federalnej przeznaczonej na usuwanie zniszczeń spowodowanych kataklizmem i rekompensaty dla jego ofiar. Źródłem problemów są spory o budżet, które toczą się między rządem a Republikanami w Kongresie.

Jedna osoba nie żyje, a setki tysięcy mieszkańców południowego Tajwanu zmaga się ze skutkami tajfunu Nanmadol, który przeszedł nad wyspą w poniedziałek. Dzień później uderzył w Chiny, gdzie zniszczył domy, wywołał lawiny błotne i pozalewał miasta.

Lato 2011 roku było najchłodniejszym latem w Wielkiej Brytanii w ciągu ostatnich 13 lat. Brytyjskie Biuro Meteorologiczne podaje, że średnia temperatura od 1 czerwca do 15 sierpnia wyniosła 13,9 st. Celsjusza.

W środę popada na północy Polski. Na pozostałym obszarze kraju dzień zapowiada się naprawdę pogodnie, choć niezbyt ciepło. Na termometrach maksymalnie zobaczymy 23 st. C.

W środę polscy żeglarze sobie nie popływają, a to za sprawą deszczu, który zapanuje nad Wybrzeżem. Najdogodniejsze warunki do łapania wiatru w żagle synoptycy prognozują w Chorwacji.

Ostatnie dni wakacji, w tym środa, nie zapowiadają się dobrze w Polsce i Portugalii. 31 sierpnia ma tam bowiem mocno wiać i padać. Jakby tego było mało, będzie też chłodno.

- Korea Płn. zorganizowała we wtorek wycieczkę objazdową dla zagranicznych turystów po kurorcie w Górach Diamentowych - podała rządowa Północnokoreańska Centralna Agencja Prasowa (KCNA). Kurort, dotąd dzielony z Koreą Południową, został całkowicie przejęty przez Phenian w ubiegłym tygodniu.

Irene spustoszyła Wschodnie Wybrzeże USA i właśnie wkroczyła na terytorium Kanady. Północno-wschodnie części Stanów Zjednoczonych ciągle zmagają się z silnymi deszczami i niszczycielskim wiatrem. W ciągu ostatnich dni Irene zabiła 40 osób w 11 stanach. Jej skutki będą kosztowały Amerykanów 20 mld dolarów.

Koniec września będzie bardzo obiecujący dla miłośników astronomii. We wrześniu ujrzymy na niebie m.in. Merkurego i Jowisza. Gdzie patrzeć, aby je zobaczyć, w rozmowie z TVN Meteo wyjaśnia dr. Piotr Wąż z Centrum Astronomii Uniwersytetu Mikołaja Kopernika.

Choć Irene nie szaleje już nad Stanami Zjednoczonymi, Amerykanie wciąż próbują uporać się ze skutkami przejścia huraganu. Ulewne deszcze wywołały jedną z największych powodzi na północnym-wschodzie USA. W ciągu ostatnich 24 godzin stany wód na kilku rzekach przekroczyły swoje rekordowe poziomy.

W ciągu najbliższej doby Polska pozostanie w zasięgu układu wysokiego ciśnienia. Tylko na północy kraju zaznaczy się wpływ zatoki niżowej.