Najnowsze

Najnowsze

Na publicznym basenie w miejscowości Darwin w Australii zamieszkał krokodyl. Zamiast strachu, wzbudził współczucie. Dlaczego? Ponieważ okazał się tak mały, że pomylono go z gumową zabawką.

- W przyszłym tygodniu czeka nas załamanie pogody, które zostanie z nami na długo - zapowiada Arleta Unton-Pyziołek, synoptyk TVN Meteo. Spowoduje to Irene, która ze Stanów Zjednoczonych dotarła jako niż do Europy i zmierza do Polski. W poniedziałek wieczorem przyniesie burze i deszcze.

Trzęsienie ziemi o sile 4,2 w skali Richtera nawiedziło w czwartek Los Angeles w południowej części stanu Kalifornia. Jak twierdzi lokalna prasa, było to najsilniejsze trzęsienie od ponad roku.

Lody Morza Arktycznego znacznie stopniały. To trzeci, rekordowo najniższy poziom lodu, jaki zarejestrowano w tym roku. Jeśli ten proces postępował będzie z taką szybkością, to w lecie 2030 roku możemy nie ujrzeć nawet kawałeczka lodu na tym morzu.

Piątek zapowiada się pogodnie, ale chłodno. Temperatura w kraju utrzyma się średnio na poziomie 20 stopni Celsjusza. Deszczu można spodziewać się tylko na północy kraju.

Zdecydowanie więcej słońca pojawi się w piątek na wybrzeżu zachodnim. Wreszcie przestanie tam padać. To doskonała okazja, aby wybrać się na spacer. O parasolach nie powinni zapomnieć mieszkańcy Półwyspu Helskiego oraz rejonu Zatoki Gdańskiej.

Początek słoneczny i gorący, druga połowa deszczowa i chłodniejsza - tak rysuje się tegoroczny obrazek sierpnia. Reporter 24 przygotował specjalną animację na której można zobaczyć, jak wyglądał sierpień z kosmosu.

Pająki mają już dość zimnego i mokrego lata. Jesienią planują wielką inwazję na ciepłe i suche domy ludzi, w których osiądą na kilka miesięcy. Wkrótce zaczniemy częściej zauważać, jak mkną po ścianach i snują swoje sieci po kątach. Dlatego warto przyjrzeć się swoim nowym "sąsiadom".

Chłodna i deszczowa jesień, mroźna zima – tak zapowiadają się dwie nadchodzące pory roku. – Wychodzi na to, że przez najbliższe miesiące zobaczymy więcej deszczu niż słońca – zapowiada Wojciech Raczyński, synoptyk TVN Meteo.

Pierwszy weekend września będzie słoneczny. Tylko w piątek lekko popada na północy kraju. Pozostałe obszary pozostaną pogodne z temperaturą w granicach komfortu termicznego.

Tropikalny sztorm Katia w środę osiągnął status huraganu i sunie w kierunku Wschodniego Wybrzeża Stanów Zjednoczonych. Żywioł w najbliższy weekend pojawi się na Morzu Karaibskim. W przyszłym tygodniu może zahaczyć o Nową Anglię lub południe Kanady.

Dwaj złodzieje drewna zostali złapani na gorącym uczynku w olsztyńskim lesie. W schwytaniu sprawców pomogła leśnikom ukryta kamera zamontowana w drzewie. Podobne urządzenia pomagają monitorować m.in. wyrzucanie śmieci do lasu.

Szkolenie specjalistów oraz opracowywanie technologii i procedur bezpieczeństwa w elektrowniach jądrowych to niektóre zadania, którymi zajmie się Narodowe Centrum Badań Jądrowych (NCBJ). Powstanie centrum ogłoszono w środę na konferencji prasowej w Świerku.

Skandynawię, Rosję i Hiszpanię zlegają niże. Pozostałą część kontynentu europejskiego obejmują układy wyżowe. Polska jest w zasięgu wyżu, tylko na północy kraju zaznacza się wpływ zatoki niżowej.

Wulkan Popocatépetl, położony 60 km od stolicy Meksyku, obudził się. Po serii lekkich wstrząsów ziemi, wyrzucił z siebie chmurę gazów, popiołu i pary wodnej.

Pierwszy dzień września przywita mieszkańców prawie całej Polski ciepłem i słońcem. Jedynie na północy i północnym zachodzie niebo pokryje gruba warstwa chmur. Synoptycy nie wykluczają tam przelotnych opadów deszczu. Jednak w większości kraju uczniowie pierwszego dnia szkoły mogą cieszyć się słońcem i ładną pogodą.