Najnowsze

Najnowsze

Już jutro na stadionie Pepsi Arena w Warszawie odbędzie się mecz pomiędzy gwiazdami TVN a politykami. W tym roku impreza zorganizowana jest z okazji 10. urodzin Fundacji TVN "Nie jesteś sam". Postanowiliśmy sprawdzić, czy pogoda w niedzielę będzie sprzyjała piłkarzom.

Miniony sezon wakacyjny na Podhalu był najlepszy od sześciu lat - chwalą się miejscowe władze. Najwięcej turystów wybrało się w Tatry w drugiej połowie wakacji. Trudno się dziwić - wtedy pogoda była ładniejsza.

Islandię, Wyspy Brytyjskie i Rosję zalegają niże. Pozostałą część kontynentu europejskiego obejmują układy wyżowe.

Cele nowego japońskiego rządu nie są zaskoczeniem. - Priorytetem jest odbudowa po katastrofie. Bez rozwiązania kryzysu wokół Fukushimy odrodzenie Japonii nie jest możliwe - deklaruje nowy premier, Yoshihiko Noda.

Różowe elewacje i nowe nazwy ulic, gdzie patronami będą słynni artyści - geje. To tylko część pomysłów zatwierdzonych przez burmistrza miasta. Andaluzyjskie miasteczko ma przeobrazić się w enklawę homoseksualistów. Oni sami są jednak pomysłom władz przeciwni.

Dzień w całej Polsce będzie naprawdę pogodny. Synoptycy nie przewidują żadnych opadów deszczu. W niektórych regionach kraju spodziewać się możemy również iście wakacyjnych temperatur.

Nad polskim morzem w sobotę bardzo przyjemnie, ale niespecjalnie wietrznie, przez co żeglarze nie będą mieli powodów do zadowolenia. Wymarzone warunki do pływania czekają za to tych, którzy swoje łódki zakotwiczyli w portach Grecji i Chorwacji.

Pierwszy weekend września zaskoczy turystów wypoczywających nad Bałtykiem słońcem i błękitnym niebem. Nie będzie to jednak pogoda sprzyjająca opalaniu. Będzie chłodno, więc nawet idąc na spacer, lepiej zabrać ze sobą sweter.

Kolejna wyprawa rosyjskiego statku kosmicznego Sojuz na Międzynarodową Stację Kosmiczną (ISS) rozpocznie się 1 listopada tego roku. W skład załogi wejdą: Amerykanin - Dan Burbank, Rosjanin – Anton Shkaplerov oraz Anatolij Ivanishin.

W czwartek na stacji kolejowej w rosyjskim Czelabińsku doszło do wycieku bromu. Substancją zatruło się około 240 mieszkańców położonego na Uralu miasta.

Po pięknym, słonecznym i bardzo ciepłym weekendzie pogoda się popsuje. W poniedziałek i wtorek synoptycy ostrzegają przed burzami, które mogą wystąpić na północy i południu Polski. To jednak nie koniec złych wiadomości.

Wielkimi krokami zbliża się do nas jesień. Dni stają się krótsze, jest coraz chłodniej, a zachody słońca tracą swoją intensywność. Rzadko są już ogniście pomarańczowe, ale czy aby na pewno ustępują tym letnim? Reporterzy 24 udowadniają, że słońce na wieczornym wrześniowym niebie jest co najmniej tak samo piękne, jak to na lipcowym czy sierpniowym. Zachęcamy Was do obejrzenia pięknych zdjęć.

W tym przypadku papierowe gazety wygrywają z internetowymi wydaniami. Naukowcy z Uniwersytetu w Tulane odkryli nowy szczep bakterii o tajemniczo brzmiącej nazwie TU-103. Potrafią przetworzyć makulaturę w... butanol, biopaliwo, które jest substytutem benzyny.

- Trzęsienie ziemi o sile 7,1 odnotowano w piątek na południowy wschód od Atki, wyspy należącej do Aleutów, które wchodzą w skład stanu Alaska - poinformowała amerykańska służba geologiczna USGS.

- Liczba śmieci orbitujących wokół Ziemi osiągnęła "krytyczny punkt" i grozi masą kolizji. Ich zderzenia mogą zwiększyć liczbę kosmicznych odpadków, zagrażając bezpieczeństwu astronautów i satelitów - ostrzegli amerykańscy eksperci.

28 września 2011 roku o północy wystartują zapisy na Patronat Pogodowy na rok 2012. O co chodzi? O własny wkład w pracę służb meteorologicznych w Europie, a dokładnie o możliwość nadania imienia niżowi czy wyżowi europejskiemu.

Wielka fala zbliża się do wybrzeży Kalifornii. Będzie miała do 11 metrów wysokości. Przeciętni plażowicze nie są zadowoleni, bo oznacza to brak kąpieli. Za to surferzy już zacierają ręce.

Na publicznym basenie w miejscowości Darwin w Australii zamieszkał krokodyl. Zamiast strachu, wzbudził współczucie. Dlaczego? Ponieważ okazał się tak mały, że pomylono go z gumową zabawką.

- W przyszłym tygodniu czeka nas załamanie pogody, które zostanie z nami na długo - zapowiada Arleta Unton-Pyziołek, synoptyk TVN Meteo. Spowoduje to Irene, która ze Stanów Zjednoczonych dotarła jako niż do Europy i zmierza do Polski. W poniedziałek wieczorem przyniesie burze i deszcze.