Najnowsze

Najnowsze

Nad Europą dominują układy niżowe. Na zachodzie Polski znajduje się zatoka niżowa z frontem chłodnym i przesuwa się w kierunku centrum.

Burza tropikalna Lee, która w niedzielę nawiedziła południową Luizjanę, w nocy osłabła i obecnie klasyfikuje się jako depresja tropikalna - podało amerykańskie Centrum Huraganów. W poniedziałek będzie się przesuwać nad stanem Missisipi.

W poniedziałek z zachodu nad Polskę nadciągnie front atmosferyczny, który przyniesie deszcze i burze. Synoptycy zapowiadają, że zostanie on w naszym kraju na dłużej.

Prezydent USA Barack Obama, odwiedzając w niedzielę New Jersey po huraganie Irene, który spowodował tam zniszczenia oceniane na 10 mld dol., ogłosił, że postanowił zapewnić temu stanowi odpowiednią pomoc finansową.

Rozległe obszary pod wodą - tak wyglądały w niedzielę wybrzeża stanów Missisipi i Luizjana na południu USA, które znalazły się w zasięgu burzy tropikalnej Lee. Do Antyli zaś zbliża się Katia, huragan 2 kategorii z wichrami o prędkości 160 km/h.

W poniedziałek najmocniej popada w Chorwacji. Będzie tam mocno wiało i grzmiało. Deszczu można spodziewać się też w rejonie Bordeaux, Wenecji i na zachodnim wybrzeżu Polski.

Poniedziałek będzie dniem deszczowym i wietrznym dla pływających po polskich i chorwackich wodach. Dla żeglarzy w Grecji pogoda, jak to zazwyczaj w tym regionie, będzie łaskawa.

Jedni mówią, że jamnik jest złośliwy, inni, że wierny i kochany. Impreza dla tej rasy psów organizowana jest w Krakowie od 1994 roku i na stałe wpisała się w kanon turystycznych atrakcji miasta.

Zwykle babie lato pojawia się w Polsce w drugiej połowie września. W tym roku można je znaleźć już teraz. Udało się to Reporterowi 24, który nadesłał nam imponującą galerię zdjęć.

- Dziennikarze? Dokumenty! - z poważną miną mówi do nas żołnierz i wzywa policję. Cmentarzysko łodzi na Lampedusie to teren wojskowy. Fotografować wolno tylko z daleka. Komisarz miejscowej policji każe skasować zdjęcia i ostrzega, że następnym razem będę aresztowany. Problem z emigrantami na Lampedusie wciąż jest żywy. Żywy, a jednak na wyspie już nieobecny.

Co najmniej 20 osób zginęło, a 50 uznaje się za zaginione w wyniku powodzi i osunięć ziemi, spowodowanych przez tajfun Talas, który przechodzi nad zachodnią Japonią - podała w niedzielę agencja Kyodo. Tragiczny bilans rośnie - jeszcze kilka godzin temu ofiar odnotowano 15.

Pingwin zwany Wesołymi Stopami (Happy Feet), znaleziony pod koniec czerwca na nowozelandzkiej plaży, wrócił w niedzielę w rodzinne strony na pokładzie statku badawczego Tangaroa. Losy ptaka, który został wyposażony w nadajnik GPS, nadal można śledzić online.

W niedzielę na termometrach zobaczymy nawet 28 st. Celsjusza. Tak wysoką, prawdziwie letnią temperaturą u progu jesieni będą się cieszyć mieszkańcy Wrocławia. Nie jest to jednak najwyższa temperatura odnotowana w Polsce w tym miesiącu. Sprawdźcie, do ilu kresek podskoczył słupek rtęci w ciągu najcieplejszego i najzimniejszego dnia września.

Po wyjątkowo ładnej niedzieli czeka nas pogorszenie pogody związane ze zbliżaniem się do Polski niżu Ex Irene. Irene, ta sama, która spustoszyła Wschodnie Wybrzeże USA, nie jest już cyklonem tropikalnym, więc nie powinna dawać nam powodów do zmartwień. Na poniedziałek i wtorek synoptycy zapowiadają przelotne opady deszczu i niezbyt intensywne burze.

Żadnych burz, mgieł, czy deszczy. Cała niedziela będzie pogodna i słoneczna. Pogoda nie będzie utrudniać jazdy na drogach, a biomet w całym kraju będzie korzystny. 4 września będzie dniem idealnym na spacer.

W polskich kurortach pogoda będzie słoneczna i nie spadnie ani jedna kropla deszczu. Nie można tego powiedzieć o Portugalii, Francji oraz Włoszech. W tamtejszych kurortach ma w niedzielę padać, a nawet grzmieć.