Najnowsze

Najnowsze

Burzowe lato już za nami. Zaczęła się wczesna jesień, która momentami okazuje się łaskawsza niż poprzedzająca ją pora roku. Na taki moment trafiła nasza Reporterka 24, która sfotografowała wspaniałe widoki w Tatrach.

W ostatnich godzinach Słońce popisało się dwoma sporymi wybuchami - poinformował serwis SpaceWeather.com. Wyrzucona w nich materia dotrze do Ziemi około 8-10 września i - jak mówi w rozmowie z TVN Meteo astronom z toruńskiego planetarium - również w Polsce będzie można wówczas liczyć na wystąpienie intensywnych zórz polarnych.

Ponad 1200 strażaków cały czas walczy z potężnymi pożarami w amerykańskim stanie Teksas. Jak dotąd, ogień zabił dwie osoby i pochłonął ponad tysiąc domów.

Waży 450 ton, wytrzyma wiatr o prędkości do 805 km/godz., ma kształt kopuły i od 1992 roku drwi sobie z każdego huraganu. Taki właśnie dom, warty 600 tysięcy dolarów, wybudował sobie na plaży jeden z mieszkańców Karoliny Południowej.

Proszę się nie przejmować chłodem i wiatrem, i proszę nie myśleć jesieni. Weekend zapowiada się całkiem słonecznie i ciepło.

Bilans ofiar tajfunu Talas, który nawiedził w sobotę Japonię, wciąż rośnie. Co najmniej 46 osób nie żyje, a poszukiwanych jest 54. Żywioł spowodował powodzie, osunięcia ziemi i lawiny błotne. Japończycy wciąż usuwają skutki jego przejścia. Trwa także szacowanie strat.

Reporter 24 CaptainMorgan odbył podróż do Klifów Moheru - niezwykle malowniczych wysokich brzegów zachodniej części Republiki Irlandii. Podzielił się z nami kolekcją wspaniałych zdjęć, które postanowiliśmy umieścić na stronach serwisu, żeby przybliżyć wam to niezwykłe miejsce.

W środę deszcze początkowo nawiedzą zachód kraju. W ciągu dnia front przesuwać się będzie na wschód. Opady będą miały charakter przelotny i towarzyszyć im będą przejaśnienia.

W ciągu nadchodzących kilku dni pogoda będzie się zmieniała jak w kalejdoskopie. Synoptycy zapowiadają deszcze, burze, porywiste wiatry, ale i sporo przejaśnień. Nie zabraknie w Polsce miejsc, w których cieszyć się będziemy prawdziwie letnimi temperaturami. Ładnie ma być zwłaszcza w sobotę.

1 075 kg wagi i ponad 6 metrów długości - tak w liczbach prezentuje się krokodyl olbrzym, złapany żywcem w poniedziałek na Filipinach. Ledwie wiadomość o gigancie obiegła glob, a już poinformowano, że Filipińczycy polują na jeszcze większego gada.

Nie mamy dobrych wiadomości dla tych, którzy swoje łódki zakotwiczyli w bałtyckich portach. Choć wiatr w środę będzie doskonale nadawał się do żeglowania, deszcze i burze nie pozwolą na cieszenie się tym faktem. W Polsce nie zabraknie też miejsc zagrożonych rozpętaniem się sztormu.

Termometry w nadbałtyckich kurortach pokażą tylko 16-18 st. C. Za to od powietrza będzie cieplejsze polskie morze. Turyści na polskim Wybrzeżu będą jednak zmagać się nie tylko z chłodem, ale i z deszczem, a gdzieniegdzie - z burzami. W ciągu dnia nie zabraknie jednak przejaśnień.

Na rynku wydawniczym właśnie ukazała się nowa książka Mai Popielarskiej. "Maja w ogrodzie. Jesień i zima" to kompendium wiedzy, na temat prac, jakie trzeba wykonać w ogrodzie jesienią i zimą, aby wiosną móc cieszyć się pięknem swojego ogrodu. Uwaga! 17 września będzie okazja spotkać się z Mają osobiście.

Front chłodny miał wkroczyć do Polski. Chociaż nie pierwszy i nie ostatni, ten jednak miał wyjątkowo wiele obaw. Jego poniedziałkowy poprzednik bardzo narozrabiał. Trudno liczyć w takim przypadku na dobre przyjęcie.

Mieszkańcy Radziejowa (woj. kujawsko-pomorskie), którzy wybrali się we wtorek na zakupy do popularnego supermarketu, natknęli się na nietypowego spacerowicza. Wzdłuż sklepu, w tę i z powrotem, przechadzał się... bocian.

- Ulewne monsunowe deszcze w południowej prowincji Pakistanu Sindh, w ciągu zaledwie jednego tygodnia, kosztowały życie 132 ludzi, zniszczyły tysiące akrów pól uprawnych i zabiły ponad 100 tys. sztuk bydła - podali w poniedziałek przedstawiciele lokalnych władz.

Delfiny mają swoje rytuały żałobne i zdarza się, że nie mogą pogodzić się ze śmiercią kompanów? - Tak, to możliwe – stwierdzili na podstawie swoich obserwacji naukowcy z Włoch. Badacze nie wiedzą, czy ssaki te rozumieją czym jest śmierć, ale ich zdaniem delfiny odczuwają w związku z nią żal.

Zniszczone dachy i trwające całą noc interwencje strażaków - to skutki przejścia w poniedziałek nawałnicy z gradem w woj. opolskim. Najbardziej zniszczona jest miejscowość Czepielowice. Ogółem w województwie gradziny uszkodziły 100 domów.