Najnowsze

Najnowsze

- Makiety żyjących w Tatrach zwierząt stanęły przy drodze do Morskiego Oka. Mają one wzbudzać wśród turystów refleksję i przypominiać o zagrożonych gatunkach egzystujących w polskich górach - powiedział Szymon Ziobrowski z Tatrzańskiego Parku Narodowego.

W nocy z piątku na sobotę m.in. w Zakopanem i na Kasprowym Wierchu spadło ok. 2 cm śniegu. - Przyczyniła się do tego zatoka chłodnego powietrza, która obecnie znajduje się nad Europą - powiedziała Arleta Unton-Pyziołek synoptyk TVN Meteo. W wyniku wychłodzenia zmarł mężczyzna, który wcześniej spożywał alkohol.

- Rozpoczęła się aktywność Orionidów - jednego z najciekawszych rojów meteorów na naszym niebie - poinformował dr hab. Arkadiusz Olech z Centrum Astronomicznego PAN w Warszawie. Wydarzenie to zbiega się z datą maksymalnej aktywności roju Drakonidów na nieboskłonie.

- W Bieszczadach leży śnieg. W Ustrzykach Górnych i Cisnej jest go nawet do pięciu centymetrów. Z kolei w sobotę rano na Połoninie Wetlińskiej były trzy stopnie mrozu - poinformował Arkadiusz Kawalec, dyżurny GOPR. Podobnie jest w Beskidach. Warstwa śniegu w obu regionach ma do 5 cm grubości.

Nie jeden, a dwa huragany nawiedzą w przyszłym tygodniu zachodnie wybrzeże Meksyku. Irwin i Jova, aktualnie burza tropikalna, mogą wypędzić turystów z popularnych kurortów.

Sobota nie będzie sprzyjać tym, którzy postanowili spędzić kilka dni nad polskim morzem. W Międzyzdrojach i w Kołobrzegu może zagrzmieć, a nad pozostałą częścią Wybrzeża popadać. W kurortach Europy i świata będzie natomiast bardzo pogodnie.

Deszcze, burze, silny wiatr - aura pogodowa ani nad Bałtykiem, ani nad jeziorami nie zachęci żeglarzy do opuszczenia portów w sobotę. Również warunki do pływania po wodach Grecji i Chorwacji nie będą najlepsze.

Benedykt XVI poparł akcję "Mazury Cud Natury". - Papież otacza modlitwą wszystkich, którym leży na sercu dobro, piękno i sława Mazur - poinformowano na konferencji prasowej w siedzibie Episkopatu Polski. Ogólnoświatowy plebiscyt na siedem Nowych Cudów Natury rozstrzygnie się 11 listopada.

Przed nami pięć deszczowych dni - od soboty do środy nie będzie w kraju miejsca zupełnie wolnego od deszczu. Spodziewać się należy również stosunkowo niskich temperatur i wietrznej aury.

Pożar w portugalskim rejonie Castanheira de Pera wybuchł 5 października. Do jego gaszenia zaangażowanych jest 382 strażaków, 95 wozów gaśniczych i 4 helikoptery. Walka z żywiołem trwa.

We wtorek 4 października Europejska Agencja Kosmiczna (ESA) zaakceptowała projekt misji Solar Orbiter, podczas której w kosmos wyleci wehikuł przeznaczony do badań nad potęgą najbliższej Ziemi gwiazdy - Słońca.

Austriackie, szwajcarskie i niemieckie rejony Alp są obecnie zasypywane przez śnieg. Jest go tam obecnie od 30 do 90 cm na wysokości do ok. 1500 m.n.p.m. Intensywnych opadów należy spodziewać się aż do niedzieli - podaje portal accuweather.com

W ciągu najbliższej doby niż znad Zatoki Botnickiej przemieści się nad Morze Barentsa. Polska pozostanie pod wpływem zatoki związanej z tym niżem.

Tajlandię nawiedziła największa od 50 lat powódź. Zalanych jest 58 z 77 prowincji kraju. Żywioł pochłonął już 200 ofiar. Pod wodą może znaleźć się m.in. centrum starożytnego tajskiego miasta Ayutthaya.

Piękna październikowa pogoda ma się już ku końcowi, ale do nas wciąż napływają zdjęcia użytkowników, pokazujące ciepłe oblicze jesieni. Tym razem przedstawiamy Wam te zrobione w Tatrach.

W piątek wieczorem i w nocy deszcz może bardzo obficie padać w górach. Synoptycy prognozują, że może spać nawet 40 litrów wody na metr kw. Natomiast w sobotę nad Bałtykiem może zagrzmieć.