Najnowsze

Najnowsze

Koniec września mamy wyjątkowo przyjazny. Dziś we Wrocławiu temperatura doszła do 23 stopni, leniwie słoneczna pogoda panowała także w wielu innych regionach kraju.

Na Wybrzeżu, Mazurach i na Jeziorze Solińskim w poniedziałek znowu nie powieje. Na chorwackich wodach będzie podobnie. W Grecji natomiast wietrznie ma być jedynie na Cykladach i Sporadach.

Na stronach portalu tvnmeteo.pl co chwila pojawiają się wiadomości o kolejnych cyklonach tropikalnych. To zjawisko od Polski dość odległe, ale mimo to fascynujące.

Las, park, rynek, to najbardziej popularne destynacje niedzielnych przechadzek. A co powiecie na wyprawę do jaskini? Brzmi groźnie, ale warto. Reporter 24 odwiedził Jaskinię Niedźwiedzią w Sudetach, skąd przesłał nam imponującą galerię zdjęć.

Jesienią miło jest wybrać się na spacer po lesie. A co powiecie na przechadzkę po lasach deszczowych Ameryki Południowej, które pamiętają jeszcze czasy dinozaurów? Na wspólną wędrówkę wśród prastarych drzew pachnących cynamonem, zaprasza Wojciech Doroszewicz, który w Chile realizował swój projekt badawczy, oraz portal TVN Meteo.

Krokodyl Snappy zmienił barwę z zielonej na żółtopomarańczową. Zdaniem właścicielki niezwykły kolor wywołała woda, o kwasowości zbliżonej do pH coli. Zwierzę nie może teraz skutecznie wtopić się w naturalne środowisko. Na szczęście niefortunne kąpiele nie spowodowały u niego żadnej choroby.

Eksperci NASA, śledząc orbitę satelity UARS po jej ponownym wejściu w atmosferę, oszacowali, gdzie spadły jego odłamki. Według naukowców kosmiczne śmieci rozbiły się na Oceanie Spokojnym, z dala od wybrzeży.

Niestabilne połączenie chłodnego jesiennego powietrza i ciepłych wód śródlądowych zrodziło dziesiątki trąb wodnych w sobotę nad jeziorem Michigan. National Weather Service wydało ostrzeżenia przed żywiołem. Zobaczcie jak powstaje jedną z trąb.

Ophelia, piętnasta już tropikalna burza podczas tegorocznego sezonu huraganowego na Atlantyku, przesuwa się w kierunku Karaibów. Stopniowo słabnie, dlatego nie przewiduje się jej przemiany w huragan. Na oceanie uformowała się za to kolejna depresja, która szybko przerodziła się w burzę tropikalną o imieniu Philippe.

Bałtyk w niedzielę będzie bardzo spokojny. Podobnie jak polskie jeziora. Jedynym miejscem, w którym wilki morskie znajdą warunki odpowiednie do żeglowania, okażą się w niedzielę greckie Cyklady.

Niedzielę bez wątpienia da się okrzyknąć jedną z ładniejszych we wrześniu. Będzie pełna słońca i to w całym kraju. Pogoda w Polsce będzie znakomita, synoptycy nie prognozują żadnych opadów deszczu.

Niedzielę, dzień, który dla większości z nas jest wolny od pracy czy szkoły, warto spędzić nad polskim morzem. Choć okazji do opalania, za sprawą niespecjalnie wysokiej temperatury powietrza, zabraknie, nad Bałtykiem będzie bardzo przyjemnie i słonecznie. W sam raz na spacer.

Młodzież, przedstawiciele Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego, a także sportowcy wzięli w sobotę udział w akcji sprzątania położonych w województwie podlaskim rzek Netta i Rospuda. Uporządkowano tereny wokół linii brzegowych rzek i w pobliżu jeziora Necko.

Jaki będzie nadchodzący tydzień? Pełen dobrej pogody, ponieważ nad Polską będzie górował wyż. Spodziewamy się słońca, stosunkowo wysokich temperatur, a opady deszczu, o charakterze lokalnym, będą niewielkie.