Najnowsze

Najnowsze

Od piątkowego ranka ruch na lotnisku im. Lecha Wałęsy w Gdańsku jest sparaliżowany. Odwołano 7 lotów, kilkanaście jest opóźnionych. Powód? Gęsta mgła. Widzialność wynosi mniej niż 500 metrów.

14 osób nie żyje, a ponad 200 jest rannych na skutek przejścia nad Omanem cyklonu tropikalnego o imieniu Keila. Żywioł pojawił się nad tym krajem kilkanaście godzin wcześniej, niż sądzili synoptycy i uderzył w zupełnie inny region niż podejrzewano.

Nad południowo-zachodnią część Europy nadciągnęły grube chmury i ulewne deszcze. We Sewennach w południowej Francji już spadło od 150 do 300 litrów wody na metr kwadratowy. Ulewy dręczą także północne Włochy i Hiszpanię.

Największa od 50 lat powódź w Tajlandii dotarła w piątek w okolice centrum Bangkoku, wymuszając zamknięcie dużego centrum handlowego i zagrażając kilku stacjom metra.

Pierwszy weekend listopada nas nie rozczaruje - będzie piękna, słoneczna pogoda. Temperatura miejscami wzrośnie nawet do 17 st. C. O listopadowej, dżdżystej aurze możemy na razie zapomnieć.

Mglista noc czy mglisty poranek nie jest jesienią niczym specjalnym. Tak zwane "mleko" może jednak przysporzyć sporo kłopotów - od transportu drogowego poczynając, na lotniczym kończąc. Dowiedz się, czym jest mgła radiacyjna i jak powstaje.

"Zgniły wyż", który od kilku dni wpływa na pogodę w Polsce, jest winowajcą gęstych mgieł. Kierowcom i pilotom utrudniają one życie, zmuszając do wolniejszej i ostrożniejszej jazdy lub zmiany kursu. Inni, tak jak Reporter 24, wykorzystują mgłę do podglądania Słońca.

Po tym, jak opadną mgły, które w nocy znacznie ograniczały widoczność, i jezdnie przestaną być oblodzone, w dzień na drogach całej Polski warunki do podróżowania będą dobre.

"Zombie robak" to nowe odkrycie paleontologów we włoskiej Toskanii. Został znaleziony w kościach wieloryba sprzed 3 mln lat. Dlaczego zasłużył sobie na takie określenie?

Mamy coraz większą pewność, że ekstremalne zjawiska pogodowe, zyskują na sile z powodu działalności człowieka. Kontynuowana wysoka emisja gazów cieplarnianych sprawi, że w ciągu kilku dekad sytuacja wciąż będzie się pogarszać - wynika z raportu agendy ONZ, który trafił do rąk dziennikarzy agencji Associated Press (AP).

Wielka Brytania w nadchodzącym sezonie zimowym wprowadza specjalne alarmy ostrzegające przed mrozem. Mają zapobiegać wysokiej śmiertelności wśród najbiedniejszych, którzy albo nie mają dachu nad głową, albo nie są w stanie przygotować swojego domu na atak srogiej zimy.

Kiedy wielkie stada szpaków szykują się do lądowania, oczom człowieka ukazuje się jeden z najbardziej zachwycających spektakli występujących w świecie zwierząt. Koniecznie zobaczcie film, na którym stada wirujących ptaków zwiastują zimę.

Inwersja to łacińskie słowo na określenie zmiany pewnych cech na przeciwne, odwrócenie. W meteorologii istnieje pojęcie inwersji temperatury, polegające na jej wzroście wraz ze wzrostem wysokości. Przy normalnym rozkładzie temperatura wraz z wysokością spada.

Szpital powiatowy im. dr. Chałubińskiego w Zakopanem będzie wykorzystywał energię słoneczną oraz geotermalną do ogrzewania wnętrz i wody bieżącej. Nowe ogrzewanie szpitala ma zacząć funkcjonować w połowie listopada.

Prowadzony przez NASA program IceBridge dokonał pierwszego w historii szczegółowego pomiaru cielącej się góry lodowej. Podczas jednego z lotów odkryto nowe pęknięcia, które przecinają lodowiec Pine Island na Antarktydzie.