Najnowsze

Najnowsze

Pogoda i w sobotę, nie okaże się dla nas łaskawa. Spodziewamy się opadów deszczu i deszczu ze śniegiem, a także porywistego wiatru. Ponadto, pomimo wysokiej jak na tę porę roku temperatury, będzie nam zimno, a ciśnienie atmosferyczne zacznie gwałtownie spadać.

- Bardzo silne porywy wiatru w województwach dolnośląskim i śląskim oraz w zachodniej Polsce mogą zakłócić ruch pociągów - ostrzegają PKP Intercity oraz PKP PLK. Problemy mogą utrzymywać się od piątkowego wieczoru do sobotniego popołudnia.

Troje rannych, zerwane i uszkodzone dachy, połamane drzewa oraz uszkodzone linie energetyczne - tak dotąd przedstawia się bilans wichury, która przeszła w piątek w województwach śląskim, opolskim i małopolskim. Prędkość wiatru przekraczała 110 km/h.

Transport w zachodniej i północnej części Republiki Czeskiej, a także na Słowacji, został w piątek po południu sparaliżowany przez nagły atak zimy. Śnieżyce, wiatr o prędkości huraganu oraz połamane drzewa spowodowały kilkanaście kolizji i blokad na ważnych szlakach komunikacyjnych.

Silne niże nie dają wytchnienia zachodniej Europie. Po Hergenie, swoją siłę pokazuje Joachim. Pojawiły się już pierwsze ofiary niżu, w tym jedna śmiertelna, a także poważne zakłócenia w ruchu lotniczym. Służby meteorologiczne Hiszpanii, Francji i Niemiec podtrzymują ostrzeżenia o wichurach. Niebezpiecznie jest także na morzu, gdzie wysokość fal dochodzi do kilku metrów.

Najlepsze warunki narciarskie w Europie panują po włoskiej i szwajcarskiej stronie Alp. Pokrywa śnieżna sięga tam ponad dwa metry. Śmiało szusować można też w Austrii i Francji.

Najlepsze warunki narciarskie występują obecnie w kurortach tatrzańskich. Tam grubość pokrywy śnieżnej sięga niemal metra.

140 km/h - taką prędkość osiągnął w porywach piątkowy halny. W Zakopanem w wyniku silnych podmuchów ranne zostały dwie osoby. Na Opolszczyźnie strażacy interweniowali 44 razy.

VIIRS, super-dokładne narzędzie fotograficzne zamontowane na nowoczesnym satelicie NASA o nazwie NPP, codziennie, z wysokości 824 km ponad Ziemią, zbiera ujęcia Niebieskiej Planety. To, wykonane 24 listopada, jest pierwszym kompletnym obrazem Ziemi uchwyconym przez ten aparat.

Prawie metr śniegu zalega na stoku w Bukowinie Tatrzańskiej. Narty i snowboard uwięzione w bagażnikach czekają na pierwszy weekendowy zjazd. Można zacząć już w piątkowe popołudnie. Stoki oświetlone są do długich godzin wieczornych.

W odległości 2000 lat świetlnych od Ziemi, w Konstelacji Łabędzia, znajduje się niezwykła mgławica. Sharpless 2-106 kształtem przypomina anioła, takiego jak te, które na Boże Narodzenie rozwieszamy na choinkach.

Zima zaatakowała południowy zachód kraju. W Świeradowie-Zdroju opady białego puchu pojawiły się jeszcze przed południem. Na drodze do Szklarskiej Poręby w świeżej warstwie śniegu zakopał się autobus. Zobacz zdjęcia Reporterów 24.

Mieszkańcy zachodniego wybrzeża Kanady znajdują na plażach coraz więcej śmieci pochodzących z Azji. Są to prawdopodobnie odpadki po marcowym trzęsieniu ziemi i tsunami, które nawiedziło Japonię .

Jedziesz na narty, ale nie wiesz, jak dużo śniegu leży na stokach? Chciałbyś sprawdzić, na którą górę naprawdę warto się wybrać? Wszystko to sprawdzisz w TVN Meteo - serwis sportów zimowych Biała Jazda dostarcza najświeższych informacji pogodowych, opisów najciekawszych miejsc i map 3D najlepszych ośrodków w Polsce.

Strażnicy Państwowej Straży Rybackiej sprawdzą, czy sprzedawane na targach i w marketach świąteczne karpie przetrzymywane są w odpowiednich warunkach. Skontrolują też, czy ryby nie pochodzą z nielegalnych połowów.

Międzynarodowy zespół astronomów zidentyfikował kandydatkę na najmniejszą znaną badaczom czarną dziurę. Dowód na jej istnienie pochodzi z niezwykłego wzorca promieni rentgenowskich, przypominających wzorzec bicia serca widoczny na elektrokardiogramie. Jak dotąd taki wzorzec został zidentyfikowany tylko w jednej czarnej dziurze.

Najbliższa doba da się we znaki kierowcom poruszających się po polskich drogach. Dokuczą im deszcz i wiatr, którego podmuchy mogą sięgnąć w porywach nawet 80 km/h.