Najnowsze

Najnowsze

O poranku jazdę utrudniają śliskie jezdnie spowodowane opadami śniegu i deszczu ze śniegiem oraz niską temperaturą. Dodatkowo mgły ograniczają widzialność do 100-200 metrów. Na ulicach polskich miast pracuje 485 jednostek sprzętu do odśnieżania - informuje Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad.

Błękitne niebo, puszyste obłoki, a na tym tle szczyty ośnieżonych gór - takie widoki zachęcają do sięgnięcia po aparat. Ci, którzy nie mogą wybrać się do Zakopanego, mogą je podziwiać na zdjęciach i filmie internautki. Inanord wybrała się na Kasprowy Wierch.

We wtorkowy poranek na drogach pojawiła się "szklanka". Jest bardzo ślisko. Kierowców prosimy o ostrożność. W ciągu dnia warunki drogowe również będą trudne.

Wygląda na to, że wróciła zima. We wtorek w całym kraju maksymalne temperatury będą sięgały maksymalnie 2 str. C, co znaczy, że przez większość dnia będą ujemne. Z rana chodniki pokryły się cienką warstwą lodu.

Ciężkie burze z gradem i tornada przeszły nocą i wczesnym rankiem nad południowym-wschodem Stanów Zjednoczonych. Zginęły co najmniej dwie osoby, a ponad sto zostało rannych. W Arkansas i Alabamie odnotowano liczne zniszczenia budynków, służby pracują nad oczyszczeniem dróg.

Ponad milion pająków i kilkadziesiąt osób pracowało nad stworzeniem tkaniny ze złocistego pajęczego jedwabiu. Praca nad nią zajęła kilka lat. Szal i pelerynę z tej lśniącej przędzy ozdobionej ręcznym haftem można będzie oglądać w londyńskim Victoria & Albert Museum.

We wtorek najlepsze warunki narciarskie będą w Sudetach, ale narciarze w innych ośrodkach też nie powinni narzekać. Zapowiada się sprzyjająca pogoda. Poprószy świeży śnieg, ale można będzie też liczyć na rozpogodzenia.

Trzęsienie ziemi o sile 6,2 st. w skali Richtera nawiedziło środkowe wybrzeże Chile, poinformowały amerykańskie służby geologiczne. Na razie nie ma doniesień o ofiarach ani zniszczeniach materialnych.

Pogoda w alpejskich kurortach będzie różnorodna. W Austrii i Niemczech spadnie śnieg, w Szwajcarii zachmurzy się, a we Włoszech będzie świecić słońce. Warunki do jazdy będą jednak dobre.

Ogromna ilość wody powstałej z topnienia arktycznych lodowców może doprowadzić do osłabienia działania prądów oceanicznych i wpłynąć na obniżenie temperatury w Europie. Stanie się tak, jeśli występujący wokół bieguna północnego wiatr zmieni kierunek - przewidują brytyjscy naukowcy.

Pijany narciarz potrącił w weekend na stoku kobietę. Zgodnie z obowiązującym od 1 stycznia prawem, jazda na nartach pod wpływem alkoholu to wykroczenie. Jeśli obrażenia poszkodowanej okażą się poważne, mężczyźnie grozi do 5 lat więzienia.

Przez kilka ostatnich dni niemal w całym kraju temperatura przekraczała 0 st. C. Odwilż doprowadziła do topnienia śniegu, pluchy, i jak twierdzi Reporter 24, także do niecodziennego zjawiska zwijania się śniegu.

Przez cały weekend beskidzka grupa GOPR wyjeżdżała na nocne i dzienne akcje ratowania turystów. Ratownicy sprowadzili z gór łącznie 31 osób. W Europie taka pomoc kosztowałaby 200 tys. zł. Polscy turyści nie zapłacą ani grosza.

23 stycznia Chińczycy rozpoczynają tygodniowe świętowanie Nowego Roku. Według ich wierzeń 2012 to rok Wodnego Smoka. Noworoczna pogoda w Państwie Środka waha się od mrozów, wynoszących nawet -37 st. C po przyjemną letnią aurę w prowincjach południowych.

Krajowa "9" z Radomia do granicy ze Słowacją w Barwinku została całkowicie zablokowana po tym, jak doszło tam do wypadku z udziałem busa. Ślisko i niebezpiecznie jest od rana na większości dróg. Nad poprawą warunków pracowało nad ranem ponad trzysta jednostek sprzętu do odśnieżania. W bezpiecznym poruszaniu się po drogach przeszkadzają kierowcom opady śniegu i śniegu z deszczem.

Smugi kolorowych, rozmytych świateł, które zdobiące niebo, unosząc się około 50 km nad ziemią, najłatwiej podziwiać w Islandii, Norwegii i na terenie Laponii. Widok tej zapierającej dech w piersiach zorzy polarnej, przesłał z norweskiego Bergen Reporter 24, Artur_Bergiel.