Najnowsze

Najnowsze

Ośnieżone krzewy, szron i sople lodu na drzewach? Są. Zielone liście, pąki i zakwitające rośliny? Też są. Zobacz niezwykłe zdjęcia przyrody robione w Polsce przez Reporterów 24 w ciągu ostanich kilku dni. Zimą.

Niemal waleni osiadło na mieliźnie w rejonie jednej z nowozelandzkich plaż. Zdechło 36 z nich, życie ponad 40 kolejnych jest zagrożone. Ssaki ratowane są przez organizacje zajmujące się ochroną waleni. Zwierzęta wyciągane są przez wolontariuszy z powrotem na głebokie wody.

Tatrzańskie Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe znowu podniosło stopień zagrożenia lawinowego w Tatrach. Wieczorem ogłoszono trzeci stopień w pięciostopniowej skali. Oznacza to, że zagrożenie jest znaczne.

Obficie padający śnieg staje na drodze uczestnikom Światowego Forum Ekonomicznego w Davos, które rozpoczyna się jutro. Ostatniej nocy spadło go tam 40 cm, a przydrożne zaspy mają miejscami ponad 2,5 metra. Zaniepokojone sytuacją pogodową władze wysłały na ulice wojsko, by odśnieżyły miasto przed przyjazdem ponad 2,6 tys. polityków, biznesmenów, naukowców i działaczy społecznych.

100 tys. drzew i ponad 260 hektarów krzewów zniknie znad Wisły w woj. świętokrzyskim. Oczyszczenie z samosiejek terenów między brzegiem rzeki a wałem przeciwpowodziowym ma poprawić ochronę przed wylewami.

Ciekawe zjawisko zarejestrował spektoradiometr umieszczony na satelicie NASA. Na początku stycznia nad Wyspami Aleuckimi silny wiatr uformował chmury w regularne równoległe szeregi. Kiedy napotkały przeszkodę w postaci górzystych wysp, zaczęły się zwijać, tworząc symetryczne wzory zwane ścieżkami wirów Karmana.

Wyjątkowo ciepła tegoroczna zima nie sprzyja hobbystycznym połowom. Lód jeśli w ogóle pojawia się na jeziorach i stawach, jest bardzo cienki. Reporter 24 przesłał na Kontakt Meteo zdjęcia wędkarza poławiającego na cienkim lodzie. Internauta pyta czy wychodzenie na lód w takich warunkach nie jest lekkomyślnością.

1,6 miliarda dób spędzili w 2011 roku goście w hotelach, motelach, pensjonatach i podobnych placówkach na terenie Unii Europejskiej - podał we wtorek Eurostat. Ta rekordowa liczba oznacza wzrost o 3,8 proc. w porównaniu z rokiem 2010.

Silne burze śnieżne pokryły góry w zachodniej Kanadzie gruba warstwą śniegu. Zalegające na zboczach warstwy grożą osunięciami na drogi. Sytuację monitorują służby, które w razie potrzeby wywołują niewielkie lawiny.

Pałac Westminsterski, siedziba brytyjskiego parlamentu, niebezpiecznie osiada i zagłębia się w Tamizie. Natomiast wieża Big Bena przechyla się w lewo. Brytyjczycy skąpią na renowacje.