Najnowsze

Najnowsze

Nad Grenlandią zawisły zapierające dech w piersiach uliczki chmur. Koniecznie sprawdźcie, czym jest to zjawisko i jak pięknie potrafi się prezentować.

Co w marcowe słoneczne popołudnie można znaleźć na swojej działce? Krokusy, przebiśniegi, a może pierwszą wiosenną jaskółkę? Otóż nie tylko, niektórzy natrafiają na kosmiczne cuda.

Dzisiaj przypada Międzynarodowy Dzień Drzemki w Pracy. Nie oznacza to oczywiście, że w majestacie prawa wszyscy możemy bezkarnie przespać się w biurze. Ale jeśli ktoś ma taką możliwość...

Dzisiejszej nocy może dojść do zwiększonej aktywności zórz polarnych. Zjawisko nastąpi na skutek sobotniego koronalnego wyrzutu masy w kolejnej eksplozji na powierzchni Słońca. Zorze będą słabsze niż kilka dni temu, ale równie widowiskowe.

W ciągu najbliższych dekad światowe zapasy słodkiej wody będą się kurczyć, podczas gdy zapotrzebowanie na nią drastycznie wzrośnie. Stwarza to poważne zagrożenie dla ludzkości, ostrzega ONZ. Dziś w Marsylii rozpoczyna się szóste Światowe Forum Wody, na którym decydenci mają dyskutować nad tym problemem, który dotyczy także Polski.

Poniedziałek będzie sprzyjać kierowcom podróżującym po wschodnich województwach Polski. Tam warunki drogowe będą dobre. Natomiast na zachodzie, w centrum i na północy jazdę utrudnią opady deszczu.

W poniedziałek jedynym słonecznym kurortem narciarskim będzie Zakopane, słupki rtęci spadną poniżej 0 st. C w tylko dwóch lokalizacjach, a warunki do szusowania mimo lekkiego deszczu mają być dobre.

Po opadach śniegu w niedzielę ratownicy TOPR zdecydowali o podwyższeniu stopnia zagrożenia lawinowego do drugiego. Na Kasprowym Wierchu leży już ponad 180 cm śniegu. Warunki do uprawiania turystyki w Tatrach są bardzo trudne.

- Wiosna już jest w Polsce. Nie kalendarzowa, nie astronomiczna, ale termiczna - powiedział na antenie TVN24 synoptyk Tomasz Wasilewski. Nadchodzący weekend z pewnością będzie, jak dotąd, najcieplejszym w tym roku. Temperatury osiągną nawet 20 st. C. Sprawdź pogodę na najbliższych 16 dni.

Deszcze, które padały nieprzerwanie przez trzy miesiące, doprowadziły do anomalii. W miejscu gdzie raz na rok pojawia się największy przypływ świata zwany Srebrzystym Smokiem, kolejny przybył pół roku za wcześnie.

Spada liczebność prawie połowy populacji ptaków morskich - wynika z najnowszych badań, opublikowanych w kwartalniku "Bird Conservation International". Najbardziej zagrożoną rodziną są albatrosy.

Należący do NASA Teleskop Kosmiczny Hubble'a uchwycił ten zapierający dech w piersiach obraz galaktyki NGC 1483 należącej do grupy tzw. galaktyk spiralnych z poprzeczką. Skąd ta intrygująca "poprzeczka" w nazwie?