Najnowsze

Najnowsze

Trąby powietrze wydawało się, że dotyczą tylko USA, gdzie jest ich najwięcej na świecie. A tu już nie pierwszy raz przypominamy sobie, że to zjawisko, które też potrafi występować w Polsce.

Strażacy mają najnowsze dane na temat zniszczeń dokonanych przez burze w województwach mazowieckim i łódzkim podczas ostatniej doby. Uszkodziły one około tysiąca domów. W wielu miejscach nie ma prądu i wody. W usuwaniu skutków nawałnicy pomaga 700 strażaków i policjantów. MSWiA przeznaczyło 2 mln zł na wsparcie poszkodowanych.

Chorwaccy strażacy ewakuowali w czwartek wieczorem ponad 200 osób z adriatyckiej wyspy Bracz, gdzie pożary strawiły setki hektarów lasów sosnowych.

Panda wielka Qian Qian została matką bliźniaków. Jest to jednocześnie radosne i smutne wydarzenie, bo te ssaki nie są przystosowane do wychowywania dwóch maluchów na raz. To oznacza, że jeden z misiów zostanie porzucony.

Pogoda w weekend pozwoli nam nieco odpocząć od burz, ulewnych opadów deszczu i porywistego wiatru. Będzie ciepło, pogodnie i słonecznie. Powinniśmy jak najlepiej wykorzystać te krótkie chwile ze słońcem. W poniedziałek od zachodu napłynie do Polski kolejny front, który przyniesie ze sobą kolejne gwałtowne burze.

W piątek wystartował festiwal w Jarocinie. Na scenie zagrają m.in. Armia, Myslovitz, Dżem i Apocaliptica. Apokaliptyczna aura fanom rocka na szczęście nie grozi. Portal tvnmeteo.pl sprawdził prognozę pogody na to muzyczne wydarzenie.

Inscenizacja bitwy pod Grunwaldem już w sobotę. Po dwóch dniach burz i deszczu przechodzących przez Warmię i Mazury, rycerze i widzowie mogą liczyć na piękną słoneczną pogodę i... tony błota. Okazuje się, że w tym roku pogoda będzie bliźniaczo podobna do tej sprzed 601 lat.

W dzień gwałtowne nawałnice niszczące domy i gospodarstwa, a w nocy - silne grzmoty i festiwal piorunów. Pogoda w ostatnich dniach daje się we znaki mieszkańcom wielu części Polski, co na bieżąco rejestrują nasi Reporterzy 24. Oto zdjęcia nocnych wyładowań atmosferycznych:

Na kilkadziesiąt tysięcy złotych wyceniono straty, jakie poniósł jeden z mieszkańców Grodźca (woj. opolskie). W wyniku pożaru garażu spalił się samochód i cztery zaparkowane tam motocykle. Budynek zapalił się najprawdopodobniej od uderzenia pioruna.

Przez cały czwartkowy poranek żyliśmy burzami nawiedzającymi Polskę. Kiedy nieco ucichły, postanowiliśmy sprawdzić, jak dokładnie rozkładała się ich droga. Prześledzisz ją z nami na mapach niemieckiego serwisu blids.de.

Żeglowanie po polskich wodach, za sprawą deszczów, burz i porywistych wiatrów, lepiej sobie w piątek odpuścić. Najprzyjemniej czas spędzą ci, którzy zdecydowali się na pływanie po wodach Grecji i Chorwacji.

W czwartek w Krakowie tramwaje zamarły, a wielu mieszkańców miasta nie mogło wydostać się ze swoich osiedli. Wszystko za sprawą fali upałów, która spowodowała deformację torów i uniemożliwiła poruszanie się po nich tramwajów. Zablokowane były ulica Basztowa i Limanowskiego.

Taki widok na Manhattanie zdarza się tylko dwa razy w roku. Mowa o "Manhattanhege", zwanym inaczej przesileniem manhattańskim. Stojąc w pobliżu Empire State Building 28 maja, a potem 13 lipca można zobaczyć jak słońce kończy swoją codzienną wędrówkę, dokładnie między amerykańskimi wieżowcami. Obraz na horyzoncie zapiera dech w piersiach. Zdjęcia zrobione 13 lipca tuż przed 20:30 lokalnego czasu zamieścił Reporter 24, Jerzy_Lapies.

W czwartek niż, kształtujący pogodę w Polsce, przemieści się nad południową Szwecję, a front chłodny z nim związany dojdzie do naszej wschodniej granicy.

Gwałtowne burze, które w noce nadeszły nad zachodnią i północną część Polski, przeszły przez centrum kraju. Około godziny 17 doszły nad wschodnią część kraju.

Burze, które przeszły w nocy nad Polską, uwiecznili Reporterzy 24. W Kontakcie Meteo zamieścili zdjęcia i filmy m.in. z Zielonej Góry, Bydgoszczy i Konina.