Najnowsze

Najnowsze

Duńska Minister Środowiska oraz europejski komisarz ds. środowiska na jeden dzień stali się pszczelarzami. Własnoręcznie opróżniali gniazda pszczół. I może dla niektórych nie byłoby w tym fakcie nic zaskakującego, gdyby nie to, że ule stały na dachu pięciopiętrowego budynku w centrum Kopenhagi.

Pod hasłem "odkryj kosmos i zmień świat" trwa na hiszpańskich wyspach Teneryfa i La Palma wielki festiwal astronomiczno-muzyczny "Starmus", poświęcony 50. rocznicy lotu w kosmos pierwszego człowieka Jurija Gagarina.

Jutro w najbardziej popularnych europejskich i światowych kurortach należy spodziewać się ładnej i wręcz gorącej pogody. Jeśli ktoś właśnie pakuje swoją walizkę na wyjazd, powinien koniecznie wypakować sweter - będzie niepotrzebny.

Żeglarze, którzy wybierają się w rejs jutro powinni koniecznie uważać. Na większości atrakcyjnych polskich akwenów będzie pochmurnie i burzowo. Mogą wystąpić przelotne opady deszczu. Od 17 st. C w Ustce i Kołobrzegu do 21 st. C na Jeziorze Solińskim. Wiatr będzie wiał z zachodu.

W długi weekend wiele osób zdecydowało się wyjechać w góry. Pogoda zachęcała do pieszych wycieczek, a niemal bezchmurne niebo rekompensowało trudy wielogodzinnej wspinaczki. Widoki były imponujące. Pamiętajmy jednak, że w górach również należy zachować szczególną ostrożność.

W środę wieczorem zrezygnowałem z podlewania swojego ogródka. Widziałem na zdjęciach satelitarnych nasuwający się front atmosferyczny z opadami z burzami. Przed 22 zachmurzyło się w Warszawie i... nic.

Silne burze i obfite deszcze oraz gradobicie wystąpiły w czwartek we wschodniej Słowacji. Wiatr łamał gałęzie drzew, zrywał dachy, a woda wdzierała się do piwnic.

W czwartek na mazurskich jeziorach rusza system sygnalizacji świetlnej ostrzegający przed pogorszeniem pogody. Na jeziorze Śniardwy zakończono 10-letnią akcję znakowania niebezpiecznych dla łodzi miejsc. Adam Krajewski, reporter TVN 24 opowiada o najnowocześniejszych żeglarskich udogodnieniach.

Z czwartku na piątek mieszkańcy Pomorza, Podlasia, a także zachodniej części Polski powinni spodziewać się silnych burz, którym lokalnie towarzyszyć będą intensywne opady deszczu. Na Bałtyku spodziewany jest sztorm.

Przez malowniczo położony u podnóża Andów narciarski kurort Bariloche przepływa rzeka wulkanicznego pyłu i ziarenek piaskowca. To niezwykłe zjawisko należy przypisać erupcji położonemu nieopodal w Chile wulkanowi Puyehue.

W nocy ze środy na czwartek miało miejsce kolejne trzęsienie ziemi w Japonii. Tym razem było dużo słabsze od tego, które nawiedziło Japonię w marcu - wyniosło 6,8 w skali Richtera.

W środę wieczorem znad Niemiec nadciągnął front atmosferyczny, a wraz z nim burze i ulewy. Do gwałtownych wyładowań doszło m.in. na Dolnym Śląsku i w woj. zachodniopomorskim. O aktualnej sytuacji pogodowej informowali nas Reporterzy 24 i internauci.

Naukowcy z Yale i Cambridge odkryli, że widziane przez ludzi kolory są zaledwie ułamkiem tych, które dostrzegają ptaki. Co więcej, te zwierzęta wytworzyły zdolność do produkowania nowych pigmentów, które odpowiadają za wygląd ich upierzenia.

W czwartek, o godzinie 10:34 czasu miejscowego, w tureckich prowincjach Elazig i Diyarbakir zatrzęsła się ziemia. Zniszczonych jest kilka domów, nie ma doniesień o ofiarach śmiertelnych. Turcy boją się powtórki z marca zeszłego roku, kiedy trzęsienie ziemi zabiło 51 osób.

Zerwane dachy, przewrócone kominy, połamane i wyrwane z korzeniami drzewa to skutki gwałtownej nawałnicy, która przeszła przez Szonowice w woj. Śląskim. Lokalny serwis naszraciborz.pl podzielił się zdjęciami zniszczonej wsi z Kontaktem 24. Jak informuje, wszystko trwało około 15 sekund.

Połamane drzewa, nieprzejezdne drogi i szlaki kolejowe, zalane domy oraz porażony piorunem motocyklista - tak przedstawia się bilans gwałtownej burzy, która w środę wieczorem nawiedziła naszych południowo-zachodnich sąsiadów.

W czwartek po południu zagrożona burzami będzie przede wszystkim północna i zachodnia część Polski. Wyładowania możliwe są również na wschodzie, na Mazurach, Mazowszu i w Górach Świętokrzyskich.