Najnowsze

Najnowsze

Ratownicy, którzy dbają o nasze bezpieczeństwo nad wodą, obchodzą okrągły jubileusz. Wodne Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe ma już 50 lat. W tym czasie przeszkolono ponad 350 tys. ratowników.

Z wysokości kilkuset kilometrów wyglądają niewinnie i malowniczo, ale w rzeczywistości mogą być śmiertelnie niebezpieczne dla pływających tam statków. Olbrzymie lodowe wiry u wybrzeży Kamczatki sfotografowali w marcu kosmonauci przebywający na Międzynarodowej Stacji Kosmicznej (ISS).

Niemal cały dzień trwała gradowa burza, jaka rozpętała się we wtorek nad południowo-zachodnimi Chinami. Gdy opady ustały mieszkańcy wzięli się za sprzątanie kilkudziesięciocentymetrowej warstwy lodu. Kule, których średnica wynosiła nawet 3,5 cm, raniły 25 osób, w tym dwie - poważnie.

Z deszczowej pogody zapowiadanej na czwartek mogą skorzystać alergicy. Większy poziom wilgoci sprawia, że w powietrzu jest mniej alergenów niż wtedy kiedy jest sucho. Mimo to pyłki olszy i topoli i tak mogą dać się porządnie we znaki uczulonym na nie osobom.

- Ulice w ciągu 40 minut od ogłoszenia alarmu opustoszały. Jest cisza przed burzą. Ludzie po prostu czekają. Wszystko jest pozamykane - relacjonował sytuację na wyspie Phuket w Tajlandii w TVN24 Janusz Urbanowski. Polski turysta, podobnie jak tysiące ludzi w regionie, chronił się przed falą tsunami, która być może dotrze do brzegów Oceanu Indyjskiego. Po trzęsieniu ziemi o sile 8,6 st. w skali Richtera 500 km na zachód od wybrzeży Sumatry wiele państw wydało ostrzeżenia przed falą, później zostały one odwołane.

W ciągu najbliższej doby Polska znajdować się będzie pod wpływem niżu znad Morza Północnego i związanego z nim frontu atmosferycznego, przemieszczającego się od zachodu w kierunku dzielnic centralnych.

Po południu polskiego czasu Amerykańskie Centrum Ostrzegania przed Tsunami odwołało na całym regionie Oceanu Indyjskiego ostrzeżenie przed tsunami. Spodziewano się go po tym, jak region nawiedziło trzęsienie ziemi o sile 8,6 stopnia w skali Richtera, a po nim wstrząsy wtórne o sile nawet 8,8. Epicentrum znajdowało się na Oceanie Indyjskim na zachód od prowincji Aceh na Sumatrze - tej samej, którą potężnie dotknęło tsunami w 2004 roku.

Czym są trzęsienia ziemi, które nawiedziły w środę Indonezję i fale tsunami, przed którymi indonezyjskie, tajlandzkie, indyjskie oraz pakistańskie władze ostrzegały swoich obywateli? Odpowiedź znajdziecie w naszym tekście.

900 tys. dolarów kosztowało anonimowego Wietnamczyka spełnienie jego marzenia, czyli kupienie miejscowości w Stanach Zjednoczonych. Za tę kwotę po trwającej 11 minut aukcji internetowej został właścicielem miejscowości Buford w stanie Wyoming. Do tej pory w miejscowości żył tylko jeden mieszkaniec.

Spuchnięta twarz, czerwony i zakatarzony nos, łzawiące oczy, a do tego makijaż wystawiony na wiosenne zmiany pogodowe. Jak sobie z tym radzić? Na pytania portalu TVN Meteo odpowiada wizażystka Agnieszka Lamcha.

Nad Europą dominują układy niskiego ciśnienia. Polska znajduje się pod wpływem niżu znad Morza Północnego, który kieruje do nas ciepłe, polarno-morskie powietrze (PPmc) z południa.

Złe wieści nadchodzą z niemieckich pasiek: tej zimy mogło zginąć w Niemczech od 20 do nawet 30 proc. wszystkich rojów pszczelich - szacuje niemiecki naukowiec Bernd Gruenewald. Główną przyczyną wysokich strat jest roztocze Varroa destructor.

Porywisty wiatr, choroba pasażera - to tylko niektóre z nagłych i nieoczekiwanych zjawisk, które towarzyszą statkowi wycieczkowemu Balmoral w rejsie. Niezwykłym rejsie. Podąża on bowiem dokładną trasą słynnego Titanica. A na jego pokładzie są krewni pasażerów liniowca w 1912 roku. Czyli dokładnie 100 lat temu.

Choć arktyczny krajobraz na Spitsbergenie może wydawać się dość monotonny, badaczom z Polskiej Stacji Polarnej nie brakuje ciekawych widoków. - Od kilku dni Księżyc zaskakuje nas swoją wielkością i kolorami - piszą. I dzielą się na swoim profilu w Kontakcie Meteo nagraniem, na którym sami możemy obejrzeć niebo nad Hornsundem.

Podróżujący po północnym zachodzie kraju na większości dróg mogą napotkać przelotne opady deszczu. W pozostałych częściach Polski aura nie utrudni jazdy kierowcom. Chyba, że słońce, dlatego warto pamiętać o okularach przeciwsłonecznych.