Najnowsze

Najnowsze

Dziesiątki hektarów lasów płoną na zachodzie Chile. Ogień trawi także domy - dotychczas spłonęło ich około 70. W regionie ogłoszono najwyższy, czerwony alarm pożarowy. Chilijczycy przypuszczają, że ogień został podłożony umyślnie.

We wtorek aura w Krynicy-Zdrój nie będzie już tak pogodna, jak była w poniedziałek. Podobnie będzie w innych górskich kurortach. - Przewidujemy śnieg z deszczem - mówi Wojciech Raczyński, synoptyk TVN Meteo.

Ratownicy przestrzegają przed wjeżdżaniem autami na zamarznięte warmińskie i mazurskie jeziora. Choć na większości akwenów lód jest jeszcze gruby, to po odwilży staje się kruchy i mało wytrzymały.

Przykra niespodzianka czekała na uczestników finału turnieju wędkarskiego na jeziorze Winnebago w amerykańskim stanie Wisconsin. Po powrocie z zawodów wędkarze znaleźli swoje samochody do połowy zanurzone w wodzie. - Można się było tego spodziewać - podsumowuje jeden z nich.

Przez cały dzień na Podkarpaciu sypał śnieg. Nad Rzeszowem w poniedziałek przeszła śnieżyca, która sparaliżowała ruch. Wieczorem wszystkie drogi w regionie były już przejezdne, choć na większości zalegało błoto pośniegowe lub świeży śnieg.

Wieś w cenie kawalerki - to tegoroczny hit sezonu w branży nieruchomości. Gdzie? W zachodniej Francji. 19 budynków, basen i kort tenisowy czekają na nowego właściciela.

- Podczas tegorocznych ferii na stokach narciarskich było o 20 proc. więcej wypadków niż rok temu - alarmują lekarze i ratownicy górscy. Od początku sezonu zimowego zakopiański szpital im. Chałubińskiego przyjął ponad 2,5 tys. kontuzjowanych narciarzy i snowboardzistów. Zakopiańska placówka w ciągu ostatnich sześciu tygodni zużyła ponad tonę gipsu.

17 lutego zima sparaliżowała Albanię - spadły 3 metry śniegu, a rząd ogłosił stan klęski żywiołowej. 27 lutego o zimie już nikt nie słyszał, a termometry pokazały nawet 20 st. C.

Sezon narciarski trwa. Podróżnym serce nadal szybciej bije na myśl, czy podczas wymarzonej wyprawy w góry, linie lotnicze nie zgubią przewożonego sprzętu? Albo co robić, kiedy austriacki pociąg spóźnia się już kilka godzin? Europejskie Centrum Konsumenckie w Polsce podpowiada, jak sobie radzić w takich sytuacjach i dochodzić swoich praw.

Pierwszy śnieg zwyczajowo spada w stanie Dakota Północna w USA w październiku. W tym roku wyjątkowo go nie było i to aż do lutego. Kiedy w lutym wszyscy zaczęli przygotowywać się na nadejście wiosny - zima zaatakowała. Spadło ponad 20 cm.

W poniedziałkowy poranek śnieg zasypał południowo-wschodnie rejony Polski. Sypać może jeszcze kilka razy w ciągu dnia. Opady będą raz intensywne, raz słabe. Choć biały puch utrzyma się na ulicach m.in. Przemyśla, nie oznacza to, że miasta nie dosięgnie wiosenna aura.