Najnowsze

Najnowsze

Naukowcy przy pomocy skomplikowanych obliczeń opisali precyzyjniej zjawisko zorzy polarnej. Od dawna znamy mechanizm powstawania Aurory Borealis - teraz mamy okazję poznać nowe fakty na ten temat. Okazało się na przykład, że ziemska magnetosfera, czyli jej naturalna osłona, jest aż tysiąc razy większa niż dotąd sądzono.

Na kilka dni przed rocznicą tragicznego tsunami w Japonii, aktywiści Greenpeace, w tym jeden Polak, wdrapali się na górę Fuji. Apelowali stamtąd do światowych przywódców o wycofanie się z energetyki jądrowej.

Nicole Graham wybrała się na przejażdżkę konną wzdłuż plaży przy miejscowości Geelong w południowo-wschodniej Australii. Nagle, razem ze swoim koniem Astro wpadła do dołu wypełnionego błotem. Kobiecie udało się wydostać, a zwierzę utknęło w pułapce.

Już dziś na murawę Stadionu Narodowego w Warszawie wybiegną reprezentacje narodowe Polski i Portugalii. Specjalnie dla zawodników i kibiców piłkarskich sprawdziliśmy, jaka pogoda będzie podczas tego towarzyskiego spotkania.

Rzadkie oblicze smug kondensacyjnych. Zazwyczaj z dołu oglądamy te pozostawione przez samoloty. Tym razem możemy obejrzeć powstałe po rejsach statków, a do tego - z góry.

W Hiszpanii, podobnie jak w Polsce pod koniec ubiegłego roku, wystąpiło zjawisko suszy hydrologicznej. W rejonie Galicji tak niski poziom wody zdarzył się dopiero drugi raz w ciągu ostatnich 50 lat.

Wiele milionów lat temu na Ziemi mieszkały ogromne w porównaniu do współczesnych pingwiny. Ich ojczyzną były tereny dzisiejszej Nowej Zelandii.

Po nocnych opadach, w ciągu dnia warunki drogowe będą się poprawiać. W przeważającej części kraju będą one w środę dobre. Tylko na zachodzie jazdę utrudni deszcz.

W środę w dużej części kraju pogoda ładniejsza, niż w ostatnich dniach. Na zachodzie pojawić mogą się jednak przelotne opady deszczu. Mieszkańcom tej części kraju niedogodności wynagrodzi temperatura - sięgająca 11 st. C.

Któż nie chciałby żyć wiecznie... Niektóre płazińce w imię długowieczności zrezygnowały z seksu. Wszystko dzięki temu, że rozmnażają się przez podział komórki.

Greków mocno zaskoczył chłodny front atmosferyczny, który wdarł się do kraju we wtorek rano. Przyniósł intensywne opady śniegu i silny wiatr, paraliżujący transport na lądzie i wodzie.

Chłodny front, który w styczniu i lutym wywołał falę mrozów i śnieżyc w całej Europie, dotarł też do Afryki. Na zdjęciu widzimy zaśnieżone góry Atlas na terenie Maroka.

42 tysiące platanów wzdłuż francuskiego Kanału Południowego idzie pod topór. Niektóre z nich liczą sobie nawet 200 lat. Zrozpaczeni Francuzi mówią wprost o "narodowej katastrofie". Spowodował ją "czarny rak" - grzyb przywieziony do Francji przez amerykańskich żołnierzy w 1945 roku.

Na dniach na świat przyjdzie nowe pokolenie polskich fok szarych. Małe urodzą się na wolności na obszarze całego Bałtyku, a także w Stacji Morskiej na Helu. My pokazujemy unikalne zdjęcia USG helskich foczek.