Najnowsze

Najnowsze

Na razie jest słonecznie. Na zachodzie ciepło, na wschodzie chłodniej, ale temperatura szybko się wyrówna. Z deszczem równości nie będzie.

Krótko cieszyliśmy się piękną pogodą. Nad ziemie zachodnie nadchodzi front niosący ze sobą dużo gorszą aurę. Sprowadzi on do naszego kraju chmury, z których już w piątek popada i zagrzmi.

Ostatnie obserwacje powierzchni Marsa mogą dowodzić, że na Czerwonej Planecie płynie woda - poinformowali naukowcy NASA. Wnioski snują na podstawie danych uzyskanych przez sondę Mars Reconnaissance, wystrzeloną w kosmos w 2005 roku.

Według amerykańskich szacunków głód i susza w Somalii zabiły w ostatnich trzech miesiącach ponad 29 tys. dzieci w wieku poniżej pięciu lat. Jest to pierwsza tak precyzyjna próba oszacowania liczby zmarłych w wyniku klęski w Rogu Afryki.

Zachodnia część polskiego Wybrzeża w deszczu, pozostałe rejony Bałtyku pochmurne. Tak, jak i Mazury. Chorwackie niebo też będzie mało słoneczne. Jedynie Grecja będzie naprawdę sprzyjać w piątek żeglarzom.

W piątek Pomorze znów skąpane w deszczu. Wtórują mu Wenecja, Saloniki i kurorty bułgarskie. Pogodnie będzie za to w Turcji, ale to żadna niespodzianka. Urlopowicze w Europie będą mieć chwilę wytchnienia od upałów. Czy na długo?

W weekend rozpocznie się seria deszczowych dni. Winowajcą jest Rene, niż znad Morza Północnego, który skutecznie przepędzi zalegającą nad Polską, ciepłą i słoneczną Karin. Podniebny spektakl nie obędzie się bez burz i gradobicia.

W sobotę planetoida Vesta znajdzie się bardzo blisko Ziemi i w opozycji wobec Słońca. Dzięki temu, około godziny 1:00 w nocy będzie można ją znaleźć w gwiazdozbiorze Koziorożca, nisko nad południowym horyzontem.

Nowa teoria na temat kształtu ziemskiego satelity. Część naukowców uważa, że Księżyc miał kiedyś o wiele mniejszego towarzysza, który zderzył się z nim i najzwyczajniej w świecie wbił w niego. Miałoby to tłumaczyć, jak na niewidocznej dla nas półkuli powstały góry.

- Wiosną przyszłego roku powinny ruszyć prace budowlane Zbiornika Racibórz Dolny, który ma zabezpieczyć przed powodzią miejscowości dorzecza górnej Odry. Koszt inwestycji to 1,7 mld zł. By wykonanie inwestycji było możliwe, przeprowadzić się musi ponad 70 rodzin.

Po ostatnich pochmurnych tygodniach piękna pogoda przyciągnęła na sopocką plażę tłumy amatorów słonecznych, i nie tylko, kąpieli.

Cztery postrzelone bociany trafiły w ostatnich dniach na leczenie do Ośrodka Rehabilitacji Zwierząt Chronionych w Przemyślu. Pomyślnie przeszły operacje. Czeka je rehabilitacja.

Pokrywa lodowa w Arktyce zmniejszyła się tego lata w sposób rekordowy. Utworzyła w ten sposób drogę dla żeglugi na Północnym Szlaku Handlowym. Rosja już liczy zyski z wykorzystania tego terenu.

Tegoroczny sierpień nie odbiegnie od normy. Temperatury będą takie, jak co roku. Niestety, nie można powiedzieć tego samego o jesieni. Prawdopodobnie będzie chłodniejsza od poprzednich, a w listopadzie czekają nas już mrozy.

Koniec kryzysu, brzydka pogoda i lato bez wulkanu, zamieszek i powodzi to recepta na sukces touroperatorów - informuje "Puls Biznesu". W lipcu biura podróży zanotowały rekordową ilość sprzedanych wycieczek zagranicznych. Polacy uciekli z kraju po słońce.