Najnowsze

Najnowsze

Chmury, deszcz, a nawet burze - tak w kilku słowach można opisać nadchodzący weekend. Mimo przebłysków słońca, pogoda nie dopisze ani plażowiczom, ani miłośnikom górskich wycieczek.

Większość dzieci uwielbia jeść wszystko, co słodkie, kolorowe, rozreklamowane i niezdrowe. Zwłaszcza, kiedy jest popularne i dobrze zareklamowane. Organizacja CFBAI wypowiedziała wojnę amerykańskim reklamom tzw. śmieciowego jedzenia, które mają na dzieci o wiele większy wpływ niż na dorosłych.

Chmura szelfowa, nazywana także wałem szkwałowym, to zjawisko zwiastujące nadejście wyjątkowo gwałtownej burzy, której mogą towarzyszyć tornado i gradobicie. Tam gdzie występuje, pojawiają się intensywne opady deszczu i porywisty wiatr, zwany szkwałem.

Choć żegnamy się z jednym frontem atmosferycznym, to nad Polskę nadciągają kolejne, niosące ze sobą deszcze. W ciągu nocy zimne masy powietrza objęły swoim zasięgiem zachód kraju. Od rana przesuwają się na wschód.

Bocian, nasz polski bocian, ten biało-czarny z czerwonymi nogami. Skojarzenia zapewne miłe. A czy wiecie, że to drapieżny ptak i jeden z najbardziej ekologicznych?

Na Bałtyku, za sprawą sztormu, w środę niebezpiecznie. Siła wiatru osiągnie nawet do 9 st. Beauforta. Nad jeziorami całkiem przyjemnie, choć czasem deszczowo. Kolejny raz najlepszym miejscem do żeglowania okażą się wody przybrzeżne Grecji i Chorwacji.

Na polskim Wybrzeżu i nad jeziorami w środę będzie chłodno i mokro. Tylko czasem zza deszczowych chmur wyjrzy słońce. W kurortach europejskich i światowych nie wszędzie będzie dane nam cieszyć się bezchmurnym niebem.

Trzy euro za wejście na plażę - tyle będą płacić mieszkańcy Świnoujścia za skorzystanie z terenów należących do sąsiednich kurortów położonych na niemieckiej części wyspy Uznam. Dotąd zameldowanie w Świnoujściu gwarantowało darmowy dostęp do plaż.

Po kolejnej niespokojnej nocy, nad ranem przestało grzmieć. W ciągu dnia możemy spodziewać się burz, które przyniesie ze sobą front niżu atmosferycznego o imieniu Sven, ale będą one występowały lokalnie, a ich natężenie będzie słabe. - Będzie grzmiało, ale sensacji nie będzie - podsumowuje Arleta Unton-Pyziołek, synoptyk TVN Meteo.

Tegoroczny lipiec był zimny, pochmurny i wyjątkowo deszczowy. Pogoda nie napawała optymizmem, zwłaszcza wypoczywających w Polsce turystów. Przeżyjmy to jeszcze raz - lipcowa pogoda w pigułce.

Sprinkles, miś koala, przeszła radioterapię, która normalnie zarezerwowana jest dla pacjentów cierpiących na choroby nowotworowe. Mieszkanka australijskiego zoo czuje się dobrze.

W związku z ustabilizowaniem się sytuacji na Wiśle, odwołano we wtorek pogotowie przeciwpowodziowe dla miasta i gminy Wyszogród oraz Gąbin, a także dla gmin: Mała Wieś, Bodzanów, Słupno, Słubice i Nowy Duninów w woj. mazowieckim,

Ruinom starożytnego Królestwa Guge zagraża deszcz i wiatr. Dlatego w dolinie Satledżu, w zachodnim Tybecie, rozpoczął się wielomilionowy projekt. Miejscowe władze mają nadzieje, że pomoże ocalić skalne miasto przed erozją i klęskami żywiołowymi.

Po kolejnej niespokojnej nocy, we wtorek rano przestało grzmieć. Jednak, według zapowiedzi synoptyków, burze mają powrócić do nas już po południu.

Wakacje to czas, w którym wzrasta liczba zatruć pokarmowych, zakażeń związanych z kontaktem ze zwierzętami oraz przypadków zakażeń chorobami przenoszonymi drogą płciową. Jadąc na letni odpoczynek pamiętajmy o przestrzeganiu podstawowych zasad higieny. Oszczędzi nam to wielu problemów.

Słońce wstaje coraz później. To znak, że apogeum lata mamy już za sobą. W Łodzi, mniej więcej w centrum kraju (chociaż jest nim podobno miejscowość Piątek), wschód słońca miał dziś miejsce o godz. 5:17, a przypomnę, że jeszcze miesiąc temu, 9 lipca, słońce wstało o 4:34.

Po ulewnej niedzieli poniedziałek też nie rozpieszczał. Po południu burze i nawałnice nawiedziły mieszkańców Wielkopolski. Grad, deszcz, a nawet słaba trąba powietrzna to zjawiska atmosferyczne, które Reporterzy 24 zarejestrowali na zdjęciach i filmach.