Najnowsze

Najnowsze

Nie da się ukryć, że sobotnie warunki pogodowe sprzyjały Reporterom 24. Użytkownicy Kontaktu Meteo mieli co fotografować - nad Polską przeszły burze. Niedziela, na szczęście, będzie bardziej pogodna. Synoptycy zapowiadają wyładowania atmosferyczne tylko na północnym-zachodzie i w okolicach Zamościa.

Sierpniowe niebo dostarcza nam moc atrakcji. Za nami pierwsza noc, podczas której miejsce miało maksimum roju Perseidów. I choć pogoda nie dopisała, niektórym udało się zobaczyć, a nawet zrobić zdjęcie meteorom.

Susza, z którą zmagają się w tym roku Afrykańczycy, zbiera śmiertelne żniwo. W kenijskim regionie Turkana z wycieńczenia i głodu zmarło w ostatnim czasie 14 osób. Niedożywienie dzieci sięga poziomu 37 proc.

Prawa natury są brutalne. "Żeby przeżyć, trzeba..." - napisał Reporter 24 janusz771 w opisie swoich zdjęć, na których widać zaskrońca połykającego dużo grubszą od niego ropuchę.

TVN Meteo prezentuje kolejne znakomite filmy dokumentalne. Już w niedzielę będziecie mogli zobaczyć dwie produkcje o życiu u granic: "Zagrożone gatunki: słonie:" oraz "Malediwy: raj przed katastrofą".

Embrion małego plezjozaura odnaleziony w szczątkach matki. Amerykańscy paleontolodzy znaleźli dowód na to, że morskie giganty żyjące w mezozoiku wydawały na świat żywe potomstwo. Do tej pory uważano, że jak większość ich pobratymców, plezjozaury wykluwały się z jaj.

Najlepsi surferzy świata zjechali w piątek do Peru, by wziąć udział w zawodach Billabong Pico Alto 2011. Są to mistrzostwa, którym towarzyszą gigantyczne, 10-metrowe fale u wybrzeża Limy.

Część osób, w tym ja, uwielbia burze. Niesamowite i prawie monumentalne zjawisko – zwłaszcza w nocy. Te błyskawice malujące niebo w wielobarwne obrazy, deszcz to muzyka - ileż tam harmonii a zarazem dynamiki, wiatr – twórca niesamowitego baletu przyrody.

Zwiększa się populacja jednego z najrzadszych pająków w Wielkiej Brytanii, tzw. poskocza krasnego. To doskonała wiadomość dla arachnologów - brytyjscy badacze obawiali się, że gatunek niebawem wymrze. Teraz, dzięki pracownikom rezerwatu w brytyjskim Dorset, poskocze będą mogły żyć i rozmnażać się w doskonałych warunkach.

Ulewne deszcze z gradem zniszczyły część prefektury Kashi w autonomicznym regionie Chin, Xinjiang Uygur. Silne uderzenia lodowych kul raniły ludzi, zabijały zwierzęta i niszczyły uprawy, główne źródło dochodu mieszkańców regionu.

W sobotę wakacyjna będzie przede wszystkim temperatura. W wielu regionach kraju spodziewać się możemy przejaśnień, ale zdaniem synoptyków wszędzie mogą zdarzyć się burze i dojść do przelotnych opadów deszczu.

Kolejne efekty intensywnych opadów deszczu, a nawet gradu przypomina Dorota Gardias w ostatnim odcinku "Meteo Maniaka". Podsumowuje także inne ważne wydarzenia pogodowe ubiegłego tygodnia. Obejrzyj magazyn w portalu TVN Meteo!

To nie pierwszy raz, kiedy Reporterzy 24 udowadniają nam, jak dobrą mają rękę do zdjęć pogody. Do naszego serwisu spływają fotografie piątkowych burz. Dla pasjonatów mamy dobre wieści, dla reszty naszych internautów nie najlepsze - w nocy znowu zagrzmi.

Na zachód od Trójmiasta w sobotę przelotnie popada, co niekoniecznie przypadnie do gustu wypoczywającym turystom. I tak będą oni mieli więcej powodów do zadowolenia, niż urlopowicze przebywający bardziej na wschodzie. Tam w sobotę prawdopodobnie zagrzmi.

Bocian czarny, niezwykle rzadki ptak lęgowy w Polsce, pojawił się w Nowym Sączu. Jego pobyt w tym mieście udokumentował Reporter 24 kmnaniak.

W dotkniętej klęską głodu Somalii wybuchła epidemia cholery. Brudna woda i złe warunki sanitarne doprowadziły do zwiększonej liczby przypadków tej choroby w stolicy kraju, Mogadiszu - ostrzegła w piątek Światowa Organizacja Zdrowia.